Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Kurs Mindfulness Based Stress Reduction | OnLine

30 października, 2020 @ 7:00 am - 9:00 am

850zł

Kurs Mindfulness Based Stress Reduction jest to 8-tygodniowy kurs uważności, opracowany przez amerykańskiego profesora Johna Kabat-Zinn’a na podstawie jego wieloletnich badań i obserwacji. MBSR bazuje na buddyjskiej medytacji i sięga do filozofii, jednak pozostaje śwecki w swoim przekazie. Korzysta także z wiedzy dotyczącej inteligencji emocjonalnej, neuroplastyczności mózgu i psychologii poznawczo-behawioralnej.

Podczas treningu uważności nauczysz się w jaki sposób pracować ze swoim umysłem w obszarze myśli i nawyków działania. Nauczysz się uważności w codziennych czynnościach, dzięki czemu zwiększysz możliwość skoncentrowanego działania. Rozwiniesz świadomość siebie w obszarze zarządzania swoim stresem i wzrostu satysfakcji z własnego życia.

Zwolnisz. Odnajdziesz nową jakość w komunikacji z innymi, a także w zwykłych codziennych czynnościach.

Poznasz swoje ciało, odkryjesz jego potrzeby, dowiesz się czym jest regeneracja i odnowa.

KORZYŚCI:

✅ spokój i opanowanie, możliwość wyboru swoich reakcji emocjonalnych
✅ zwiększenie koncentracji i możliwości intelektualnych
✅ zredukowanie wewnętrznego napięcia emocjonalnego
✅ zwiększenie świadomości i pewności siebie
✅ stworzenie wewnętrznej gotowości do zmian
✅ stworzenie umiejętności akceptacji ludzi i świata bez konieczności kontrolowania ich
✅ zwiększenie umiejętności regeneracji
✅ umiejętność cieszenia się życiem i odnajdywania radości w swojej codzienności
✅ umiejętność radzenia sobie z trudnymi emocjami
✅ pozytywny stosunek do siebie, ludzi, świata.

DLACZEGO TEN KURS?

✅ jest sprawdzoną metodą, opracowaną naukowo ponad 30 lat temu przez prof. Jona Kabat-Zinna i rozwijaną cały czas w Center For Mindfulness przy klinice uniwersyteckiej w Worcester (USA)
✅ został wdrożony na większości Uniwersytetów w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii
✅ jest wykorzystywany w biznesie, jako element rozwoju pracowników w organizacjach świadomie inwestujących w kulturę wellnessu jak Google czy eBay.

Techniki oparte na uważności ściśle związane są z budowaniem nowych postaw i nawyków działania w oparciu o neuropatyczność mózgu. Dzięki pracy poznawczo-behawioralnej oraz technikom medytacyjnym zaadoptowanym do mentalnego treningu uwagi w procesie kilku tygodniowej regularnej pracy z mózgu tworzone są nowe połączenia mające na celu reorganizacje starych wzorców stresowych, adaptację do zmiennego środowiska, samo-naprawę oraz wzmacnianie procesów związanych z wytrwałością i koncentracją.

JAK WYGLĄDA KURS MINDFULNESS ONLINE?

Merytorycznie nie różni się od kursu stacjonarnego. Otrzymasz te same materiały, nagrania. Będziemy widywać się raz w tygodniu na sesjach on-line, podczas których będziemy uczyć się kolejnych technik medytacji oraz zagłębiać w tematykę związaną z rozwijaniem zdolności redukcji stresu poprzez uważność.
Tematy sesji:
1 sesja „Pierwszy smak uważności”
2 sesja „Autopilot i umysł początkującego”
3 sesja „Uważna praca z ciałem”
4 sesja „Zrozumiec stres”
5 sesja „Myśli są tylko myślami”
6 sesja „Spotkanie z tym co trudne”
7 sesja „Uważna komunikacja, uważne relacje”
8 sesja „A rzeka płynie”

CO OTRZYMASZ?

📚 komplet profesjonalnych materiałów on-line z dodatkowymi ćwiczeniami coachingowymi do pogłębiania praktyki osobistej
💿 komplet nagrań on-line praktyk medytacyjnych
💻 dostęp on-line do dodatkowych ćwiczeń
💆‍♂️ wsparcie nauczyciela doświadczonego w prowadzeniu grupowych i indywidualnych procesów MBSR
💎 zaświadczenie o ukończeniu kursu zgodne z międzynarodowymi standardami.

SZCZEGÓŁY ORGANIZACYJNE

📆Kiedy?
Piątki godz. 7:00 – 9:00 zaczynając od 30.10.
📍Gdzie?
Sesje będą spotykać się na platformie ZOOM. Otrzymasz link z zaproszeniem na spotkanie.
📲Jak się zapisać?
Napisz do mnie sylwia@centrumholi.pl, otrzymasz formularz zgłoszenia i szczegółowe informacje
/ wypełnij zgłoszenie: https://forms.gle/d49kTUr1ofhbaoP49
💶 Ile to kosztuje?
Podstawowa cena kursu to 1090 zł.

950 zł – przy wpłacie za całość kursu przed jego rozpoczęciem; opłata za 8 sesji online + dzień uważności stacjonarny (termin dodatkowy, do wyboru z naszego terminarza)

850 zł – przy wpłacie za całość kursu przed jego rozpoczęciem; opłata za 8 sesji online (100 zł Dzień Uważności w późniejszym terminie)

1090 zł – przy wpłacie 300 zł przed rozpoczęciem kursu, reszta opłaty w ratach zaproponowanych przez Ciebie (wpłata najpóźniej do VI sesji).

NAUCZYCIEL

Sylwia Rogala-Marciniak
Certyfikowany nauczyciel mindfulness MBSR/MBCL (certyfikat Maindfulness Based Stress Reduction wydany przez Institute for Mindfulness-Based Approaches/Polski Instytut Mindfulness; certyfikat Mindfulness-Based Compassionate Living wydany przez Polski Instytut Mindfulness). Erickson International Coach, Opiekun merytoryczny i Wykładowca kształcenia podyplomowego na Uniwersytecie Łódzkim, Superwizor i Mentor Coach CoachingSteps™ przy Pracowni Rozwoju Kompetencji UŁ. Wykładowca oraz koordynator dydaktyczny na Studium Nauczycielskim dla przyszłych nauczycieli MBSR. W latach 2015 – 2017 pełniła funkcję dyrektorki Łódzkiego Oddziału Izby Coachingu oraz Festiwalu PROGRESSteron w Łodzi. Twórca HOLI Body&Mind Center, ośrodka zajmującego się medytacją mindfulness. Certyfikowany trener biznesu szkoły Trenerów i Konsultantów Zarządzania MATRIK – metodologia oparta na międzynarodowych standardach NVQ International Trainers Certification in Training, Learning and Development – MATRIK & Pearson Edexcel International. Współautorka bestsellera „Coaching. Zbiór narzędzi wspierania rozwoju” (Wolters Kluwer Polska – ABC, 2012r. ). Ma za sobą ponad 3 tyś godzin na sali szkoleniowej i 600 h sesji indywidualnych. Treningi redukcji stresu, uważności i medytacji prowadzi od 2008 roku, a od 2015 roku w formie pełnych certyfikowanych kursów MBSR.
Zafascynowana kulturą dalekiego wschodu, często podróżuje w tamte kierunki świata. Jogę i medytację praktykuje od 16 lat, odnajdując w niej wciąż coś nowego na kolejnych etapach swojego życia.
Dyplomowany nauczyciel jogi w systemie hatha-yogi metodą BKS Iyengara o stopniu Introductory II.
Swoje umiejętności zawodowe doskonaliła uczestnicząc m.in. w programach CoachWise Coaching Essentials™, Transforming Communication™, Family Coaching -Erickson College International, The Art & Science of Mindfulness.

Opinie o kursie: https://centrumholi.pl/mindfulness/opinie-o-kursie-redukcji-stresu/

Szczegóły

Data:
30 października, 2020
Godzina:
7:00 am - 9:00 am
Koszt:
850zł
Kategorie Wydarzenie:
,
Wydarzenie Tagi:
, , , , ,

Organizator