Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Redukcja stresu za pomocą uważności – spotkanie otwarte i praktyka Mindfulness

6 czerwca, 2020 @ 10:15 am - 11:30 am

Nasz świat zmienił się nagle, zdajemy sobie sprawę, że nasze życie po ustąpieniu pandemii nie będzie już takie samo. Dla wielu z nas wiąże się to z koniecznością trudnej adaptacji do nowych warunków, niepewnością o przyszłość i ogromnym obciążeniem psychicznym. Już dziś mówi się, że skutkiem pandemii koronawirusa będzie kolejna pandemia: wystąpić może znaczący wzrost zapadalności na zaburzenia psychiczne na świecie i jednym z czynników odpowiedzialnych za to będzie wymuszona przez czynniki zewnętrzne społeczna izolacja oraz związany z nią przewlekły stres. Jak pokazują psychologowie, psychiczne skutki pandemii mogą być podobne jak w sytuacjach ekstramalnych, jak ataki terrorystyczne czy trzęsienia ziemi. W związku z tym, jest to temat, którego nie powinniśmy bagatelizować. Wracając do normalności, lub poszukując „nowej rzeczywistości” niezwykle ważnym elementem będzie budowanie własne siły i odporności psychicznej, która będzie fundamentem pewności siebie i poczucia własnej wartości.   Zastanawiasz się czy kurs uważności może byc czyms pomocnym dla Ciebie w nowej rzeczywistości? A może chcesz dowiedzieć się więcej o mindfulness zanim podejmiesz decyzję?  

Wykład i Praktyka Mindfulness

Zapraszam Cię serdecznie na wykład i otwartą praktykę Mindfulness. Będę mówić o:
  • Sytuacja kryzysowa i zagrażająca życiu a mózg – co wydarzyło się w naszych głowach?
  • Jaki jest wpływ ośrodka zagrożenia na logiczne myślenie?
  • Rozwój inteligencji emocjonalnej a zdolności adaptacyjne do sytuacji stresowej
  • Czy możemy powstrzymać negatywne myślenie?
  • Medytacja – mity i fakty dotyczące jej wpływu na reedukacje stresu i napięć psychicznyc
  • Rezyliencja jako zdolność dostosowywania się do zmieniających się warunków, umiejętności adaptacji i zdolność do regeneracji i odzyskiwania sił psychicznych i fizycznych w trudnych sytuacjach
Wykład będzie także zapowiedzą warsztatów w tych obszarach, które planuje w najbliższym czasie.  

Więcej o Mindfulness

Mindfulness pozwala zwolnić, lecz to nie znaczy że w życiu robi się nudno. Wręcz przeciwnie. Dopiero wtedy jesteśmy w stanie dostrzec wielobarwność każdej chwili, być w pełnym znaczeniu frazy „tu i teraz”. Co ciekawe, kiedy przestajemy za czymś gonić, kiedy „odpuszczamy” – to rozwiązanie samo przychodzi. Uważność to możliwość bycia opanowanym, spokojnym i stabilnym wewnętrznie – zarówno w pracy, w roli zawodowej jak i w życiu prywatnym, w roli partnera czy rodzica. Stan uważności w umyśle można porównać do istnienia jeziora – nawet jeśli pogoda jest zmienna, pada deszcz, czy wieje wiatr – to jedynie dotyka tafli wody. Pod spodem panuje cisza i niczym nieporuszone życie toczy się swoim tempem, w spokoju… W naszym życiu też spotykają nas różne „warunki atmosferyczne” ,a bycie uważnym pozwala zachować ten stan wewnętrznego spokoju. Jezioro się nie napina, nie krzyczy, po prostu jest.

Prowadzi

Sylwia Rogala-Marciniak

Certyfikowany nauczyciel mindfulness MBSR/MBCL (certyfikat Maindfulness Based Stress Reduction wydany przez Institute for Mindfulness-Based Approaches/Polski Instytut Mindfulness; certyfikat Mindfulness-Based Compassionate Living wydany przez Polski Instytut Mindfulness). Erickson International Coach, Opiekun merytoryczny i Wykładowca kształcenia podyplomowego na Uniwersytecie Łódzkim, Superwizor i Mentor Coach CoachingSteps™ przy Pracowni Rozwoju Kompetencji UŁ. W latach 2015 – 2017 pełniła funkcję dyrektorki Łódzkiego Oddziału Izby Coachingu oraz Festiwalu PROGRESSteron w Łodzi. Twórca HOLI Body&Mind Center, ośrodka zajmującego się medytacją mindfulness. Certyfikowany trener biznesu szkoły Trenerów i Konsultantów Zarządzania MATRIK   – metodologia oparta na międzynarodowych standardach NVQ International Trainers Certification in Training, Learning and Development – MATRIK & Pearson Edexcel International. Współautorka bestsellera „Coaching. Zbiór narzędzi wspierania rozwoju” (Wolters Kluwer Polska – ABC, 2012r. ). Ma za sobą ponad 3 tyś godzin na sali szkoleniowej i 600 h sesji indywidualnych. Treningi redukcji stresu, uważności i medytacji prowadzi od 2008 roku, a od 2015 roku w formie pełnych certyfikowanych kursów MBSR. Zapisy: zarejestruj się zgłaszając na maila klub@centrumholi.pl lub w rezerwacjach on-line na naszej stronie.

Szczegóły

Data:
6 czerwca, 2020
Godzina:
10:15 am - 11:30 am
Kategorie Wydarzenie:
,
Wydarzenie Tagi:
, ,

Organizator

Miejsce wydarzenia