Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Kurs Mindfulness Based Stress Reduction | Stacjonarny

30 listopada, 2021 @ 6:30 pm - 9:00 pm

1050zł
Kurs MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction) jest to 8-tygodniowy kurs uważności opracowany w latach 70-tych przez profesora Johna Kabat-Zinn’a i w oryginalnej wersji prowadzony przez licencjonowanych nauczycieli na całym świecie. Bazuje on na pracy naukowej, sięga do tradycji buddyjskiej medytacji uważności, integruje naukę wschodu i zachodu, łącząc się z elementami psychologi współczesnej.

Jak wygląda kurs?

Podczas 8 tygodni kursu jego uczestnicy uczą się w jaki sposób pracować ze swoimi nawykami i przekonaniami, tak by porzucać schematy myślowe na rzecz wolności mentalnej, większej samoświadomości, umiejętności redukowania napięcia emocjonalnego. Ważnym elementem kursu jest codzienna praktyka własna uczestników wg otrzymanych od nauczyciela MBSR wskazówek i nagrań. Ogromny sukces MBSR zawdzięcza on ponad 40-latom badań i ciągłemu rozwojowi metodologii. Nauczyciele mindfulness MBSR pracują zgodnie z międzynarodowymi standardami, poddając swą pracę mentoringowi i rozwijać się na własnej ścieżce medytacyjnej. Ponad to jest on przygotowaną naukowo i zamkniętą formułą, która z lekcji na lekcje otwiera arkana kolejnych fragmentów wiedzy i umiejętności, łącząc je w integralną całość. Dlatego też kursu MBSR nie da się porównać do żadnych warsztatów uważności, które nie korzystają z pełnej metody.  

Czego się będziesz uczyć?

Podczas 8 tygodni programu przejdziesz drogę od adepta do praktyka medytacji. Rozwiniesz swoją zdolność koncentracji i ogniskowania uwagi. Rozpoznasz swoje schematy i wzorce reagowania w różnych sytuacjach. Nauczysz sie rozróżniać co jest faktem, a co interpretacją Twojego umysłu na temat rzeczywistości. Oduczysz się niekonstruktywnego oceniania siebie i świata. Zamienisz to na większą akceptację i wolności wyboru. Zwiększysz świadomość własnych emocji i możliwości ich regulowania dzięki temu. Dowiesz się w jaki sposób pracować z własnymi myślami, tak by nie poddawać się ich nurtowi. Nawiążesz bliższy kontakt ze swoim ciałem, by moc świadomie korzystać z jego zasobów. Zaczniesz oddychać świadomie. Wykorzystywać oddech do redukcji stresu. Zmienisz swoją gospodarkę energetyczną, by mieć więcej witalności i siły. Będziesz budować więcej świadomych komunikatów, a co za tym idzie i zdrowych relacji z otoczeniem.  

Dlaczego regularność?

Techniki oparte na uważności ściśle związane są z budowaniem nowych postaw i nawyków działania w oparciu o neuroplastyczność mózgu.  Dzięki pracy poznawczo-behawioralnej oraz technikom medytacyjnym zaadoptowanym do mentalnego treningu uwagi w procesie kilku tygodniowej regularnej pracy z mózgu tworzone są nowe połączenia mające na celu reorganizacje starych wzorców stresowych, adaptację do zmiennego środowiska, samo-naprawę oraz wzmacnianie procesów związanych z wytrwałością i koncentracją. Plastyczność synaptyczna mózgu Podczas zaangażowania się w nową naukę i doświadczenia, a także regularną praktykę w mózgu tworzone są nowe połączenia neuronowe. Neurony na tej samej ścieżce komunikują się ze sobą w punkcie spotkań, synapsie. Za każdym razem, gdy ćwiczenia są powtarzane komunikacja lub transmisja synaptyczna wśród neuronów na tej samej ścieżce zwiększa się. Im większa ilość powtórzeń na tej samej ścieżce, tym trwalsze nawyki i nowe sposoby postrzegania. Mindfulness a stres Mindfulness postrzega stres jako osobiste doświadczenie wynikające z osobistej oceny poznawczej człowieka. Doświadczenia te łączą się w mózgu tworząc wzorce stresu. Regularna praktyka technik uważności pomaga odkodować stare wzorce i podczas kilku tygodni regularnej praktyki nauczyć się nowych sposobów reagowania i działania. Zmienić nawyki i rozwinąć inteligencję emocjonaną. Inteligencja emocjonalna Od niedawna naukowcy dostarczają coraz więcej dowodów na to, że emocje, a ściślej – inteligencja emocjonalna to czynnik, który decyduje o naszej umiejętności radzenia sobie w życiu praktycznym. Umiejętność ta zawiera w sobie zdolność do radzenia sobie ze stresem, zdolność do adaptowania się do nowych, ciągle zmieniających się warunków życia, ale też zdolność rozumienia uczuć i emocji innych. Pozwala na umiejętne wykorzystanie własnych uczuć w relacjach z innymi ludźmi. Właściwe kontrolowanie emocji pozwala na podejmowanie racjonalnych decyzji. Ułatwia asertywne uznanie własnego błędu, elastyczne dostosowanie się do okoliczności. Umożliwia podążanie za uczuciami i emocjami drugiej strony, z w konsekwencji – konstruktywną współpracę zamiast destrukcyjnej walki.

Jak będzie wyglądał kurs?

Czas trwania kursu to 8 tygodni, w trakcie których odbędzie się:
  • 8 spotkań po 3 h dydaktyczne raz w tygodniu
  • warsztat dodatkowy – mini odosobnienie „Mindful Day”
  • własna codzienna praktyka wykonywana w domu na podstawie otrzymanych nagrań oraz instrukcji przekazanych podczas sesji.

Co otrzymasz?

  • komplet profesjonalnych materiałów z dodatkowymi ćwiczeniami coachingowymi do pogłębiania praktyki osobistej
  • komplet nagrań praktyk medytacyjnych
  • dostęp on-line do ćwiczeń z zajęć
  • wsparcie nauczyciela doświadczonego w prowadzeniu grupowych i indywidualnych procesów MBSR
  • zaświadczenie o ukończeniu kursu zgodne z międzynarodowymi standardami (pod warunkiem ukończenia go w całości).

Szczegóły organizacyjne

Tematy: 1 sesja „Pierwszy smak uważności” 2 sesja „Autopilot i umysł początkującego” 3 sesja „Uważna praca z ciałem” 4 sesja „Zrozumiec stres” 5 sesja „Myśli są tylko myślami” 6 sesja „Spotkanie z tym co trudne” 7 sesja „Uważna komunikacja, uważne relacje” 8 sesja „A rzeka płynie”
Terminy spotkań wtorki w godz. 18:30-21:00 rozpoczynając dnia 30.11.2021r.
Dzień Uważności: 2.01.22.

Inwestycja w swój rozwój

REGULARNA CENA KURSU, OD KTÓREJ LICZONE SĄ WSZYSTKIE ZNIŻKI 1190 zł (od 24.10). • Wpłata całości kwoty w terminie 1-23.11. 1050 zł • Wpłata w terminie 24-30.11. 1190 zł • Wpłata w ratach, po rozpoczęciu kursu: 200 zł zadatku przez rozpoczęciem kursu, 200 zł między pierwszą a drugą sesją, reszta kwoty – zaproponuj datę wpłaty (w tym wariancie obowiązuje pełna cena kursu czyli 1190 zł). • Wpłata w parze: 1850 zł przed rozpoczęciem kursu. Jest to opłata za całość kursu łącznie z materiałami oraz nagraniami medytacyjnymi do użytku własnego.  

Warunki organizacyjne

Zapisy:
Pierwszy krok to wypełnienie zgłoszenie MBSR zgloszenie_MBSR (pobierz plik).
oraz w związku z aktualną sytuacją pandemiczną oświadczenia dotyczącego obecności na żywo/online.
Następnie otrzymasz potwierdzenie mailowe oraz dalsze kroki.
Uwaga! Ze względu na aktualną sytuację mamy ograniczoną ilość miejsc. Decyduje kolejność zgłoszeń.
mob. 508098116

Nauczyciel

Sylwia Rogala-Marciniak Certyfikowany nauczyciel mindfulness MBSR/MBCL (certyfikat Mindfulness Based Stress Reduction wydany przez Institute for Mindfulness-Based Approaches/Polski Instytut Mindfulness; certyfikat Mindfulness-Based Compassionate Living wydany przez Polski Instytut Mindfulness). Członek Zarządu Fundacji Polski Instytut Mindfulness, Wykładowca i Mentor na Studium Nauczycielskim MBSR. Superwizor MBI:TAC (Mindfulness-Based Interventions: Teaching Assessment Criteria).
Erickson International Coach, Opiekun merytoryczny i Wykładowca kształcenia podyplomowego na Uniwersytecie Łódzkim, Superwizor i Mentor Coach CoachingSteps™ przy Pracowni Rozwoju Kompetencji UŁ. W latach 2015 – 2017 pełniła funkcję dyrektorki Łódzkiego Oddziału Izby Coachingu oraz Festiwalu PROGRESSteron w Łodzi. Twórca HOLI Body&Mind Center, ośrodka zajmującego się medytacją mindfulness. Certyfikowany trener biznesu szkoły Trenerów i Konsultantów Zarządzania MATRIK – metodologia oparta na międzynarodowych standardach NVQ International Trainers Certification in Training, Learning and Development – MATRIK & Pearson Edexcel International. Współautorka bestsellera „Coaching. Zbiór narzędzi wspierania rozwoju” (Wolters Kluwer Polska – ABC, 2012r. ). Ma za sobą ponad 3 tyś godzin na sali szkoleniowej i 600 h sesji indywidualnych. Treningi redukcji stresu, uważności i medytacji prowadzi od 2008 roku, a od 2015 roku w formie pełnych certyfikowanych kursów MBSR. Zafascynowana kulturą dalekiego wschodu, często podróżuje w tamte kierunki świata. Jogę i medytację praktykuje od 16 lat, odnajdując w niej wciąż coś nowego na kolejnych etapach swojego życia. Dyplomowany nauczyciel jogi w systemie hatha-yogi metodą BKS Iyengara o stopniu Introductory II. Swoje umiejętności zawodowe doskonaliła uczestnicząc m.in. w programach CoachWise Coaching Essentials™, Transforming Communication™, Family Coaching -Erickson College International, The Art & Science of Mindfulness.
 

Szczegóły

Data:
30 listopada, 2021
Godzina:
6:30 pm - 9:00 pm
Koszt:
1050zł
Kategorie Wydarzenie:
,
Wydarzenie Tagi:
, , , , , ,

Organizator

Miejsce wydarzenia