Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

 • To wydarzenie minęło.

Letni obóz Mindfulness & Joga & Taniec Intuicyjny

6 sierpnia, 2018 @ 8:00 am - 12 sierpnia, 2018 @ 5:00 pm

1550zł

Letni obóz jogi w Przystanek Komorze!

:: wypoczynek :: joga :: mindfulness :: taniec :: warsztaty :: pyszne jedzenie ::

Jeśli marzy Ci się wypoczynek w totalnej ciszy, w otoczeniu pięknej natury, z jogą i medytacją i pysznym jedzeniem – zapraszamy do Przystanku Komorze.

Komorze znajduje się na pojezierzu Drawskim, krainie czystych jezior i pięknych lasów. Ok. 800 m od domów znajduje się jezioro Komorze. W 10 minut spokojnym spacerem można dojść do plaży z łagodnym wejściem do jeziora i krystalicznie czystą wodą.

Przystanek Komorze to urokliwe miejsce stworzone przez ludzi, którzy kochają to, co robią. W przyjacielskiej atmosferze gospodarze przyjmują swoich gości w dwóch domach połączonych piękną salą do jogi z widokiem na ogród i drawską przyrodę.

Tam właśnie, z dźwiękami natury w tle poszukamy wyciszenia dla gonitwy myśli i ukojenia dla emocji.

W programie:

 • codziennie sesja jogi, pracy z oddechem i medytacji
 • warsztaty mindfulness
 • wieczorny taniec intuicyjny
 • zajęcia dla dzieci podczas praktyki dorosłych
  a ponad to….
 • pyszne regionalne jedzenie
 • dużo relaksu pod winogronami na drewnianym tarasie
 • poranne kąpiele z łabędziami w krystalicznie czystym jeziorze
 • dużo śmiechu i pozytywnej energii wśród wyjątkowych ludzi
 • zastrzyk energii na kolejne miesiące!

Zapraszamy miłośników jogi, a także Wasze rodziny, przyjaciół, bliskich.

Oferta:
1550 zł dorośli (całość pobytu, wyżywienie oraz zajęcia)
950 zł dzieci wraz z zajęciami dodatkowymi podczas zajęć dorosłych

400 zł zadatek gwarantujący rezerwacje miejsca płatny na konto:
ING 29 1050 1445 1000 0090 7570 1897

Zadatek należy wpłacić do 10.06.

Przy większej ilości osób – zapytaj o rabaty 🙂

Jest także możliwość pobytu bez uczestniczenia w zajęciach zarówno dla dorosłych jak i dzieci.

Zapisy:
paulinalailajoga@gmail.com
sylwia@centrumholi.pl
anna@wyspasensu.pl

Krótka informacja o zajęciach i osobach prowadzących:

Sylwia Rogala-Marciniak
Certyfikowany nauczyciel MBSR (Maindfulness Based Stress Reduction – certyfikat wydany przez Institute for Mindfulness-Based Approaches/Polski Instytut Mindfulness), nauczyciel mindful yogi zgodnie z metodologią Center of Mindfulness oraz hatha-yogi.

Jogę i medytację praktykuję od 15 lat, wciąż odnajdując w niej coś nowego na kolejnych etapach życia. W praktyce jogi najważniejsza jest dla mnie uważność i akceptacja siebie. Zawodowo mam wiele ról: jestem certyfikowanym nauczycielem mindfulness, ericksonowskim coachem, dyrektorem Festiwalu PROGRESSteron w Łodzi, dyrektorem łódzkiego oddziału Izby Coachingu, trenerem. Ukończyłam również szkołę trenerów SKiTZ Matrik, akredytowany przy ICF program „Art and Science of Coaching” Erickson College International. Jako Opiekun Merytoryczny Podyplomowego Studium Coachingu i Mentoringu Organizacyjnego oraz Life-Coachingu na UŁ jestem odpowiedzialna za zawartość merytoryczną, superwizję i coachingi mentorskie. Tworzę i rozwijam HOLI Centrum Uważności. www.centrumholi.pl

MINDFULNESS oznacza bycie „w pełni umysłu”, czyli w pełnej świadomości swoich myśli, doznań i przeżyć. To doświadczenie pozwala na głeboki wgląd w swój umysł i doświadczenie prawdy o sobie. Jon Kabat-Zinn (twórca metody) nazywa uważność jako świadomość wyłaniającą się w wyniku kierowania uwagi na bieżącą chwilę, w sposób celowy i nieosądzający.

Warsztaty są okazją do zapoznania się z mindfulness jako metodą treningu umysłu w nurcie uważności. Mindfulness pozwala zwolnić, lecz to nie znaczy że w życiu robi się nudno. Wręcz przeciwnie. Dopiero wtedy jesteśmy w stanie dostrzec wielobarwność każdej chwili, być w pełnym znaczeniu frazy „tu i teraz”. Co ciekawe, kiedy przestajemy za czymś gonić, kiedy „odpuszczamy” – to rozwiązanie samo przychodzi.
Uważność to możliwość bycia opanowanym, spokojnym i stabilnym wewnętrznie – zarówno w pracy, w roli zawodowej jak i w życiu prywatnym, w roli partnera czy rodzica.

Podczas warsztatów będziesz mieć okazję spotkać się ze swoją uważnością, a także „automatycznym pilotem” nadającym kierunek Twoim myślom i zachowaniom. Dowiesz się jakie są wartości z posiadania „umysłu początkującego” i w jaki sposób rozwijać ten stan w sobie. Poznasz ćwiczenia uważności, a także wprowadzenie do medytacji mindfulness. Spotkasz się ze swoim ciałem i umysłem w przestrzeni ciszy i spokoju.

Anna Wiktoria Ostafil
Pedagog i kulturoznawca, instruktor Terapii Ekspresyjnych i Technik Relaksacyjnych oraz Tańca Kreatywnego (Creative Dance) opartego na teorii Rudolfa Labana. Obecnie słuchaczka Studium Psychoterapii Zorientowanej na Proces. Prowadzi zajęcia zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Tworzy autorskie warsztaty, które łączą pracę z ciałem, taniec intuicyjny, choreoterapię, ćwiczenia bioenergetyczne Lowena, Analizę Ruchu Labana, Life/Art Process Anny Halprin, ekspresję głosową, pracę z instrumentami i rysunkiem intuicyjnym. Prowadzi również sesje masażu wibracją mis tybetańskich oraz autorskie Medytacje z Dźwiękiem. Uwielbia kręgowe pieśni, grę na bębnach, kalimbie i flecie indiańskim. Obecnie związana ze studiem Joga Centrum w Krakowie. Autorka projektu www.wyspasensu.pl

TANIEC INTUICYJNY zaczyna się wtedy, gdy puścimy głowę, a zaczniemy podążać za tym, co „mówi” nasze ciało, za tym, co czujemy. Praktyka ta pozwala wzmocnić intuicję, czyli słuchanie głosu ciała oraz wyrażanie w indywidualnym ruchu energii zgromadzonej wewnątrz. Jednocześnie taniec odkrywa przed nami swoje uzdrawiające właściwości – pomaga nam oczyścić się z zalegających, tłumionych w środku emocji, stresu, przekonań, ocen, krytycyzmów, pomagając zrzucić napięcia, nadmierną kontrolę i ciężar dźwiganych na co dzień obowiązków, przenosząc nas z głowy w przestrzeń intensywnego doświadczania, tu i teraz, do naszego domu, jakim jest nasze własne ciało, do przyjemności jaką jest „bycie w ciele”.
Tańcząc w grupie możemy również otwierać się i zbliżać do innych osób, które czują, poznawać się na niewerbalnym poziomie, bez zbędnych słów, bez udawania, bez maski, poddając się twórczej ekspresji oraz energii wspólnej zabawy ruchem.
Będzie nam towarzyszyć fantastyczna muzyka świata, a także zaproponuję Wam możliwość skorzystania z etnicznych instrumentów, bębnów, bębenków, grzechotek, dzwonków i innych perkusjonaliów, które mogą wzbogacić nasze taneczne wieczory o ekspresję muzyczną, powrót do korzeni rytmu i tańca.
Nawet jeśli nie masz żadnego doświadczenia tanecznego, nie jest ono potrzebne – krok po kroku będziemy odnajdywać naszą drogę do spontanicznego, kreatywnego ruchu!

Paulina Anna Lichwa
Psycholog, nauczycielka jogi, założycielka LailaJoga.

Uczę jogi z miłości i pasji od prawie 10 lat, a co najważniejsze prowadzę też zajęcia dla dzieci, które pokazują mi inny świat. Choć jestem nauczycielem metodą B.K.S Iyengara to wprowadzam elementy vinyasa karma jogi. Na zajęciach, przede wszystkim uczę – świadomości i słuchania mądrości swojego ciała, rozwijania go w harmonii i w zgodzie z jego rytmem. Skończyłam kurs trenerski Birth Into Being – Narodziny do życia – metody, która w piękny sposób pozwala zneutralizować traumy nabyte podczas porodu jak i z okresu okołoporodowego.
Obecnie studiuję Psychologię Zorientowaną na Proces – która jest niesamowitą metodą pracy z ludźmi. Łączy to, co dla mnie ważne – mądrość ludów plemiennych jak Indianie, Aborygeni, dokonania psychologii akademickiej, mistycyzm wschodu – Taoizm jak i odkrycia fizyki kwantowej.

Prowadzę Kręgi dla Kobiet i wyjazdy kobiece w piękne, magiczne zakątki świata.
Organizuję wyjazdy z jogą, medytacją w miejsca, gdzie przyroda karmi nasze zmysły.
Kocham zwierzęta, drzewa i całą przyrodę. Z zamiłowania jestem poszukiwaczką zaginionej historii ludzkości.

JOGA – na wyjeździe będziemy praktykować wakacyjną jogę – rozciąganie, rozluźnianie, usuwanie napięć. Zajęcia będą dostosowane do każdego poziomu zaawansowania. Osoby początkujące będą miały okazję zapoznać się z jogą a te już ćwiczące poszerzyć swoje umiejętności.

Zapraszamy z całego serca : )

Szczegóły

Początek:
6 sierpnia, 2018 @ 8:00 am
Koniec:
12 sierpnia, 2018 @ 5:00 pm
Koszt:
1550zł
Kategorie Wydarzenie:
, ,
Wydarzenie Tagi:
, , , , , , ,

Miejsce wydarzenia

Organizator