Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Kurs Mindfulness Based Stress Reduction | Wieczory Online

17 listopada, 2020 @ 6:30 pm - 8:30 pm

850zł

Kurs Mindfulness Based Stress Reduction jest to 8-tygodniowy kurs uważności, opracowany przez amerykańskiego profesora Johna Kabat-Zinn’a na podstawie jego wieloletnich badań i obserwacji. MBSR bazuje na buddyjskiej medytacji i sięga do filozofii, jednak pozostaje śwecki w swoim przekazie. Korzysta także z wiedzy dotyczącej inteligencji emocjonalnej, neuroplastyczności mózgu i psychologii poznawczo-behawioralnej.

Podczas treningu uważności nauczysz się w jaki sposób pracować ze swoim umysłem w obszarze myśli i nawyków działania. Nauczysz się uważności w codziennych czynnościach, dzięki czemu zwiększysz możliwość skoncentrowanego działania. Rozwiniesz świadomość siebie w obszarze zarządzania swoim stresem i wzrostu satysfakcji z własnego życia.

Zwolnisz. Odnajdziesz nową jakość w komunikacji z innymi, a także w zwykłych codziennych czynnościach.

Poznasz swoje ciało, odkryjesz jego potrzeby, dowiesz się czym jest regeneracja i odnowa.

KORZYŚCI:

✅ spokój i opanowanie, możliwość wyboru swoich reakcji emocjonalnych
✅ zwiększenie koncentracji i możliwości intelektualnych
✅ zredukowanie wewnętrznego napięcia emocjonalnego
✅ zwiększenie świadomości i pewności siebie
✅ stworzenie wewnętrznej gotowości do zmian
✅ stworzenie umiejętności akceptacji ludzi i świata bez konieczności kontrolowania ich
✅ zwiększenie umiejętności regeneracji
✅ umiejętność cieszenia się życiem i odnajdywania radości w swojej codzienności
✅ umiejętność radzenia sobie z trudnymi emocjami
✅ pozytywny stosunek do siebie, ludzi, świata.

DLACZEGO TEN KURS?

✅ jest sprawdzoną metodą, opracowaną naukowo ponad 30 lat temu przez prof. Jona Kabat-Zinna i rozwijaną cały czas w Center For Mindfulness przy klinice uniwersyteckiej w Worcester (USA)
✅ został wdrożony na większości Uniwersytetów w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii
✅ jest wykorzystywany w biznesie, jako element rozwoju pracowników w organizacjach świadomie inwestujących w kulturę wellnessu jak Google czy eBay.

Techniki oparte na uważności ściśle związane są z budowaniem nowych postaw i nawyków działania w oparciu o neuropatyczność mózgu. Dzięki pracy poznawczo-behawioralnej oraz technikom medytacyjnym zaadoptowanym do mentalnego treningu uwagi w procesie kilku tygodniowej regularnej pracy z mózgu tworzone są nowe połączenia mające na celu reorganizacje starych wzorców stresowych, adaptację do zmiennego środowiska, samo-naprawę oraz wzmacnianie procesów związanych z wytrwałością i koncentracją.

JAK WYGLĄDA KURS MINDFULNESS ONLINE?

Merytorycznie nie różni się od kursu stacjonarnego. Otrzymasz te same materiały, nagrania. Będziemy widywać się raz w tygodniu na sesjach on-line, podczas których będziemy uczyć się kolejnych technik medytacji oraz zagłębiać w tematykę związaną z rozwijaniem zdolności redukcji stresu poprzez uważność.
Tematy sesji:
1 sesja „Pierwszy smak uważności”
2 sesja „Autopilot i umysł początkującego”
3 sesja „Uważna praca z ciałem”
4 sesja „Zrozumiec stres”
5 sesja „Myśli są tylko myślami”
6 sesja „Spotkanie z tym co trudne”
7 sesja „Uważna komunikacja, uważne relacje”
8 sesja „A rzeka płynie”

CO OTRZYMASZ?

📚 komplet profesjonalnych materiałów on-line z dodatkowymi ćwiczeniami coachingowymi do pogłębiania praktyki osobistej
💿 komplet nagrań on-line praktyk medytacyjnych
💻 dostęp on-line do dodatkowych ćwiczeń
💆‍♂️ wsparcie nauczyciela doświadczonego w prowadzeniu grupowych i indywidualnych procesów MBSR
💎 zaświadczenie o ukończeniu kursu zgodne z międzynarodowymi standardami.

SZCZEGÓŁY ORGANIZACYJNE

📆Kiedy?
Wtorki 18:30 – 20:30 zaczynając od 17.11.
📍Gdzie?
Sesje będą spotykać się na platformie ZOOM. Otrzymasz link z zaproszeniem na spotkanie.
📲Jak się zapisać?
Pierwszy krok to wypełnienie zgłoszenia MBSR (pobierz plik) i odesłane go na mail sylwia@centrumholi.pl.
💶 Ile to kosztuje?
Podstawowa cena kursu to 1090 zł.

950 zł – przy wpłacie za całość kursu przed jego rozpoczęciem; opłata za 8 sesji online + dzień uważności stacjonarny (termin dodatkowy, do wyboru z naszego terminarza)

850 zł – przy wpłacie za całość kursu przed jego rozpoczęciem; opłata za 8 sesji online (100 zł Dzień Uważności w późniejszym terminie)

1090 zł – przy wpłacie 300 zł przed rozpoczęciem kursu, reszta opłaty w ratach zaproponowanych przez Ciebie (wpłata najpóźniej do VI sesji).

Oferta dla absolwentów kursów MBSR

Jeśli chcecie powtórzyć kurs, by wzmocnić lub wrócić do swojej regularnej praktyki, ta edycja kursu jest dla Was w cenie 350 zł.

Zapraszam 🙂

NAUCZYCIEL

Sylwia Rogala-Marciniak
Certyfikowany nauczyciel mindfulness MBSR/MBCL (certyfikat Maindfulness Based Stress Reduction wydany przez Institute for Mindfulness-Based Approaches/Polski Instytut Mindfulness; certyfikat Mindfulness-Based Compassionate Living wydany przez Polski Instytut Mindfulness). Erickson International Coach, Opiekun merytoryczny i Wykładowca kształcenia podyplomowego na Uniwersytecie Łódzkim, Superwizor i Mentor Coach CoachingSteps™ przy Pracowni Rozwoju Kompetencji UŁ. Wykładowca oraz koordynator dydaktyczny na Studium Nauczycielskim dla przyszłych nauczycieli MBSR. W latach 2015 – 2017 pełniła funkcję dyrektorki Łódzkiego Oddziału Izby Coachingu oraz Festiwalu PROGRESSteron w Łodzi. Twórca HOLI Body&Mind Center, ośrodka zajmującego się medytacją mindfulness. Certyfikowany trener biznesu szkoły Trenerów i Konsultantów Zarządzania MATRIK – metodologia oparta na międzynarodowych standardach NVQ International Trainers Certification in Training, Learning and Development – MATRIK & Pearson Edexcel International. Współautorka bestsellera „Coaching. Zbiór narzędzi wspierania rozwoju” (Wolters Kluwer Polska – ABC, 2012r. ). Ma za sobą ponad 3 tyś godzin na sali szkoleniowej i 600 h sesji indywidualnych. Treningi redukcji stresu, uważności i medytacji prowadzi od 2008 roku, a od 2015 roku w formie pełnych certyfikowanych kursów MBSR.
Zafascynowana kulturą dalekiego wschodu, często podróżuje w tamte kierunki świata. Jogę i medytację praktykuje od 16 lat, odnajdując w niej wciąż coś nowego na kolejnych etapach swojego życia.
Dyplomowany nauczyciel jogi w systemie hatha-yogi metodą BKS Iyengara o stopniu Introductory II.
Swoje umiejętności zawodowe doskonaliła uczestnicząc m.in. w programach CoachWise Coaching Essentials™, Transforming Communication™, Family Coaching -Erickson College International, The Art & Science of Mindfulness.

Opinie o kursie: https://centrumholi.pl/mindfulness/opinie-o-kursie-redukcji-stresu/

Szczegóły

Data:
17 listopada, 2020
Godzina:
6:30 pm - 8:30 pm
Koszt:
850zł
Kategorie Wydarzenie:
,
Wydarzenie Tagi:
, , , , ,

Organizator