Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Tao Retreat – warsztat i odosobnienie w poszukiwaniu wewnętrznej równowagi

15 sierpnia, 2021 @ 6:00 pm - 21 sierpnia, 2021 @ 12:00 pm

1800zł

Tao to według wschodnich filozofii uniwersalna i podstawowa zasada kierująca wszechświatem, a także podstawowa zasada kierująca naszym życiem i naszym działaniem. Znak, który symbolizuje łączenie i przenikanie się przeciwieństw, w istocie obrazuje ruch, przepływ i dopełnianie się.

Dla nas tao jest inspiracją do poszukiwania i odkrycia drogi samorealizacji. Każdego dnia doświadczamy zmian i przeciwieństw, dnia i nocy, ciepła i zimna, aktywności i pasywności. Tylko w równowadze tych różnych jakości jesteśmy gotowi odczuwać spełnienie, dopełnienie i Pełnię siebie – w sobie samych, w relacjach w jakich jesteśmy i w całym naszym życiu.

Zapraszamy Cię na retrit (warsztat odosobnienia) o poszukiwaniu równowagi, o uświadamianiu sobie czego masz w życiu za dużo i tego czego Ci brakuje, o wykorzystaniu tej świadomości w autentycznej zmianie i osiąganiu harmonii. Będziemy doświadczać i odkrywać jakości na styku których żyjemy i których równowagi potrzebujemy.

Będzie o:

::: męskości i kobiecości :::
dwóch energiach, które są w każdym z nas i manifestują się w każdej naszej relacji
::: cielesności i duchowości :::
przyjemności, zdrowiu i seksualności w służbie wyższego, osobistego celu
::: sercu i rozumie :::
myślach i emocjach, o naszych wyborach i decyzjach, o równowadze czucia i rozumienia
::: ruchu i bezruchu :::
naszym wewnętrznym Tak i naszym Nie, o dążeniu i oporze, oddaleniu i bliskości
::: aktywności i relaksie :::
ponieważ ten wyjazd jest w równym stopniu rozwojowy co regeneracyjny
::: połączeniu i odosobnieniu :::
w bliskości z grupą będziemy jednocześnie eksplorować w sobie samych

Dla kogo:

Dla wszystkich.
::: Doświadczeni czy początkujący?
Nie ma znaczenia czy stawiasz pierwsze kroki na drodze rozwoju, tantry i pracy ze świadomością czy masz już duże doświadczenie. Każdy będzie doświadczał i praktykował na poziomie na jakim poczuje gotowość.

::: W pojedynkę czy w parze?
Nie ma znaczenia czy przyjedziesz sam/a albo w parze, czy jesteś singiel/ką czy jesteś w związku i jaki to związek. Równowaga i harmonia relacji zaczyna się w nas samych, od dopełnienia w nas wewnętrznego pierwiastka męskiego i kobiecego, połączenia ciała i ducha, przepływie pomiędzy uczuciami i myślami.

::::: przyjeżdżając w pojedynkę stworzysz dla siebie okazje do głębokiej pracy, transformacji i wyciszenia

::::: przyjeżdżając w parze dacie sobie okazję do wzrastania w świadomym i spełniającym partnerstwie.

 

W programie:

Codzienny czas warsztatów i swobodny czas na integrowanie w sobie. Warsztat ma charakter odosobnienia i łączy w sobie praktykę warsztatową, grupowe celebracje i czas indywidualnej kontemplacji.
Będziemy praktykować harmonię poprzez pracę indywidualną, w parach, w kręgach i w grupie. Doświadczać i eksperymentować z przeciwieństwami i różnymi jakościami odnajdując ich równowagę oraz swoje stabilne, spełnione centrum.

Wykorzystamy:

::: Pracę w nurcie Corelements (Żywioły Serca) oraz Elemental Bodywork
poznając transformującą metaforę żywiołów i ich znaczenia w przywracaniu równowagi
::: Techniki samopoznania i rozwoju ze ścieżki Tantry
odkrywając, rozwijając i harmonizując swoje męskie i kobiece jakości, swoje świadome granice i swoją gotowość do głębszego zaufania sobie i innym w relacji
::: Medytacje i praktyki mindfulness
rozwijając swoją uważność i świadomą obecność, wychodząc poza dychotomię umysłu
::: Sesje hatha-jogi, sesje TRE i pracy z ciałem
pogłębiając czucie i przepływ w ciele, odkrywając różne jakości cielesności
::: Aktywne medytacje Osho (Dynamiczna, Kundalini, Mahamudra, Nadabrahma)
kontemplując w ruchu i poprzez ruch, równoważąc świadomość i energię
::: Taniec intuicyjny, świadomy ruch, taniec medytacyjny (Osho Nataraj, DanceTherapy)
dając wyraz swojej pełni, celebrując, bawiąc się i transformując w tańcu
::: Eksploracje i kontemplacje natury, w przyrodzie i w sobie samych
odkrywając jak uniwersalna zasada dopełniających się przeciwieństw realizuje się w praktyce

Podczas praktyk:

::: ćwiczenia rozwojowe, sesje pracy grupowej i indywidualnej, techniki pracy z emocjami, sesje oddechowe, taniec, ruch, zabawa, eksploracje i ćwiczenia w przyrodzie, wieczorne rytuały i celebracje.

Pomiędzy praktykami:

::: teren ośrodka do dyspozycji oraz otoczenie puszczy, łąk, bliskość jezior i moc natury Drawskiego Parku Krajobrazowego. Miejsce w jakim będziemy jest pełne energii i mocy, wystarczająco komfortowe aby odnaleźć w nim przyjemność pobytu a jednocześnie na tyle surowe aby ten pobyt dawał okazję do retreatowego wycofania się w siebie i w naturę.

 

Oferta:

Wczesna rejestracja (do 10 lipca)
– 1800 zł– osoba / – 3400 zł – para
Późna rejestracja (od 11 lipca)
– 2100 zł– osoba / – 3700 zł – para

Zapisy:
klub@centrumholi.pl
zywiolyserca@gmail.com

W cenie:
* 6 noclegów w niezwykłym ośrodku Przystanek Komorze
* energetyczne, wegetariańskie, retreatowe menu – 3 posiłki
* udział we wszystkich aktywnościach i praktykach
a ponadto:
* otoczenie i moc natury z dala od zgiełku cywilizacji
* kąpiele w dzikim jeziorze, wędrówki po puszczy
* dużo pięknej energii wśród wyjątkowych ludzi
* i niezwykła trójka prowadzących

Kto Cię poprowadzi…

Łukasz Kama Marciniak
Jestem szalonym naukowcem i naukowym szamanem, doktorem, certyfikowanym coachem i terapeutą systemowym. Odkrywam połączenia pomiędzy sercem i rozumem, wspieram ludzi w odkrywaniu tych połączeń w sobie. Wykładam na Uniwersytecie Łódzkim, prowadzę badania i praktykę, a specjalizuje się w komunikacji opartej na uważności, pracy z emocjami, wspieraniu osobistej transformacji w relacjach i w partnerstwie. Na drodze swojego rozwoju ukończyłem szkołę ustawień systemowych (Taunus-Institut für Stilles Familienstellen), kurs transformującej obecności (Transforming Presence) wg. Alana Seala oraz liczne kursy rozwijające (CoachWise™ Proficiency, CARE®). Od kilku lat kroczę również ścieżką wschodniej Tantry, pracując z seksualnością, oddechem i energią w ciele, odkrywając głębsze wymiary świadomości, praktykując masaż energetyczny i tantryczny. Ukończyłem dwuletnią szkołę psychoterapii pracy z ciałem w nurcie bioenergetyki CORE Johna i Evy Pierrakos. Od niedawna w Polsce rozwijam szkołę Corelements (Żywioły Serca) pracy z żywiołami podstawowymi oraz metody powiązane z tym nurtem pracy rozwojowej (The Journey™, ElementalMove, Kamarati).

Joanna Rati Sajko
Jestem certyfikowaną psychoterapeutką, ukończyłam 4 letnią szkołę terapii skoncentrowanej na ciele w nurcie Core Energetics. Swoją przygodę w tym zakresie zaczęłam ponad 10 lat temu od ustawień systemowych (certyfikat Taunus-Institut für Stilles Familienstellen) i technik pracy z ciałem TRE, uzyskując certyfikat TRE Provider. Po drodze poznawałam coraz więcej metod pracy, taniec ekstatyczny i intuicyjny, różne formy medytacji w tym różnorodne medytacje Osho, masaż żywiołów i masaż tantryczny, techniki pracy z oddechem. Przez wiele lat specjalizowałam się w pracy nad relacjami męsko-damskimi jako psycholog i coach (Mars-Venus Coaching, US), a od kilku lat intensywnie zgłębiam tantryczne metody pracy z drugim człowiekiem a przede wszystkim w relacji ze sobą. Budzę moc poprzez ruch, taniec, ekspresję i siły przyrody z nurcie Żywiołów Serca (CorElements).

Sylwia Rogala-Marciniak
Jestem certyfikowanym nauczycielem mindfulness, dyplomowanym nauczycielem jogi w systemie hatha-yogi metodą BKS Iyengara o stopniu Introductory II. Poza matą, spotkasz się ze mną na treningach redukcji stresu, uważności. Posiadam także certyfikat Erickson International Coach oraz trenera biznesu Matrik, opartego na NVQ International Trainers Certification in Training, Learning and Development – MATRIK & Pearson Edexcel International. Prowadzę treningi dla firm, koordynuję kształcenie podyplomowe i wykładam na Uniwersytecie Łódzkim i w Wyższej Szkole Europejskiej w Krakowie. Zafascynowana kulturą dalekiego wschodu, często podróżuję w tamte kierunki świata. Jogę i medytację praktykuję od 16 lat, odnajdując w niej wciąż coś nowego na kolejnych etapach swojego życia. W praktyce najważniejsza jest dla mnie uważność i akceptacja siebie.
W moim nauczaniu pragnę przekazać holistyczne rozumienie połączenia ciała, emocji, duszy i umysłu.

Szczegóły

Początek:
15 sierpnia, 2021 @ 6:00 pm
Koniec:
21 sierpnia, 2021 @ 12:00 pm
Koszt:
1800zł
Kategorie Wydarzenie:
, ,
Wydarzenie Tagi:
, , , , , , ,

Organizator

Miejsce wydarzenia