Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Siła i świadomość mięśni brzucha – warsztaty z Moniką Wypych

30 listopada, 2019 @ 10:00 am - 12:00 pm

55ZŁ

Na zajęciach często słyszymy o tzw. mocnym core. Ale co dokładnie oznacza ten termin i jak można z nim pracować?

Wiele osób sądzi, że w grę wchodzi silnie zbudowany brzuch, błędnie myśląc, iż po zrobieniu serii „brzuszków” , w rezultacie będą mieć mocny core.

Nic bardziej mylnego! Siła i świadomość wychodzi z wewnątrz czyli „centrum naszej sylwetki”.

Dokładniej mówiąc, jest to obszar środkowej części ciała – mięśni od miednicy i bioder w górę, przez brzuch, obejmując żebra. To tak jakbyśmy założyli gorset, dzięki któremu osiągamy stabilizację naszego kręgosłupa i całego ciała.

Każdy ruch, czy to uniesienie ręki, nogi, pochylenie czy obrót – wychodzi z centrum. Bez mięśni, które stabilizują nasze ciało, nie bylibyśmy zdolni ani chodzić, ani nawet unieść szklanki do ust. Przy budowaniu silnego core odpowiedzialne są zarówno mięśnie powierzchniowe, jak i głębokie, a także mięśnie przedniej i tylnej części ciała. Ćwiczenia wzmacniające core obejmują wiele mięśni, które działają w różny sposób, w kompletnej zgodzie ze sobą.

To dużo więcej niż tylko silne mięśnie brzucha! Gorset mięśniowy odpowiada za rozkładanie siły na kończyny oraz przenoszenie środka ciężkości w sylwetce. Pełni główną rolę w niwelowaniu napięć w plecach oraz ochrania je. Ma także wpływ na smukłość naszej talii .

Warsztat składa się z czterech części:
1️.wprowadzenie anatomiczne
2️.ćwiczenia oddechowe
3️.praktyka
4️.relaksacja

Warsztat skierowany do osób :
– ćwiczących jogę
– trenujących różne dyscypliny sportowe
– osób prowadzących siedzący tryb życia
– dla tych którzy cierpią na bóle kręgosłupa
– dla Pań które niedawno urodziły dziecko i maja już zgodę od lekarza na rozpoczęcie ćwiczeń

Zajęcia odbędą się w sobotę 30 listopada od 10.00 do 12.00.

Osoby posiadające karty Multisport, Fit Profit, OK System czy inne karnety w naszym Centrum – mile widziane! Obowiązują zapisy przez aplikację fitssey – cena dla klubowiczów 55zł/osoba. Cena dla pozostałych osób 70zł/ osoba.

Przypominamy także o zapisach, poprzez wiadomość lub mailowo na klub@centrumholi.pl. Ostateczny termin zapisów to czwartek 28 listopada.

Monika Wypych – trener personalny z akredytacją Reps, dietetyk z akredytacją American Council Exercise i instruktor z 16- letnim doświadczeniem w branży fitness. Trener personalny Trener odżywiania Monika Wypych
Instruktor Hatha joga, a obecnie w trakcie kursu RYT 200 Ashtanga Vinyasa. Pierwszy kontakt z jogą miała 12 lat temu i od tego momentu joga towarzyszy jej przez cały czas.
https://www.facebook.com/yogawaymonikawypych/
Ukończyła studia o kierunku kosmetologia, na których zaczęła się jej fascynacja człowiekiem – anatomia, fizjologia pozwoliły jej zagłębić się w zrozumienie funkcjonowania ludzkiego ciała. Ukończyła wiele szkoleń związanych trenowaniem człowieka : fitness, spinning, race walking, bodyART, pilates, stretching, mobility, praca z powięzią i punktami spustowymi, Akademia Zdrowego Kręgosłupa, trening funkcjonalny.
Dusza artysty, wyrażająca się w fotografii portretowej, sportowej pejzażowej. Absolwentka Akademii Fotografii. Od 2013 roku prowadzi działalność fotograficzną – Human and Art. Fotografia Human and Art – Monika Wypych
W swojej pracy przede wszystkim fascynuje ją praca z człowiekiem. ☘

Szczegóły

Data:
30 listopada, 2019
Godzina:
10:00 am - 12:00 pm
Koszt:
55ZŁ

Miejsce wydarzenia