Ceremonia Cacao

Podczas naszych duchowych wyjazdów intensywnie pracujemy w kręgu żywiołów, każdemu z nich poświęcając dzień pracy… zwieńczeniem jest dzień Eteru, czyli czystej Kreacji… tego dnia w wieczornej Świątyni celebrujemy miłość, kobiecość i piękno manifestując nasze intencje podczas wyjątkowego rytuału – Cacao Dance Ceremony.

Ceremonia Cacao to praktyka, w której łączymy się ze swoim sercem. Intencje wspiera rytuał wypicia napoju z surowego ziarna kakaowca. Ta czysta forma kakao ma subtelne wibracje, które pozwalają połączyć się ze sobą i swoją prawdą 💗

Kakao spożywane było w formie ceremonialnej już tysiące lat temu w Ameryce Środkowej, a przezrdzenną ludność uważane jest za „nauczyciela z lasu deszczowego”. W tradycji Majów i Azteków, kakao uważane było za „pokarmem bogów”.

Ceremonia to podróż, w której odżywiamy nasze zmysły aromatem kakao, budzi nasze emocje ciepłem tego napoju i uzdrawiamy naszego ducha poprzez moc świętej rośliny. Każdy przeżywa doświadczenie z ceremonialnym kakao na swój sposób. Może to być okazja do odprężenia, odstresowania i zwolnienia w pędzie życia, albo do przyśpieszenia i wyjścia z marazmu codzienności. Doznania na ceremonii mogą odbudowywać nasze relacje z innymi i otwierać na kontakt albo być indywidualną podróżą w głąb siebie, inicjując wewnętrze wglądy i transformację. Niezależnie od rodzaju i intensywności emocji, od euforii, poprzez błogość aż po ekspresję gniewu, ta podróż odbywa się w swobodzie, z szacunkiem dla siebie i innych, i zawsze prowadzi do przyjemności.

W przestrzeni ceremonii:

 • oczyszczamy energię kadzidłami
 • dzielimy się intencjami
 • medytujemy
 • tańczymy ekspresyjnie i intuicyjnie w rytmie Żywiołów Serca.

Prowadzeni przez energię czterech podstawowych żywiołów nabieramy lekkości i obecności Powietrza, uczymy się wyrażania siebie w Ogniu, gruntujemy się i znajdujemy równowagę w Ziemi i odnajdujemy w sobie i w życiu przepływ Wody, odkrywając mistyczną drogę do piątego żywiołu, Eteru, integrując w sobie miłość do siebie, do innych i do świata.

To doświadczenie jest pięknym otwarciem na budzenie własnej świadomości. Naturalne, zdrowe, spokojne, lekkie… idealne, jeśli:

 • poszukujesz resetu, relaksu lub doenergetyzowania
 • potrzebujesz czasu tylko dla siebie, a wśród innych
 • chcesz budować relacje międzyludzkie bezpiecznie i w otwartości serca
 • potrzebujesz nabrać klarowności, sprawdzić swoje życiowe priorytety i przypomnieć sobie kim jesteś
 • chcesz poruszyć ciałem, w rytmie, wibracji, z energią i świadomością, tańcząc, bawiąc się i przemieszczając w przestrzeni serca
 • chcesz zaprosić do swojego życia moc Żywiołów i dzięki nim pożegnać to co Ci nie służy i zaprosić do życia to czego pragniesz
 • rozpoczynasz swoja prace z medycyną matki ziemi.

Główna część ceremonii to wyrażanie intencji, którą̨ chcemy zrealizować́ w naszym życiu.  Następnie wzmacniamy ją w intuicyjnym tańcu, pozwalając ciału na swobodny ruch i przepływ wibracji. To magiczny i aksamitny czas dla duszy, kojące spotkanie ze sobą. Nic tu nie musi się wydarzyć, możesz być sobą. Tańczyć, siedzieć, leżeć… czuć, oddychać, żyć.

Ceremonia Cacao to podróż  duchowa i mentalna. Święta roślina Majów i Azteków pozwala otworzyć umysł na magiczną moc płynącą z wnętrza kakaowca. Surowe kakao silnie oddziałuje na zmysły, pozwalając na podróż do wewnątrz i na zewnątrz💗