Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

 • To wydarzenie minęło.

LETNI KURS UWAZNOŚCI ::MBSR::

26 czerwca, 2016 @ 10:00 am - 3:00 pm

850zł

Kurs MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction) jest to 8-tygodniowy kurs uważności, uczący świadomości siebie w obszarze zarządzania swoim stresem i wzrostu satysfakcji z własnego życia. Kurs odbywa się na zasadzie cotygodniowych 2,5h warsztatów, podczas których uczestnicy uczą się i doświadczają obszarów uważności w życiu: treningu uwagi i skupienia umysłu, uświadamiania sobie własnych emocji, radzenia sobie ze stresem i myślami, świadomego oddziaływania na komunikację z ludźmi, budowania jasnych i korzystnych relacji.

KORZYŚCI:

 • spokój i opanowanie, możliwość wyboru swoich reakcji emocjonalnych
 • zwiększenie koncentracji i możliwości intelektualnych
 • zredukowanie  wewnętrznego napięcia emocjonalnego
 • zwiększenie świadomości i pewności siebie
 • stworzenie wewnętrznej gotowości do zmian
 • stworzenie umiejętności akceptacji ludzi i świata bez konieczności kontrolowania ich
 • zwiększenie umiejętności regeneracji
 • umiejętność cieszenia się życiem i odnajdywania radości w swojej codzienności
 • umiejętność radzenia sobie z trudnymi emocjami
 • pozytywny stosunek do siebie, ludzi, świata.

Podczas treningu uważności nauczysz się w jaki sposób pracować ze swoim umysłem w obszarze myśli i nawyków działania. Nauczysz się uważności w codziennych czynnościach, co zwiększy możliwość skoncentrowanego działania. Poczujesz, że Twoje życie należy do Ciebie, stoisz za sterem i umiejętnie reagujesz na powiewy wiatru.

Zwolnisz. Odnajdziesz nową jakość w komunikacji z innymi, a także w zwykłych codziennych czynnościach.

Poznasz swoje ciało, odkryjesz jego potrzeby, dowiesz się czym jest regeneracja i odnowa.

DLA KOGO?

Dla wszystkich biegnących, żyjących w pośpiechu, żartujących na temat swojego „zapominalstwa”. Dla tych, którzy czują zmęczenie, wypalenie zawodowe albo energetyczne i rozładowane baterie. Dla tych, którzy żyją w impasie i chcieliby się przyjrzeć trudnością w pójściu dalej w swoim życiu.

Dla właścicieli firm, osób zarządzających w firmach, którzy pragną obniżyć wewnętrzne ciśnienie. Dla pracowników, którzy zmęczeni są pogonią za osiągnięciami czy terminami.

Dla psychologów, coachów, terapeutów i wszystkich tych, którzy na co dzień zajmują się pracą z ludźmi i chcieliby wdrożyć uważność do swojej praktyki zawodowej.

Dla młodych rodziców, którzy spotkali się z doświadczeniem nowego życia i chcieliby zrozumieć siebie w nowej roli. Dla pozostałych rodziców, którzy mają wrażenie, że „nie wiedzą kiedy dzieci tak urosły”.

Dla kobiet w ciąży, dla których właśnie przyszedł czas na wyciszenie i poszukanie kontaktu ze sobą, poszukanie odpowiedzi na pytania jakie powstają na tym etapie.

Dla studentów, którzy czują, że stres jest tematem już obecnym w ich życiu i chcieliby nauczyć się z nim radzić zanim przyjdą jego konsekwencje.

Dla tych, którzy chcieliby w końcu przestać się frustrować, płakać czy złościć, nauczyć podejmować decyzje lub brać odpowiedzialność za swoje życie. By żyć jego pełnią.

DLACZEGO TEN KURS?

 •  jest sprawdzoną metodą, opracowaną naukowo ponad 30 lat temu przez prof. Jona Kabat-Zinna i rozwijaną cały czas w Center For Mindfulness przy klinice uniwersyteckiej w Worcester (USA)
 • został wdrożony na większości Uniwersytetów w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii
 • jest wykorzystywany w biznesie, jako element rozwoju pracowników w organizacjach świadomie inwestujących w kulturę wellnessu  jak Google czy eBay.

Pełny 8-tygodniowy kurs MBSR prowadzony jest przez certyfikowanego w tej metodzie nauczyciela wg takich samych standardów i ujednoliconego programu na całym świecie. Dlatego tak ważne jest, by trafić do nauczyciela pracującego zgodnie z tą naukowo opracowaną metodą.

Elementem obligatoryjnym w kursie jest gotowość do podjęcia samodzielnej praktyki pomiędzy spotkaniami w grupie.

JAK BĘDZIE WYGLĄDAŁ KURS?

LETNIA EDYCJA KURSU ODBĘDZIE SIĘ W FORMUE 4 WEEKENDOWYCH SPOTKAŃ

Terminy spotkań warsztatowych:

 • lekcja 1,2: 26.06 (niedziela) 10:00 – 15:00
 • lekcja 3,4: 10.07 (niedziela) 10:00 – 15:00
 • lekcja 5,6: 16.07 (sobota) 14:00 – 19:00
 • lekcja 7,8: 23.07 (sobota) 14:00 – 19:00

Dodatkowo w ramach kursu MBSR odbędzie się Dzień Uważności, mini-odosobnienie medytacyjne w terminie ustalonym wspólnie podczas pierwszego spotkania.

Możliwe jest także ustalenie innych godzin kursu w grupie.

Elementem kursu jest także własna codzienna praktyka wykonywana w domu na podstawie otrzymanych nagrań CD oraz instrukcji przekazanych podczas warsztatów.

SZCZEGÓŁY ORGANIZACYJNE

Promocyjna cena letniej edycji: 850 zł brutto (opłata za całość kursu łącznie z materiałami oraz kompletem płyt cd).

Zapisy: Pierwszy krok to wypełnienie formularza zgłoszenia. Ostatecznym potwierdzeniem jest wpłata.

Opcje płatności:

1) 200 zł zaliczki przy zapisie na kurs, pozostała cześć do dnia przed kursem – w tym przypadku otrzymujesz dodatkowo 10% zniżki na kurs, czyli pozostała płatność to 565 zł

2) 100 zaliczki przy zapisie na kurs, reszta płatności w dwóch częściach po 375 zł wg harmonogramu podanego na początku kursu.

Zgłoszenie MBSR

ZAPRASZAM SERDECZNIE! TO PODRÓŻ W GŁĄB SIEBIE, KTÓRA NIESIE WIELKIE DOŚWIADCZENIE.

Szczegóły

Data:
26 czerwca, 2016
Godzina:
10:00 am - 3:00 pm
Koszt:
850zł
Kategorie Wydarzenie:
,
Wydarzenie Tagi:
, , , , , ,

Organizator

Miejsce wydarzenia