Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

 • To wydarzenie minęło.

OdNOWA – letni retreat medytacyjny

5 lipca, 2023 @ 4:00 pm - 9 lipca, 2023 @ 4:00 pm

700zł

Wdech, przybyłem.   Wydech, jestem w domu.   – Thich Nhat Hanh.

Tą podróż tworzy wdech i wydech. Zaczyna się od Twojego pierwszego wdechu, a kończy z ostatnim wydechem… Nazywamy ją Życiem. A Ty jesteś podróżnikiem gdzieś po środku tej drogi. I tylko od Ciebie zależy w którą stronę wędrujesz.

Lato to doskonały czas na zatrzymanie się. Zatrzymać się nie oznacza zniknąć. Tylko w nicości niedziałania może pojawiać się wewnętrzne głos, intuicja i siła, by zacząć coś OdNOWA. Taki „reset” jest nam w życiu niezbędny. Nawołują do tego różne sygnały, czasem opór stawia rzeczywistość, czasem nasze ciała.. lekceważymy to. I przychodzi taki punkt, który nazwać możemy „crackiem”, punkt załamania, który najcześciej jest też punktem zwrotnym. Ale też czasem intuicja mówi wcześniej, że warto się zatrzymać, zrobić przerwę, albo nawet krok w tył. A może po prostu odpocząć?

Usłyszysz głos. On mówi szeptem. Czasem brak mu słów, ale czujesz… to nawoływanie.  Coś wyzywa Cię, coś mówi Ci, że już nie może być jak było, że potrzebujesz, by było inaczej… tak zaczyna się zmiana. 

Ten wyjazd będzie właśnie takim momentem, w którym bez pośpiechu, bez masek i bez wymagań wobec siebie usiądziemy w Kręgu, by być, by czuć. Pozwalając wszystkim aspektom nas samych przesuwać się łagodnie w wewnętrznej podróży, której będą towarzyszyć różne formy medytacji.

Podczas tego wyjazdu będziemy badać i odnajdywać swoje Źródło.

Uczyć się Ciszy, by w niej w kocu usłyszeć siebie.

Po prostu być, zamiast ciagle gonić i działać.

Pogłębiać relacje ze sobą wsłuchując się we własne ciało.

Zatrzymywać się świadomie. 

Tworzyć nowe połączenia neuronowe dla zachowania wewnętrznego spokoju i uczucia balansu w sobie.

Uczyć się korzystania z tu i teraz, czerpania z natury, by zabrać te lekcje do domu.

Może właśnie na tym wyjezdzie zrozumiesz, że odpuszczanie kontroli to nie jest poddawanie się, ale zaufanie do głębi własne mocy. 

Żyjemy teraz w nowych czasach, które tworzą wiele zamieszania. Ale w tym chaosie jest też szansa, chaos zawsze oznacza zmianę. Czas nauczyć się żyć na wyższych wibracjach, zrozumieć własne mechanizmy i siły. Nauczyć się jak podnosić własne wibracje, by pozytywnie tworzyły nasze życie. Odkodować stare programy. Porzucić nieaktualne schematy i wzorce. Wyczyścić historie. Wybaczyć. Odpuścić. Zaakceptować zmiany. Puścić kontrolę. Pożegnać ego. Rozłożyć skrzydła i poczuć siebie. Zbliżyć się do własnej esencji, tego kim jestem. Czego chcę od życia. Poczuć własne wibracje i zestroić je z Wszechświatem. 

Na tym wyjezdzie poprzez różne formy medytacji
 • w ciszy, w dźwięku, w spokoju i w chaosie
 • statycznie i dynamicznie
 • w kontakcie ze sobą i w kontakcie z naturą
 • w bezruchu i w ruchu
 • w połączeniu z oddechem, przestrzenią, kręgiem.
będziemy uczyć się:
 • odczuwania i słuchania siebie
 • rezonansu własnego ciała
 • subtelnych wibracji i podnoszenia ich
 • dbania o swoją energię
 • dbania o swoje granice
 • odpuszczania i puszczania kontroli
 • ruchu i zastygnięcia
 • krzyku i wewnętrznej ciszy
 • korzystania z żywiołów i natury, by wzmacniać swoje wibracje
 • otwartości serca i komunikacji z tej przestrzeni
 • życzliwości wobec siebie i innych
 • nie oceniania, a w zamian dostrzegania tego, że otoczenie i ludzie są naszym zwierciadłem
 • wiary w siebie, zaufania i słuchania wewnętrznego głosu
 • rozwijania wewnętrznej mądrości
 • świadomego kierowania uwagi
 • świadomości własnej kreacji i możliwości wpływu na swoje życie
 • że „tu i teraz” to nie mit, a źródło transformacji
 • porzucania pięciu lęków: przed życiem, szaleństwem, rozkoszą, śmiercią i celebracją życia.

Jak się przygotować?

Zabierz wygodne ubrania, ciepłe i letnie. Czasem będzie Ci zimno, a czasem może być gorąco. Chustę do zawiązania oczu. Naturalny olejek do olejowanie ciała. Notatnik i długopis. Na sali są dostępne maty, koce i poduszki – ale możesz też zabrać swoje. Na ten czas rekomenduje też odłożenie telefonu i świata zewnętrznego, by dać przestrzeń temu, co wewnątrz nas.  

Harmonogram wyjazdu 5-9.07.2023r.

Środa

Nasz retreat rozpoczynamy po południu. Możesz dotrzeć o dowolnej porze od godziny 15, będzie czekać ciepła obiadokolacja, a retreat zaczniemy wspólnym Kręgiem około godz. 18, gdy dotrą na miejsce już wszyscy Podróżnicy.

Czwartek, Piątek, Sobota

7:30 – medytacja dynamiczna

9:00 – śniadanie

10:00 – 13:00 – sesja medytacyjna

13:00 – 15:00 – przerwa / obiad

15:00 – 18:00 – sesja medytacyjna 

18:00 – 20:00 przerwa / kolacja

20:00 – Wieczorna Świątynia dla Ciała i Duszy

Jeden z tych Dni będzie także Dniem Ciszy, w którym umówimy się na milczenie, by lepiej usłyszeć Wewnętrzny Głos.
Niedziela

7:30 – Mindful Movement

9:00 – śniadanie

10:00 – 12:30 krąg pożegnania

12:30 – zupa i przytulasy.

Organizacyjnie

Miejsce: BlissHouse Zakamycze – dom z duszą przy Lesie Wolskim w Krakowie Wyjątkowe miejsce, z pięknym ogrodem, szlakami spacerowymi na Kopce Krakowskie, w otoczeniu natury.

Zakwaterowanie: pokoje 2-3 os., łazienki dzielone (6 łazienek na 8 pokoi) . Wyżywienie: vege, zdrowe, 3 posiłki.

Wymiana: 4 doby zakwaterowanie + wyżywienie 1000 zł; program warsztatowy 700 zł. Twoja transformacja gratis 😉

Dojazd: BlissHouse znajduje się w Krakowie, tak więc możesz tu przyjechać samochodem, samolotem, pociągiem. Znajduje się w willowej zachodniej części miasta i z łatwością można dostać się na miejsce.

Zapisy poprzez formularz:

Kontakt ze mną WhatsApp 508098116

 

Nauczyciel Sylwia RoMa

Joga i medytacja są moją ścieżką życiową już od 20 lat. Nieustannie odnajduje w nich nowe aspekty siebie, są źrodłem wszelkich transformacji. Nazwałabym siebie „Nauczycielem na drodze”, gdyż sama uczę się i zmieniam nieustannie… doświadczając prawdy, że to droga jest celem. Uczę życia pełnią, piękna, wglądu we własną prawdę, drogi serca. Ciało jest Świątynią, w której mieszka Świadomość. Ciało jest też naszym Pojazdem. Świadomość Przewodnikiem. A Umysł pasażerem na tylnim siedzeniu. 
 
Wiele osób myśli, że bycie nauczycielem medytacji oznacza bycie idealnym stworzeniem, wyższą inteligencją, która nie popełnia błędów. Nic bardziej mylnego. 
Oznacza bycie w pełni sobą. Bo tylko przyjęcie siebie z akceptacją i bez oceny, z życzliwością i współczuciem – pozwala tak przyjmować innych, i uczyć takiego przyjmowania świata. 
Cokolwiek uczymy w medytacji – doświadczamy tego sami. 
 
I z takim pakunkiem zapraszam Cię w głęboko oczyszczającą i uzdrawiającą podróż, podczas której postaram się być Uważną Przewodniczką, tak byś mógł/mogła doświadczać siebie jednocześnie życzliwie i w prawdzie.
 
Obiecuje być sobą, z wszystkimi swoimi doskonałościami i niedoskonałościami pokazując Ci, ze sztuka uważnego życia to nie jest negowanie jakiś aspektów siebie, a czułość i miłość, które dają akceptację niezbędna by ruszyć w przód, dokonać zmian. Bo to, co wypierane – wraca jak bumerang. 
 
Pokaże Ci jak Twoje emocje (nawet te trudne) mogą być Twoim zasobem, tak byś nie musiał/a być antagonista wibec samego/samej siebie, a integrując te części poczuć ich prawdziwa moc, potrafić świadomie skorzystać z tych energii i wibracji w życiu. 
 
Pokaże Ci zakamarki własnej praktyki, dzieląc się własnym doświadczeniem byś mógł/mogła uświadomić sobie, ze jesteśmy równi. Żyjemy na tym samym świecie, mamy te same doświadczenia, oddychamy tym samym powietrzem. Ja po prostu znam ten szlak górski, co nie znaczy ze on jest zawsze taki sam – pogoda bywa zmienna, a kroki życia jak kamienie – czasem dają oparcie, a czasem są śliskie. 
 

BIO

Certyfikowany nauczyciel mindfulness MBSR/MBCL (certyfikat Maindfulness Based Stress Reduction wydany przez Institute for Mindfulness-Based Approaches/Polski Instytut Mindfulness; certyfikat Mindfulness-Based Compassionate Living wydany przez Polski Instytut Mindfulness).
Erickson International Coach. Certyfikowany trener biznesu szkoły Trenerów i Konsultantów Zarządzania MATRIK – metodologia oparta na międzynarodowych standardach NVQ International Trainers Certification in Training, Learning and Development – MATRIK & Pearson Edexcel International.
Dyrektor Studium Nauczycielskiego dla przyszłych nauczycieli MBSR. Superwizor MBI:TAC (Mindfulness-Based Interventions: Teaching Assessment Criteria).
Twórca HOLI Body&Mind Center, miejsca pracy z ciałem, duszą,  spotkań, kręgów.
Opiekun merytoryczny i Wykładowca kształcenia podyplomowego na Uniwersytecie Łódzkim, Superwizor i Mentor Coach CoachingSteps™ przy Pracowni Rozwoju Kompetencji UŁ.
Wykładowca na Studium Nauczycielskim Mindfulness Based Stress Reduction.
Pełniła funkcję Prezesa i Członka Zarządu Fundacji Polski Instytut Mindfulness – głównej organizacji szkolącej z zakresu mindfulness w Polsce; a także dyrektorki Łódzkiego Oddziału Izby Coachingu oraz Festiwalu PROGRESSteron w Łodzi.
Współautorka bestsellera „Coaching. Zbiór narzędzi wspierania rozwoju” (Wolters Kluwer Polska – ABC, 2012r. ).
Dyplomowany nauczyciel jogi w systemie hatha-yogi metodą BKS Iyengara o stopniu Introductory II.
Swoje umiejętności zawodowe doskonaliła uczestnicząc m.in. w programach CoachWise Coaching Essentials™, Transforming Communication™, Family Coaching -Erickson College International, The Art & Science of Mindfulness.
 

BlissHouse Zakamycze / Kraków

BlissHouse to miejsce nowe i wyjątkowe na mapie rozwoju osobistego. Jesteśmy butikowym ośrodkiem warsztatowym zlokalizowanym w najpiękniejszej willowej dzielnicy Krakowa, bezpośrednio w otulinie Lasu Wolskiego. U nas poznasz ciekawych ludzi, porozmawiasz o głębokich tematach, doświadczysz relaksu i ukojenia dla swoich zmysłów. Będziesz mieć też wybór: parę kroków by być na szlaku w lesie lub parę kilometrów, by być w centrum pięknego kulturalnego miasta. Jesteśmy Grupą Wizjonerów, która lubi łączyć to co dobre i tworzyć nową jakość.

Szczegóły

Początek:
5 lipca, 2023 @ 4:00 pm
Koniec:
9 lipca, 2023 @ 4:00 pm
Koszt:
700zł
Kategorie Wydarzenie:
, , , ,
Wydarzenie Tagi:
, , , , , , , ,

Organizator

MindfulnessLAB by Sylwia RoMa
Phone
508098116

Miejsce wydarzenia

BlissHouse Zakamycze / Kraków
Zakamycze 37 b
Kraków, 30-240 Poland
+ Google Map
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia