Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Jak życzliwość zmienia mózg

24 lutego @ 8:30 am - 9:30 am

MBCL (Mindfulness-Based Compassionate Living) to ośmiotygodniowy program pogłębionej praktyki, opracowany przez Fritza Kostera i Erika van den Brinka, dla absolwentów kursów Mindfulness Based… i praktyków medytacji.
Przeznaczony jest dla osób, które chcą pogłębiać samoświadomość i praktykę medytacyjną przy wsparciu nauczyciela oraz pracować nad autentyczną postawą akceptacji i zrozumienia.

Podczas ośmiotygodniowego kursu uczestnicy uczą się jak pracować ze swoim umysłem, by regulować aktywność systemu nerwowego i przenosić świadomość z układu zagrożenia i popędu w kierunku układu ukojenia, który jest podstawą dobrostanu. Otrzymują różne techniki i medytacje compassion, które rozwijają ich zdolności poznawcze i emocjonalne w kierunku samowspółczucia, współodczuwania innych, akceptacji, empatii w relacjach, spokoju, dobrostanu i radości.

Na dzisiejszym spotkaniu opowiem więcej na temat:

  • procesie pogłębiania swojej praktyki
  • pracy z tym, co „trudne”, czyli przejściu przez głębsze bramy medytacji
  • trzech systemach regulacji emocji: zagrożenia, popędu, kojenia
  • o tym w jaki sposób praktyka compassion prowadzi do koherencji serca
  • o doświadczaniu wzniosłych emocji, jak wdzięczność, hojność, życzliwość dzięki praktyce współczucia
  • o całym procesie Mindfulness Based Compassionate Living, czym różni się od innych kursów (jak MBSR, MBLC)

A także o tym dlaczego w kontekście poczucia codziennego szczęścia warto rozwijać w sobie jakości związane z nurtem compassion: samowspółczucie, współradość i przyjazną obecność.

Będzie to także okazja do wspólnej praktyki i ukojenia swojego systemu nerwowego podczas wspólnej praktyki compassion bodyscan.

Zarejestruj się i bądź ze mną. Jeśli myślisz o udziale w kursie – dla osób zarejestrowanych na webinar będę miała też w dniu wydarzenia specjalną ofertę na rozpoczynający się 28.02. Kurs MBCL w wersji hybrydowej (online + stacjonarnie w Krakowie).

Zarejestruj się:

Dziękuję! Do zobaczenia 🙂

Szczegóły

Data:
24 lutego
Godzina:
8:30 am - 9:30 am
Kategorie Wydarzenie:
, ,
Wydarzenie Tagi:
, , , ,

Miejsce wydarzenia

ONLINE

Organizator

MindfulnessLAB by Sylwia RoMa
Phone
508098116