O mnie

Home    /     O mnie

Moja droga zawodowa

Witaj na mojej stronie. Jeśli tu jesteś to znaczy,  że prawdopodobnie jesteś na drodze rozwoju swojej świadomości i szukasz czegoś dla siebie. Pozwól, że najpierw opowiem Ci o sobie.

Joga i medytacja są moją ścieżką życiową już od ponad 20 lat. Nieustannie odnajduje w nich nowe aspekty siebie, są źródłem wszelkich transformacji. Nazwałabym siebie „nauczycielem na drodze”, gdyż sama uczę się i zmieniam nieustannie… doświadczając prawdy, że to droga jest celem. Uczę tego, co jest moim doświadczeniem: odnajdywania spokoju i harmonii na różnych etapach życia, w jego wzlotach i upadkach.

Mam za sobą, zapewne jak każdy z nas, osobiste trudne doświadczenia. Jednak moja filozofia, którą też uczę w swoich procesach, jest następująca: wszystko, co się przydarzyło służyło temu, bym mogła się nauczyć jak być lepszą wersją siebie . Nie wszystko w życiu mogłam wybrać… ale wszystko mogłam wykorzystać dla rozwoju, jeśli takie przyjmowałam tego postrzeganie.

Najdłuższa i najważniejsza droga, jaką mamy do przejścia, znajduje się między umysłem a sercem – praca, by nauczyć się kochać siebie i dawać sobie samej to, czego nie można oczekiwać od zewnętrznego świata: poczucia własnej pełni, zaufania do życia i spełnienia w nim. Dziś wiem, że wszystkie zranienia w moim życiu były drogą do uzdrawiania siebie. I pewnie gdyby nie one, nie mogłabym dziś służyć Tobie wiedząc co czym mówię.

W tej życiowej podróży medytacja i praca z ciałem zawsze były bezpieczną przystanią i źródłem samoleczenia, a rozwijająca się samoświadomość najlepszym sposobem prewencji.

Wiele osób myśli, że bycie nauczycielem medytacji oznacza bycie idealnym stworzeniem, wyższą inteligencją, która nie popełnia błędów. Nic bardziej mylnego. 
Oznacza bycie w pełni sobą. Bo tylko przyjęcie siebie z akceptacją i bez oceny, z życzliwością i współczuciem – pozwala tak przyjmować innych, i uczyć takiego przyjmowania świata. 

Jestem też Kobietą, która pozwala sobie być na swojej drodze w pełni. Mam za sobą rozwód, który był załamaniem i stał się momentem dużej zmiany. Mam dwie piękne córki, które właśnie wchodzą w okres dojrzewania i którym przekazuje swoje szepty i uczę je jak podążać drogą świadomości siebie.

Profesjonalnie:

Certyfikowana nauczycielka mindfulness &compassion. Posiada uprawnienia do prowadzenia kursów:

  • MBSR (certyfikat Mindfulness Based Stress Reduction wydany przez Institute for Mindfulness-Based Approaches/Polski Instytut Mindfulness)
  • MBCL (certyfikat Mindfulness-Based Compassionate Living wydany przez Polski Instytut Mindfulness).
  • MBLC YA (certyfikat gotowości do nauczania Mindfulness Based Living Course – Young Adults wydany przez Mindfulness Association Polska).

Superwizorka MBI:TAC (Mindfulness-Based Interventions: Teaching Assessment Criteria). Ericksonowski Coach, Trenerka biznesu i wykładowczyni akademicka na Uniwersytecie Łódzkim. Dyplomowana nauczycielka jogi w systemie hatha-yogi metodą BKS Iyengara o stopniu Introductory II. Absolwentka Erickson College programów „Art &Scienece of Coaching” oraz „The Art & Science of Mindfulness”. Pełniła rolę Dyrektora Studium Nauczycielskiego dla przyszłych nauczycieli MBSR oraz Prezesa Polskiego Instytutu Mindfulness. Współautorka bestsellera „Coaching. Zbiór narzędzi wspierania rozwoju” (Wolters Kluwer Polska – ABC, 2012r. ). Wcześniej pełniła tez rolę Dyrektorki Izby Coachingu w Łodzi, Kierownika Centrum Studiów Podyplomowych. Od 2006 prowadzę szkolenia dla firm z zakresu efektywności osobistej i zarządzania stresem, a od 2013 certyfikowane kursy mindfulness.

Praktyka medytacji i jogi jest obecna w moim życiu od ponad 20 lat, uczę tego, czego sama doświadczyłam i doświadczam na własnej drodze.

Co oferuję?

Praca indywidualna ma zupełnie inny wymiar rozwoju, niż spotkania grupowe. Dostosowana do Twoich potrzeb, może być odpowiedzią wszędzie tam, gdzie sytuacja jest wyjątkowa.

Korzyści wynikających z praktyki mindfulness jest bardzo wiele. Pomaga ona redukować ból fizyczny czy psychiczny, a także poznać go i zrozumieć jego naturę. To dąży do akceptacji, a ta w efekcie daje cudowne ukojenie.

Zapraszamy firmy i organizacje, które poszukują dla swoich pracowników programów z zakresu well-being, w których ideą przewodnią będzie zadbanie o pracownika.

Co mówią nasi klienci?