Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

 • To wydarzenie minęło.

Mindfulness-Based Compassionate Living Course

17 kwietnia, 2023 @ 6:00 pm - 8:30 pm

1090zł
Kochani, zapraszam na wyjątkowy program. Ten kurs będzie dla Was prawdziwym zaskoczeniem! Stworzony jest dla osób już praktykujących, chcących pogłębić swoje doświadczenia wglądu o jakości compassion.
Wewnętrzne krajobrazy. Ośrodek pożądania, lęku i ukojenia. Eksploracja cierpienia i szczęścia. To tylko niektóre z zagadnień z nowej praktyki #compassion.
 
May the blossom of compassion grow
in the fertile earth of kindness,
sprinkled by the fresh water of sympathetic joy,
in the cool shade of equanimity.
 
Niech kwiat współczucia rozkwita
Na żyznej ziemi życzliwości
Zraszany świeżą wodą współradości
W chłodnym cieniu spokoju umysłu. 
 
Buddyjskie współczucie nie ma nic wspólnego z litowaniem się, czy żałowaniem kogoś. To zdolność najpierw zwrócenia się ku sobie, by objąć (być może pierwszy raz w życiu) w pełni swoje wewnętrzne doświadczenie. By nauczyć się współodczuwania siebie. By z uważnością, ciekawością i odwagą zanurkować wgłąb.
Nie tylko w to co ładne i przyjemne, ale również w cały swój cień, glebie przeżyć tego, co pozostaje zapomniane w mroku.
 
Radość i smutek, ekstaza i ból, błogość i złość – są elementami tworzącymi całość. Jak blask i cień, dzień i noc, przypływ i odpływ – bez jednego nie ma drugiego.
Jeśli wyrzekamy się swojej ciemnej strony, stronimy od przezywania złości, czy uciekamy od smutku – nie możemy też w pełni przeżywać radości, cieszyć się miłością, nasycić ekstazą chwili.
To dwie strony tego samego wahadła. Jeśli nie pozwalasz sobie na jedno wychylenie – zatrzymujesz je w centrum, nie wychyli się więc i w druga stronę.
 
W procesie MBSR uczymy się doświadczania przyjemnego i nieprzyjemnego jako dwóch części życia, jako całości.
W MBCL odkrywamy, że tak jak lotos (symbol oświecenia) zapuszcza swój korzeń głęboko w bagno, by rozkwitać swoją pełnią na zewnątrz, tak i my potrzebujemy uznania swojej całości, zgody na wszelkie aspekty siebie. Chcąc przeżywać życie w pełni potrzebujemy tego zakorzenienia w nas samych – w tym we wszystkim tym, co zostało wyparte i odrzucone, by zintegrować to doświadczenie uwalniając je.
 

Co to za kurs i dla kogo?

MBCL (Mindfulness-Based Compassionate Living) to ośmiotygodniowy program pogłębionej praktyki, opracowany przez Fritza Kostera i Erika van den Brinka, dla absolwentów kursów MBSR, MBCT i ich odpowiedników. Przeznaczony jest dla osób, które chcą kontynuować samopoznanie i praktykę medytacyjną przy wsparciu nauczyciela i grupy, których doświadczyli podczas kursu uważności oraz pracować głębiej nad postawą życzliwości wobec siebie i innych.
Podczas kursu uczymy się, jak w zdrowy sposób radzić sobie z bólem, stresem i cierpieniem – niezależnie od tego, czy przejawiają się one w sferze fizycznej, psychicznej czy relacyjnej. Trening współczucia okazuje się szczególnie pomocny przy nasileniu samokrytycyzmu, który prowadzi do wielu problemów psychologicznych (jak niepokój, depresja czy paranoja). Nie da się prawdziwie rozwijać współczucia wobec innych, nie rozwijając go wobec samego siebie. Ponadto uczy w jaki sposób przejść z ośrodka cierpienia generowanego poprzez nasze pożądania czy tez lęki, do ośrodka ukojenia, które generuje spełnienie i szczęście.
 
To przygoda, jakiej się nie spodziewacie. Zupełnie nowe praktyki, nowe podejście, nowy wgląd w siebie. Compassion to jak obowiązkowy punkt na mapie wewnętrznych podróży, którego nie sposób pominąć!
 
Wzmacnianie samowspółczucia wpływa na:
 • dobrostan psychologiczny i poczucie spełnienia w życiu;
 • wzrost inteligencji emocjonalnej;
 • zdrowsze sposoby radzenia sobie z przeciwnościami;
 • kultywowanie zdrowszego stylu życia;
 • wzmocnienie więzi społecznych, empatii, altruizmu, umiejętności wybaczania etc.
Program MBCL:
 • jest przeznaczony dla absolwentów kursów MBSR/MBCT/Breathworks/praktyków medytacji itp.;
 • w swojej strukturze jest wzorowany na kursie MBSR;
 • składa się z dziewięciu sesji, które ze względu na intensywność i głębię programu rozłożone są odpowiednio w czasie;
 • jest oparty na naukowym rozumieniu współczucia i jego roli w budowaniu dobrostanu psychicznego (Gilbert, Germer, Neff, Brach, Hanson);
 • został przebadany w grupach pacjentów klinicznych i poza klinicznych;
 • wykorzystuje świeckie techniki medytacyjne;
 • pozwala doświadczać życzliwości, bezpieczeństwa i poczucia więzi z sobą samym i z innymi;
 • przez wzmacnianie życzliwego stosunku do siebie ułatwia powiązanie praktyki uważności z własnym życiem.

Organizacyjnie

Terminy kursu:
Terminy kursu: 17.04., 24.04., 8.05., 15.05., 22.05., 29.05., 5.06., 12.06.
Dzień Uważności: 03.06.23r.
 
Co jeśli nie możesz w którymś terminie? 
Nie przejmuj się, uzupełnimy sesje indywidualnie. Każdemu uczestnikowi oferuję jedną 30 min sesje online w przypadku nieobecności. 
 

Inwestycja

Cena kursu 1290 zł
Opcje:
1090 zł przy wpłacie całości do 31.03.23r.
1190 zł przy wpłacie całości w okresie 01.04.-10.04.23r.
1290 zł po 10.04.23r.
 
Raty:
1290 zł przy wpłacie 300 zł zaliczki, reszta wpłaty wg ustalonego harmonogramu.
Chcesz być na kursie, ale opłata jest za duża? Zadzwoń do mnie, znajdziemy rozwiązanie.
 
W przypadku braku odpowiedniej liczby osób, HOLI Body&Mind Center (Holi Life&Businesss MIndful Solutions), jako organizator kursu, dokona całkowitego zwrotu wpłaty lub wpłata ta zostanie zaliczona na poczet kolejnego kursu, jeśli Uczestnik wyrazi na to zgodę.

W celu potwierdzenia rezerwacji prosimy o wpłatę określonego w harmonogramie wpłat zadatku na kurs. Dokonanie wpłaty gwarantuje rezerwację miejsca w grupie i przygotowanie materiałów edukacyjnych.

Istnieje możliwość rezygnacji z uczestnictwa w kursie do 7 dni przed terminem rozpoczęcia kursu. W przypadku rezygnacji w późniejszym terminie  lub w trakcie trwania kursu Uczestnik jest zobowiązany pokryć 100% wartości kursu.

Zapisy:

Pierwszym krokiem jest wypełnienie ZGŁOSZENIA ONLINE
Następnie umówimy się na krótką rozmowę.
Ostatecznym potwierdzeniem rezerwacji jest wpłata.
Masz pytania? jestem dla Ciebie: 508098116 lub umów się:
UMÓW SIĘ ZE MNĄ NA KONSULTACJĘ.

Prowadzi

Sylwia RoMa (Rogala-Marciniak)
 • Certyfikowana nauczycielka mindfulness &compassion MBSR/MBCL (certyfikat Maindfulness Based Stress Reduction wydany przez Institute for Mindfulness-Based Approaches/Polski Instytut Mindfulness; certyfikat Mindfulness-Based Compassionate Living wydany przez Polski Instytut Mindfulness).
 • Dyrektorka Studium Nauczycielskiego dla przyszłych nauczycieli MBSR. Superwizorka MBI:TAC (Mindfulness-Based Interventions: Teaching Assessment Criteria).
 • Ericksonowski Coach, Trenerka biznesu i wykładowczyni akademicka na Uniwersytecie Łódzkim. Dyplomowana nauczycielka jogi w systemie hatha-yogi metodą BKS Iyengara o stopniu Introductory II.
 • Absolwentka Erickson College programów „Art &Scienece of Coaching” oraz „The Art & Science of Mindfulness”.
 • Współautorka bestsellera „Coaching. Zbiór narzędzi wspierania rozwoju” (Wolters Kluwer Polska – ABC, 2012r. ).
 • Była Prezeska Polskiego Instytutu Mindfulness. Wcześniej pełniła tez rolę Dyrektorki Izby Coachingu w Łodzi.
 • Pomaga osobom w kryzysie, zmianie, wypaleniu, przeciążeniu mentalnym i emocjonalnym. Uczy w jaki sposób opanować umysł i przywrócić spokój. Pokazuje jak zatrzymać błędne koło chronicznego stresu i jak zarządzać własną gospodarką energetyczną. Pokazuje jak w biznesie puszczać napięcie i radzić sobie w kryzysowych sytuacjach.
 • Wspiera w podnoszeniu samoświadomości i odzyskaniu kontaktu z ciałem.
 • Prowadzi autorskie procesy indywidualne uczące budować osobistą odpornośc psychiczną, warsztaty uczące redukcji stresu dla firm oraz licencjonowane kursy mindfulness.
 • Medytację i jogę zaczęła praktykować mając 20 lat i od tamtej pory jest nieustannie na tej drodze.

Szczegóły

Data:
17 kwietnia, 2023
Godzina:
6:00 pm - 8:30 pm
Koszt:
1090zł
Kategorie Wydarzenie:
, ,
Wydarzenie Tagi:
, , , , , ,

Organizator

MindfulnessLAB by Sylwia RoMa
Phone
508098116

Miejsce wydarzenia

HOLI Body&Mind Center
Siewna 30b
Kraków, małopolskie 31-326 Poland
Phone
508098116
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia