Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

 • To wydarzenie minęło.

Kurs Mindfulness Based Stress Reduction | weekendy

11 lutego @ 4:00 pm - 8:30 pm

1190zł
Kurs MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction) jest to 8-tygodniowy kurs uważności opracowany w latach 70-tych przez profesora Johna Kabat-Zinn’a i w oryginalnej wersji prowadzony przez licencjonowanych nauczycieli na całym świecie. Bazuje on na pracy naukowej, sięga do tradycji buddyjskiej medytacji uważności, integruje naukę wschodu i zachodu, łącząc się z elementami psychologi współczesnej.

Jak wygląda kurs?

Podczas 8 tygodni kursu jego uczestnicy uczą się w jaki sposób pracować ze swoimi nawykami i przekonaniami, tak by porzucać schematy myślowe na rzecz wolności mentalnej, większej samoświadomości, umiejętności redukowania napięcia emocjonalnego. Ważnym elementem kursu jest codzienna praktyka własna uczestników wg otrzymanych od nauczyciela MBSR wskazówek i nagrań.

Na czym polega różnica między tym kursem, a innymi?

Ogromny sukces MBSR zawdzięcza ponad 40-latom badań i ciągłemu rozwojowi metodologii. To sprawia, że program jest zaplanowanym procesem, w którym nic nie dzieje się przypadkiem – za każdym elementem omawianym podczas zajęć, a także każdą medytacją prowadzoną przez nauczyciela stoi określona metodologia. Dlatego słuchanie medytacji mindfulness dostępnej w sieci nie zawsze będzie oznaczać, że trafiasz na formę, która bazuje na naukowych odkryciach: merytoryka prowadzenia, czas trwania, forma powtarzania, metodologia pracy przez 8 tygodni – wszystko tu ma określony sens.

Nauczyciele mindfulness MBSR pracują zgodnie z międzynarodowymi standardami, poddając swą pracę mentoringowi i rozwijając się na własnej ścieżce medytacyjnej.

Ponad to jest on przygotowaną naukowo i zamkniętą formułą, która z lekcji na lekcje otwiera arkana kolejnych fragmentów wiedzy i umiejętności, łącząc je w integralną całość. Dlatego też kursu MBSR nie da się porównać do żadnych warsztatów uważności, które nie korzystają z pełnej metody.

Kurs MBSR został opracowany przez amerykańskiego profesora Jon Kabat -Zinna jako program medyczny i psycho-edukacyjny dla osób cierpiących na chroniczny ból fizyczny i zaburzenia emocjonalne, i pierwszy raz przeprowadzony w 1979 roku, kiedy dr Jon Kabat-Zinn uruchomił Klinikę Redukcji Stresu Center For Mindfulness przy klinice uniwersyteckiej w Worcester w stanie Massachusetts (USA).

Dla kogo jest ten kurs?

Ten kurs jest stworzony dla Ciebie, jeśli…

 • masz trudności z koncentracją, doświadczasz rozproszenia
 • masz problemy ze snem i natłok myśli
 • odczuwasz napięcia emocjonalne i ciężko jest Ci się wyciszyć
 • zmagasz się ze znużeniem spowodowanym codziennym stresem
 • doświadczasz spadków energii i witalności
 • masz kłopot z pamięcią
 • bywasz emocjonlna/y w relacjach i potem masz wyrzuty sumienia
 • nadmiernie przejmujesz się, analizujesz, nie potrafisz odpuszczać
 • chcesz uciszyć chaos w głowie i poczuć spokój
 • pragniesz nauczyć się umiejętności, które poprawią jakość Twojego życia w obszarze równowagi emocjonalnej i skupiania uwagi
 • chcesz wiedzieć jak pracować ze soba na co dzień, by zwiększać swój potencjał mentalny i osiągać jasność umysłu.

Czego się będziesz uczyć?

Podczas 8 tygodni programu:

 • przejdziesz drogę od adepta do praktyka medytacji
 • rozwiniesz swoją zdolność koncentracji i ogniskowania uwagi
 • rozpoznasz swoje schematy i wzorce reagowania w różnych sytuacjach
 • nauczysz się rozróżniać co jest faktem, a co interpretacją Twojego umysłu na temat rzeczywistości
 • oduczysz się niekonstruktywnego oceniania siebie i świata
 • poczujesz większą akceptację i wolność wyboru zamiast ciągłej presji
 • zwiększysz świadomość własnych emocji i możliwości ich regulowania.
 • dowiesz się w jaki sposób pracować z własnymi myślami, tak by nie poddawać się ich nurtowi
 • nawiążesz bliższy kontakt ze swoim ciałem, by moc świadomie korzystać z jego zasobów
 • zaczniesz oddychać świadomie i wykorzystywać oddech do redukcji stresu
 • zmienisz swoją gospodarkę energetyczną, by mieć więcej witalności i siły
 • będziesz budować więcej świadomych komunikatów, a co za tym idzie i zdrowych relacji z otoczeniem.

Gwarantuje Ci, że jeżeli zaangażujesz się w ten proces na 8 tygodni, odmienisz swoje życie. Czasem tą zmianę widać już w czasie trwania kursu, a najczęściej pojawia się w kolejnych miesiącach po programie (warunkiem efektów jest regularna praktyka medytacji, której nauczę Cię na kursie).

Dlaczego regularność?

Techniki oparte na uważności ściśle związane są z budowaniem nowych postaw i nawyków działania w oparciu o neuroplastyczność mózgu.  Dzięki pracy poznawczo-behawioralnej oraz technikom medytacyjnym zaadoptowanym do mentalnego treningu uwagi w procesie kilku tygodniowej regularnej pracy z mózgu tworzone są nowe połączenia mające na celu reorganizacje starych wzorców stresowych, adaptację do zmiennego środowiska, samo-naprawę oraz wzmacnianie procesów związanych z wytrwałością i koncentracją.

Plastyczność synaptyczna mózgu

Podczas zaangażowania się w nową naukę i doświadczenia, a także regularną praktykę w mózgu tworzone są nowe połączenia neuronowe. Neurony na tej samej ścieżce komunikują się ze sobą w punkcie spotkań, synapsie. Za każdym razem, gdy ćwiczenia są powtarzane komunikacja lub transmisja synaptyczna wśród neuronów na tej samej ścieżce zwiększa się. Im większa ilość powtórzeń na tej samej ścieżce, tym trwalsze nawyki i nowe sposoby postrzegania.

Mindfulness a stres

Mindfulness postrzega stres jako osobiste doświadczenie wynikające z osobistej oceny poznawczej człowieka. Doświadczenia te łączą się w mózgu tworząc wzorce stresu. Regularna praktyka technik uważności pomaga odkodować stare wzorce i podczas kilku tygodni regularnej praktyki nauczyć się nowych sposobów reagowania i działania. Zmienić nawyki i rozwinąć inteligencję emocjonalną.

Inteligencja emocjonalna

Od niedawna naukowcy dostarczają coraz więcej dowodów na to, że emocje, a ściślej – inteligencja emocjonalna to czynnik, który decyduje o naszej umiejętności radzenia sobie w życiu praktycznym. Umiejętność ta zawiera w sobie zdolność do radzenia sobie ze stresem, zdolność do adaptowania się do nowych, ciągle zmieniających się warunków życia, ale też zdolność rozumienia uczuć i emocji innych. Pozwala na umiejętne wykorzystanie własnych uczuć w relacjach z innymi ludźmi. Właściwe kontrolowanie emocji pozwala na podejmowanie racjonalnych decyzji. Ułatwia asertywne uznanie własnego błędu, elastyczne dostosowanie się do okoliczności. Umożliwia podążanie za uczuciami i emocjami drugiej strony, z w konsekwencji – konstruktywną współpracę zamiast destrukcyjnej walki. Ten program będzie idealny dla Ciebie, jeśli

Jak będzie wyglądał kurs?

Czas trwania kursu to 8 tygodni, w trakcie których odbędzie się:
 • 4 spotkania w postaci łączonych sesji, co dwa tygodnie
 • warsztat dodatkowy – Dzień Ciszy z kojącymi dla układu nerwowego praktykami mindfulness&compassion
 • Twoja codzienna praktyka wykonywana w domu na podstawie otrzymanych nagrań oraz instrukcji przekazanych podczas sesji.

Co otrzymasz?

 • cztery spotkania na żywo
 • dodatkowe spotkanie regenerujące Twój układ nerwowy – Dzień Ciszy (6 h)
 • nagrania standaryzowanych medytacji mindfulness (praktyki formalne)
 • komplet materiałów psycho-edukacyjnych uzupełniających wiedzę z sesji
 • dodatkowe praktyki medytacyjne w różnych formach (audio + video)
 • konsultacje z licencjonowanym nauczycielem
 • zaświadczenie ukończenia kursu.

Tematy kursu

Cały kurs uważności w sposób przemyślany i zaplanowany prowadzi Cię w arkana pracy z umysłem, ciałem, emocjami i oddechem podczas tematycznych sesji:
Sesja 1 – Przywitaj Uważność w swoim życiu

W tym tygodniu dowiesz się jak wprowadzić uważność do swojej codzienności i rozpoczniesz trening mentalny budujący Twój mięsień uwagi. Nauczysz się wykorzystywać zmysły do zatrzymywania się w pędzie życia.

Sesja 2 – Koniec jazdy na Autopilocie

W tym tygodniu dowiesz się czym jest umysł początkującego i jak Twoje postrzeganie świata kształtuje Twoją rzeczywistość w obszarze stresu. Nauczysz się także wykorzystywać oddech do redukcji stresu.

Sesja 3 – W zdrowym ciele zdrowy umysł

W tym tygodniu rozwiniesz swoją relację z własnym ciałem i dowiesz się jakie nawyki wpływają na redukcje hormonów stresu. Nauczysz się uważnej pracy z ciałem, rozciągającej powieź i wzmacniającej kręgosłup.

Sesja 4 – To, czego nie wiesz o stresie…

W tym tygodniu zrozumiesz swoją matrycę stresu i nauczysz się rozpoznawać własny łańcuch reakcji stresowej: osobiste wzorce stresu i automatyczne reakcje. Poznasz swoją relację z „przyjemnym” i „nieprzyjemnym”, jakie spotykasz w swojej codzienności.

Sesja 5 – Czas na porządki w myślach

W tym tygodniu odkryjesz swoje przywiązanie do myśli i dowiesz się w jaki sposób uważnie je obserwować, by rozwijać świadomość wzorców myślowych wywołujących napięcie i stres. Nauczysz się praktyki medytacji siedzącej z obserwacją nurtu umysłu.

Sesja 6 – Czas na spotkanie z tym, co trudne

W tym tygodniu dostaniesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania dotyczące Twoich osobistych trudności w praktyce: trudne emocje, nawracające myśli, ból fizyczny lub psychiczny… jak sobie z tym radzić w praktyce medytacji? Nauczysz się pogłębionej pracy z własnymi emocjami i sposób radzenia sobie z wewnętrznymi przeżyciami.

Sesja 7 sesja – Uważna komunikacja, uważne relacje

W tym tygodniu doświadczysz prawdy o własnej postawie i nastawieniu do życia, a także relacjach jakie tworzysz. Rozpoznasz własne nawyki podczas komunikacji i dowiesz się w jaki sposób uważnie słuchać, by rozumieć innych i budować świadome relacje.

Sesja 8 – Dbanie o siebie

W tym tygodniu skupimy się na podsumowaniu całości procesu i integracji wiedzy i praktyki z Twoją codziennością – efektem będzie wypracowanie planu działania, dzięki któremu uważność będzie stałym towarzyszem Twojego życia, codzienności i dbania o siebie.

Organizacyjnie

Forma kursu: stacjonarny; będziemy spotykać się na żywo na ul. Gdyńskiej 19/21 w Krakowie (przecznica od ul. Opolskiej w okolicy Ikea) w godz. 16:00 – 20:30
Terminy kursu: 11.02.-14.04.2024r. wg harmonogramu:
11.02. 16:00 – 20:30 sesja
25.02. 16:00 – 20:30
10.03. 16:00 – 20:30
30.03. Dzień Ciszy 8:30 – 15:00
14.04 16:00 – 20:30
Co jeśli nie możesz w którymś terminie?
Nie przejmuj się, istnieje opcja wersji hybrydowej, a jeśli to tez nie będzie możliwe – uzupełnimy sesje indywidualnie. Każdemu uczestnikowi oferuję jedną 30 min sesje online w przypadku nieobecności. 
Inwestycja
Cena kursu: 1390 zł
Promocja wczesna wpłata:
 • 1190 zł (zapisz się i wpłać całość do 30.01)
 • 1290 (zapisz się i wpłać całość do 5.02)
Promocje dla Absolwentów:
 • powtórz kurs w kwocie 50%
 • przyprowadź kogoś na kurs a otrzymasz powtórkę w gratisie 🙂
Płatność w ratach: 1390 zł przy wpłacie 300 zł zaliczki, reszta wpłaty wg ustalonego harmonogramu.
Chcesz być na kursie, ale opłata jest za duża? Zadzwoń do mnie, znajdziemy rozwiązanie.
Co otrzymasz w tej kwocie?
 • 31 godzin dydaktycznych zajęć na sali
 • komplet profesjonalnych materiałów pogłębiających tematykę każdej sesji
 • nagrania medytacji mindfulness do praktyki własnej
 • wsparcie doświadczonej nauczycielki z 20-letnią praktyką własną
 • możliwość jednej 30 min indywidualnej sesji uzupełniającej (online) w przypadku nieobecności na zajęciach
 • zaświadczenie o ukończeniu kursu zgodne z międzynarodowymi standardami (pod warunkiem ukończenia go w całości)
 • niesamowite doświadczenie, które przy Twoim zaangażowaniu przyniesie zmianę, której się nawet nie spodziewasz.

Zapisy:

Pierwszym krokiem jest wypełnienie ZGŁOSZENIA ONLINE
Następnie umówimy się na krótką rozmowę.
Ostatecznym potwierdzeniem rezerwacji jest wpłata.
Masz pytania? jestem dla Ciebie: 508098116 lub umów się:
UMÓW SIĘ ZE MNĄ NA KONSULTACJĘ.

Nie rezygnuj z życia, które jest tu i teraz.

Prowadzi

Sylwia RoMa (Rogala-Marciniak)

Certyfikowana nauczycielka mindfulness &compassion. Posiada uprawnienia do prowadzenia kursów:

• MBSR (certyfikat Mindfulness Based Stress Reduction wydany przez Institute for Mindfulness-Based Approaches/Polski Instytut Mindfulness)
• MBCL (certyfikat Mindfulness-Based Compassionate Living wydany przez Polski Instytut Mindfulness).
• MBLC YA (certyfikat gotowości do nauczania Mindfulness Based Living Course – Young Adults wydany przez Mindfulness Association Polska).
Superwizorka MBI:TAC (Mindfulness-Based Interventions: Teaching Assessment Criteria). Ericksonowski Coach, Trenerka biznesu i wykładowczyni akademicka na Uniwersytecie Łódzkim. Dyplomowana nauczycielka jogi w systemie hatha-yogi metodą BKS Iyengara o stopniu Introductory II. Absolwentka Erickson College programów „Art &Scienece of Coaching” oraz „The Art & Science of Mindfulness”. Pełniła rolę Dyrektora Studium Nauczycielskiego dla przyszłych nauczycieli MBSR oraz Prezesa Polskiego Instytutu Mindfulness. Współautorka bestsellera „Coaching. Zbiór narzędzi wspierania rozwoju” (Wolters Kluwer Polska – ABC, 2012r. ). Wcześniej pełniła też rolę Dyrektorki Izby Coachingu w Łodzi, Kierownika Centrum Studiów Podyplomowych.
Od 2006 prowadzę szkolenia dla firm z zakresu efektywności osobistej i zarządzania stresem, a od 2013 certyfikowane kursy mindfulness. Praktyka medytacji i jogi jest obecna w moim życiu od ponad 20 lat, uczę tego, czego sama doświadczyłam i doświadczam na własnej drodze.

Szczegóły

Data:
11 lutego
Godzina:
4:00 pm - 8:30 pm
Koszt:
1190zł
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , , , , , ,

Organizator

MindfulnessLAB by Sylwia RoMa
Phone
508098116

Miejsce wydarzenia

Gdyńska – Studio Żywioły
Gdyńska 19/21
Kraków, małopolskie
+ Google Map