Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Mindful Tea – niedzielne popołudnie z uważnością

2 października, 2022 @ 5:30 pm - 7:30 pm

Medytacji się nie próbuje, tak jak nie próbuje się oddychania.
Medytacja nie jest pomysłem na chwilę – tak stosowaną możemy nazwać relaksacją, technika wyciszania, sposobem na relaks. 
Medytacja jest o czymś innym. To spotkanie ze sobą w prawdzie, procesem odkrywania siebie samego, nawiązywania komunikacji z własną duszą i ciałem. 
 
Tak oto zaczynam nowy sezon edukacyjny, przychodząc z nową jakością. Każde trudne doświadczenie, każdy kiepski etap życia jest lekcją, którą daje nam los, abyśmy mogli wejść na wyższy poziom. 
 
Czy my chcemy tam iść? Nie, niekoniecznie. Przecież było wygodnie, a każda zmiana będzie wymagająca. Jednak, kiedy już wejdziemy na szczy i rozglądniemy się dookoła, mówimy: „warto było”.
 
Zastanawiasz się czy kurs uważności jest czymś dla Ciebie?
A może chcesz dowiedzieć się więcej o mindfulness zanim podejmiesz decyzję?
Zapraszam Cię na herbatę, przy której porozmawiamy o stresie, uważności, emocjach, ciele, myślach, gonitwie i zatrzymaniu… o Tobie i o mnie i oczym chcesz.
 
Będzie też okazja do wspólnej praktyki, oczywiście.

Mindfulness pozwala zwolnić, lecz to nie znaczy że w życiu robi się nudno. Wręcz przeciwnie. Dopiero wtedy jesteśmy w stanie dostrzec wielobarwność każdej chwili, być w pełnym znaczeniu frazy „tu i teraz”. Co ciekawe, kiedy przestajemy za czymś gonić, kiedy „odpuszczamy” – to rozwiązanie samo przychodzi. Uważność to możliwość bycia opanowanym, spokojnym i stabilnym wewnętrznie – zarówno w pracy, w roli zawodowej jak i w życiu prywatnym, w roli partnera czy rodzica. Stan uważności w umyśle można porównać do istnienia jeziora – nawet jeśli pogoda jest zmienna, pada deszcz, czy wieje wiatr – to jedynie dotyka tafli wody. Pod spodem panuje cisza i niczym nieporuszone życie toczy się swoim tempem, w spokoju… W naszym życiu też spotykają nas różne „warunki atmosferyczne” ,a bycie uważnym pozwala zachować ten stan wewnętrznego spokoju. Jezioro się nie napina, nie krzyczy, po prostu jest.

Organizacyjnie

Spotkanie jest całkowicie darmowe, będzie okazją do poznania uważności i poznania siebie.

Jeśli chcesz, możesz przynieść kawałek ciasta, czy owoc.

Na spotkanie obowiązuje REJESTRACJA.

Będę wdzięczna jeśli dasz znać, jeśli coś się zmieni i nie będziesz mogł/mogła być obecny/a.  

Szczegóły

Data:
2 października, 2022
Godzina:
5:30 pm - 7:30 pm
Kategorie Wydarzenie:
, ,
Wydarzenie Tagi:
, , , , , ,

Organizator

MindfulnessLAB by Sylwia RoMa
Phone
508098116

Miejsce wydarzenia

HOLI Body&Mind Center
Siewna 30b
Kraków, małopolskie 31-326 Poland
+ Google Map
Phone
508098116
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia