Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

 • To wydarzenie minęło.

Kurs Mindfulness Of Mind Retreat

8 sierpnia, 2017 @ 6:00 pm - 8:00 pm

70zł – 250zł

Zapraszam Cię na 5-tygodniowy kurs uważności, którego celem jest pogłębiona praca z obszarem emocjonalnym ukierunkowana na prewencje depresji.

Mindfulness oznacza bycie „w pełni umysłu”, definiując uważność jako pełną świadomość osiąganą w następstwie celowego i nieosądzającego skierowania uwagi na chwilę bieżącą. W efekcie możliwe staje się widzenie rzeczy dokładnie takimi, jakie są i tylko takimi.  Taka na pozór niewielka zmiana sposobu percepcji niesie za sobą ogromny potencjał dając możliwość zatrzymania się i skierowania uwagi do wewnątrz i dostrzeżenia tego, co  w nas prawdziwe.  A uważne dostrzeganie własnych myśli, przekonań i emocji, takimi jakimi są, otwiera nową przestrzeń do zmiany.

Zdawanie sobie sprawy z tego, co robimy, w momencie w którym to robimy pozwala na dokonywanie w pełni świadomych wyborów naszego toku myślenia i  działania. Nasze umysły choć mogą pracować w kilku różnych trybach myślenia, często pozostają niejako na automatycznym pilocie.  Rutynowe sposoby interpretowania i reagowania,  uruchamiają nawykowe zachowania, znane i typowe dla nas emocje, a w konsekwencji rozpamiętywanie, negatywne myślenie, stres czy depresję, które co należy podkreślić, w mniejszym stopniu związane są z tym co aktualne, a w większym z tym co przez nas negatywnie przewidywane lub negatywnie wspominane.  Innymi słowy, działając, myśląc i odczuwając w trybie automatycznego pilota nie dostrzegamy już rzeczy takimi jakimi są, lecz takimi jakimi schematycznie zwykliśmy je postrzegać.

Kiedy natomiast jesteśmy uważnie świadomi tego, co robimy i co odczuwamy, wprowadzamy nowy sposób postrzegania i przestawiamy nasz umysł w inny tryb, w którym znacznie mniej prawdopodobne jest utknięcie w schemacie negatywnego czy nawet obsesyjnego myślenia.

Taki transformujący i zapobiegawczy wpływ świadomej uważności dostrzegł dr Jon Kabat-Zinn tworząc w oparciu o praktykę mindfulness program medyczny i psycho-edukacyjny dla osób cierpiących na chroniczny ból fizyczny i zaburzenia emocjonalne.  Ogromna skuteczność technik redukcji stresu opartych na uważności spowodowała wypracowanie terapii opartej na uważności i skoncentrowanej na zapobieganiu nawrotom depresji.

Utrzymywanie się i pogłębianie depresji jest często zasilane strumieniami negatywnych myśli nieustająco przepływających w umyśle (takich jak „moje życie to dramat”, „nie dam rady już dalej”, „co jest ze mną nie tak?” itp.). Przekierowanie uwagi z tych nawracających strumieni myślowych, na uważne uświadamianie i doświadczanie tego co robimy i co odczuwamy dokładnie w chwili kiedy to robimy i odczuwamy, osłabia i ostatecznie odłącza to co w naszym umyśle utrzymuje nas w depresji.

Podczas pięciu sesji tego kursu będziemy rozwijać poszczególne aspekty pracy z emocjami, natłokiem myśli, smutkiem czy lękiem.

Korzystając z narzędzi mindfulness, terapii poznawczo-behawioralnej oraz bioenergetyki Lowena:

 • zrozumiesz źródła  i zależności różnych wewnętrznych stanów
 • poznasz praktyczne metody, techniki i wskazówki do pracy z trudnościami emocjonalnymi
 • uświadomisz sobie w jaki sposób myśli u uczucia wpływają na zachowanie i życie
 • poznasz narzędzia, które pozwolą na pozytywną zmianę sposobu myślenia o sobie, innych i otaczającym świecie
 • uświadomisz sobie związek z własnym ciałem i dowiesz się w jaki sposób poprzez ciało możesz wpływać na swój stan emocjonalny
 • nauczysz się wykorzystywać oddech w trudnych sytuacjach
 • odzyskasz energię i siłę do działania
 • wykonując ćwiczenia poczujesz przypływ wewnętrznego spokoju i opanowania.

Forma zajęć:

 • mini-wykłady z dyskusjami w grupie
 • praca indywidualna
 • ćwiczenia medytacyjne
 • praca z ciałem.

Tematy sesji:

Sesja 1: 8.08. Pułapki myślenia – depresja a stan umysłu. Negatywne myślenie. Rozwijanie umiejętności postrzegania.

Sesja 2: 16.08. Paleta emocji. Radzenie sobie ze smutkiem, pokonywanie lęku, ujarzmianie złości. Zrozumienie emocji. (*ta sesja odbędzie się wyjątkowo w środę, gdyż 15.08. to święto)

Sesja 3: 22.08. Ocenianie a rzeczywistość. Czystość myślenia. Rozwijanie umiejętności porządkowania myśli.

Sesja 4: 29.08. Poczucie własnej wartości. Powstawanie niskiej samooceny. Wzmacnianie pewności siebie. Docenianie.

Sesja 5: 5.09. Akceptacja. Postrzeganie siebie, innych, świata. Asertywna komunikacja. Rozwijanie postawy akceptacji. 

 

ORGANIZACJA:

Czas zajęć: wtorki, 18:00 – 20:00

Inwestycja:

 • 1 sesja: 70 zł
 • 2 sesje: 130 zł
 • 3 sesje: 180 zł
 • 4 sesje: 220 zł
 • 5 sesji: 250 zł

Zapisy: klub@centrumholi.pl
Potwierdzeniem rezerwacji jest wpłata na konto: 31 1050 1461 1000 0091 1144 8958

Zapisy do 31.08.

Potwierdzeniem rezerwacji jest wpłata na wybrane sesje.
W tytule przelewu proszę oznaczyć: Mind Retreat i nr sesji: (całość lub wybrane np. sesja 1,3,5).

Prowadzi: Sylwia Rogala-Marciniak
Certyfikowany nauczyciel mindfulness (certyfikat MBSR Maindfulness Based Stress Reduction wydany przez Institute for Mindfulness-Based Approaches/Polski Instytut Mindfulness, http://www.polski-instytut-mindfulness.pl/nauczyciele/lista-nauczycieli/sylwia-rogala-marciniak), opiekun merytoryczny i wykładowca kształcenia podyplomowego na Uniwersytecie Łódzkim, superwizor i mentor coach CoachingSteps™ przy Pracowni Rozwoju Kompetencji UŁ. Dyrektor Łódzkiego Oddziału Izby Coachingu oraz Festiwalu PROGRESSteron w Łodzi. Twórca HOLI Centrum Uważności. Erickson International Coach, Certyfikowany trener biznesu szkoły Trenerów i Konsultantów Zarządzania MATRIK – metodologia oparta na międzynarodowych standardach NVQ International Trainers Certification in Training, Learning and Development – MATRIK & Pearson Edexcel International. Współautorka bestsellera „Coaching. Zbiór narzędzi wspierania rozwoju” (Wolters Kluwer Polska – ABC, 2012r. ). Od 15 lat praktykuje jogę i medytację, aktualnie rozwija się na kursie nauczycielskim jogi metodą BKS. Iyengara u Konrada Kocota. Treningi redukcji stresu, uważności i medytacji prowadzi od 2008 roku, od dwóch lat w formie pełnych certyfikowanych kursów MBSR. Ma za sobą ponad 3 tyś godzin na sali szkoleniowej i 600 h indywidualnej pracy na sesjach.

Szczegóły

Data:
8 sierpnia, 2017
Godzina:
6:00 pm - 8:00 pm
Koszt:
70zł – 250zł
Kategorie Wydarzenie:
,
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Organizator

Miejsce wydarzenia