Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Kurs Mindfulness Based Compassionate Living | ONLINE

10 września @ 7:00 pm - 9:30 pm

1190zł
MBCL (Mindfulness-Based Compassionate Living) to ośmiotygodniowy program pogłębionej praktyki, opracowany przez Fritza Kostera i Erika van den Brinka, dla absolwentów kursów Mindfulness Based…. i praktyków medytacji.
Przeznaczony jest dla osób, które chcą pogłębiać samoświadomość i praktykę medytacyjną przy wsparciu nauczyciela oraz pracować nad autentyczną postawą akceptacji i zrozumienia.
Trening współczucia okazuje się szczególnie pomocny przy pracy z wewnętrznym krytykiem, syndromie oszusta i nadmiernej kontroli otoczenia skutkującej problemami w relacjach czy obniżeniu samooceny. Rozwinięcie umiejętności bycia empatycznym i troskliwym w relacji ze soba oraz innymi.

 

Jak wygląda kurs?

Podczas ośmiotygodniowego kursu uczestnicy uczą się jak pracować ze swoim umysłem, by regulować aktywność systemu nerwowego i przenosić świadomość z układu zagrożenia i popędu w kierunku układu ukojenia, który jest podstawą dobrostanu. Otrzymują różne techniki i medytacje compassion, które rozwijają ich zdolności poznawcze i emocjonalne w kierunku samowspółczucia, współodczuwania innych, akceptacji, empatii w relacjach, spokoju, dobrostanu i radości.

Kurs składa się z ośmiu edukacyjnych sesji połączonych z technikami wizualizacji i medytacjami compassion,  a także dodatkowej sesji będącej wariantem „dnia ciszy”. Ważnym elementem kursu jest codzienna praktyka własna uczestników wg otrzymanych od nauczyciela MBCL wskazówek i nagrań.

Podsumowując, uczestnicy kursu przez osiem tygodni zdobywają praktyczne umiejętności i wiedzę teoretyczną, które pomagają im budować bardziej pełne, satysfakcjonujące życie oraz rozwijać zdolność do współczucia i zrozumienia w relacjach z innymi.

Na czym polega różnica między tym kursem, a innymi?

Ogromny sukces programów  „mindfulness based….” związany jest z ponad 40-letnią historią badań nad ich efektywnością i ciągłemu rozwojowi metodologii. Nauczyciele mindfulness pracują zgodnie z międzynarodowymi standardami, poddając swą pracę mentoringowi i rozwijając się na własnej ścieżce medytacyjnej.

Ponad to jest on przygotowaną naukowo i zamkniętą formułą, której sesje pozwalają zanurzyć się coraz głębiej w podświadomość, a medytacje pracują w dużej mierze na prawej półkuli – odpowiezialnej za wyobraźnię, intuicję, kreatywność i radzenie sobie z emocjami .

Szkolenie opiera się na naukowym zrozumieniu znaczenia współczucia/współczucia wobec siebie (compassion/self-compassion). Pozytywne efekty większości składników zostały osobno wykazane w badaniach wśród populacji klinicznych i nieklinicznych. Koncepcja programu MBCL inspirowana jest m.in. twórczością Paula Gilberta („The Compassionate Mind”, Constable 200), Christophera Germera („The Mindful Path to Self-Compassion”, Guilford 2009); Kristin Neff („Self-Compassion”, Morrow 2011), Tara Brach („Radical Acceptance”, Random House 2003) i Rick Hanson („Buddha’s Brain”, New Harbinger 2009).

Dla kogo jest ten kurs?

Ten kurs jest stworzony dla Ciebie, jeśli…

 • masz trudności z akceptacją siebie
 • trudno Ci przekonać się do dawania sobie czasu i dbania o siebie
 • zmagasz się z wewnętrznym krytykiem i  surowością wobec siebie
 • doświadczasz syndromu oszusta i niskiej samooceny
 • doświadczasz spadków nastroju, gdy coś nie idzie po Twojej myśli
 • cieżko Ci pozwolić sobie na momenty słabości
 • mimo dobrych intencji bywasz trudny/a w relacjach i potem masz wyrzuty sumienia
 • nadmiernie kontrolujesz,  nie potrafisz odpuszczać
 • przeszkadza Ci własny perfekcjonizm i ciężko Ci akceptować niedoskonałość
 • pragniesz nauczyć się żyć lekko, z akceptacją siebie i innych, zamiast wiecznej frustracji wynikającej z tego, że rzeczy nie są idealne
 • chcesz wiedzieć jak zmienić swoje podejście do życia, by stało się ono bardziej satysfakcjonujące.

Rekomendowany jest także wszystkim absolwentom kursów mindfulness i podobnych, jako pogłębianie swojej praktyki i rozwoju samoświadomości.

Czego się będziesz uczyć?

Podczas 8 tygodni programu:

 • rozwiniesz swoja praktykę medytacyjną poznając medytacje compassion pracujące na prawej półkuli mózgu
 • rozwiniesz swoją zdolność budowania osobistego dobrostanu – stawiania granic i dbania o siebie
 • rozpoznasz swoje wzorce zagrożenia i popędu, dzięki czemu będziesz je neutralizować
 • oduczysz się niekonstruktywnego wewnętrznego komentowania i nadmiernej kontroli
 • poczujesz więcej lekkości, swobody i wolnego wyboru w życiu
 • zamienisz ciągłą presję i „muszę” na „mogę”
 • dowiesz się jak ograniczać negatywny wpływ samokrytyki na samopoczucie
 • rozwiniesz zdolności empatii, pozwalającej lepiej rozumieć uczucia i potrzeby innych osób
 • zaczniesz nawigować swoimi stanami emocjonalnymi w świadomy sposób
 • zrozumiesz, że lepsze życie i relacje z innymi zależą od tego jak traktujesz siebie
 • nauczysz się samowspółczucia, co będzie prowadzić do większej akceptacji i zrozumienia siebie
 • będziesz wsparciem dla siebie oraz innych osób
 • zdobędziesz narzędzia, które będą pomocne również po kursie w regulacji układu nerwowego
 • poczujesz nową jakość relacji, jakie budujesz w swoim życiu.

Kurs współczucia stawia sobie za cel rozwijanie inteligencji emocjonalnej oraz budowanie wewnętrznego fundamentu emocjonalnego, który przyczynia się do harmonii i spełnienia. Gwarantuje Ci, że jeżeli zaangażujesz się w ten proces na 8 tygodni, odmienisz swoje życie (warunkiem efektów jest regularna praktyka technik compassion, których nauczę Cię na kursie).

Jak będzie wyglądał kurs?

Czas trwania kursu to 9 tygodni, w trakcie których odbędzie się:
 • 8 spotkań / sesji warsztatowo-medytacyjnych
 • spotkanie dodatkowe – Sesja Ciszy, pogłębiająca Twój wgląd w siebie
 • Twoja codzienna praktyka wykonywana w domu na podstawie otrzymanych nagrań oraz instrukcji przekazanych podczas sesji.

Co otrzymasz?

 • nagrania standaryzowanych medytacji compassion oraz technik samoregulacji
 • materiały uzupełniające tematykę sesji
 • konsultacje z licencjonowanym nauczycielem
 • zaświadczenie ukończenia kursu.

Tematy kursu

Cały kurs uważności w sposób przemyślany i zaplanowany prowadzi Cię wgłąb własnego doświadczenia:
Sesja 1 – Jak ewoluowaliśmy – system zagrożenia, popędu i ukojenia

W tym tygodniu zastanowimy się, dlaczego powinniśmy przechodzić trening współczucia oraz jak to się wiąże z ewolucyjną budową naszego mózgu. Zajmiemy się trzema systemami regulacji emocji: systemem zagrożenia, popędu oraz ukojenia. Porozmawiamy o braku równowagi w systemach regulacji i o tym jak trening współczucia może pomóc tą równowagę przewrócić, wzmacniając system ukojenia. Dowiesz się jak działa Twój umysł i dlaczego pojawiają się destrukcyjne schematy w Twoim życiu w obszarze lęków, negatywnych nawyków, uzależnień (np. wobec słodyczy, przeglądania social mediów itp.) oraz jak dążyć do równowagi emocjonalnej.

Sesja 2 – System zagrożenia i przetrwania

W tym tygodniu porozmawiamy o instynktownych reakcjach stresowych walki, ucieczki i zamrożenia oraz o mniej znanej reakcji – opiekuj się i bądź przyjazny. Dowiesz się jak zagrożenie fizyczne i zagrożenie psychologiczne może wywołać tą samą reakcję stresową i w jaki sposób możesz wykorzystać samowspółczucie w celu regulacji systemu nerwowego. Nauczysz się wykorzystać wyobraźnię w celu neutralizacji negatywnych wzorców. Rozmawiamy także o pułapkach i błędach w rozwijaniu uważności wobec siebie, w tym o fenomenie „wstecznego ciągu”.

Sesja 3 – Ośrodek pożądania i popędu

W tym tygodniu dowiesz się więcej o tym jaką role odgrywa  dopamina w regulowaniu naszych instynktów, pragnień i motywacji oraz w jaki sposób możesz wykorzystać swój umysł w reprogramowaniu pragnień i wzorców. Zajmiemy się trzema podstawowymi wzorcami zakorzenionymi w trzech systemach regulacji emocji: trybem zagrożenia, trybem rywalizacji i trybem opiekowania się. Porozmawiamy o krytyku wewnętrznym i o samoświadomych emocjach, takich jak wstyd, nieśmiałość czy poczucie winy. Sprawdzimy, które wzorce wewnętrzne w nas dominują i jak możemy je rozpoznać, nazwać i podejść do nich ze współczuciem.

Sesja 4 – Ucieleśnianie współczucia

W tym tygodniu zaczniemy rozwijać wewnętrzne jakości, będące podstawą dobrostanu. Dowiesz się w jaki sposób self-compassion (samowspółczucie) może być drogą do zdrowia o szczęścia i w jaki sposób karmić pozytywne części siebie. Przyglądniemy się cechom i umiejętnościom związanym ze współczuciem korzystając z modelu o nazwie krąg współczucia. Sprawdzimy, w jaki sposób możemy nauczyć się ucieleśnia życzliwości i współczucia oraz jak te wartości mogą pogłębić podstawowe ćwiczenia uważności. Zbadamy, w jaki wpływ może mieć i jak może wspierać nas odgrywanie wyobrażonych sytuacji w rozwijaniu w sobie współczucia.

Sesja 5 – Ja i inni

W tym tygodniu odkryjesz wartość współczucia w relacjach: ze sobą i z innymi. Będziemy rozmawiać o różnych aspektach traktowania siebie, sposobach na zmianę podejścia do dbania o siebie i rozumienia granic. Nauczysz się także kilku przydatnych oddechów ze współczuciem, które pozwolą rozpuszczać i deaktualizować destruktywne w relacjach wzorce. Rozwiniesz zdolności empatii, pozwalającej lepiej rozumieć uczucia i potrzeby innych osób i zrozumiesz, że lepsze życie i relacje z innymi zależą od tego jak traktujesz siebie.

Sesja 6 – Rozwijanie Szczęścia

W tym tygodniu porozmawiamy o szczęściu. Poznasz potrójne drzwi do szczęścia wg filozofii compassion, by odnaleźć się między życiem przyjemnym, zaangażowanym i pełnym znaczenia, i zintegrować te systemy w sobie.  Poznasz także czterech życiowych przyjaciół:  miłującą życzliwość, współczucie, współradość i bezstronny spokój. Nauczysz się jak nieoczywista może być wdzięczność i jak bardzo prowadzi do dobrostanu, gdy potrafisz świadomie powracać do tego, co dobre, kultywować to, poszerzać i wzmacniać.  Będziemy także badać temat niezbędny do pełni szczęścia: wybaczanie.

Sesja 7 sesja – Mądrość

W tym tygodniu porozmawiamy o tym jak system regulacji emocji mogą stymulować naszą motywację i jak uważna świadomość tego, co nas motywuje może nam dać wolność wyboru. W jaki sposób wszystko, czego się uczymy, możemy zastosować w swoim życiu? Będziemy badać temat mądrości życiowej, dzięki której ze spokojem podchodzimy do każdego doświadczenia integrując je.  Będziemy także wykorzystywać mądrość jako twórczą energię do planowania życia.

Sesja 8 – Życie Sercem

W tym tygodniu skupimy się na podsumowaniu całości procesu i integracji wiedzy i praktyki z Twoją codziennością – omówimy wartości, jakie współczucie wnosi w proces życia oraz zastanawiamy się, w jaki sposób kontynuować praktykę po skończonym kursie.

Organizacyjnie

Forma kursu: online, ze względu na swoją strukturę: kurs pogłębiający składa się z 8 sesji warsztatowych i jednej sesji ciszy – łącznie 9 spotkań rozłożonych na 3 miesiące. To będzie bardzo intensywna praca nad sobą, dlatego po pierwszyc 4 tygodniach pracy tydzień po tygodniu, w drugiej części procesu pracujemy co dwa tygodnie.
Terminy kursu: wtorki godz. 19:00 – 21:30
10.09. – sesja 1
17.09. – sesja 2
24.09. – sesja 3
1.10. – sesja 4
15.10. – sesja 5
29.10. – sesja 6
5.11. – sesja Ciszy
12.11. – sesja 7
26.11. – sesja 8
Co jeśli nie możesz w którymś terminie?
Nie przejmuj się, sesje będą rejestrowane i dostępne do odsłuchania dla Ciebie.
Inwestycja
Cena kursu: 1490 zł
Promocja wczesna wpłata:
 • 1190 zł (zapisz się i wpłać całość do 15.07.) + 100 zł podręcznik*
 • 1290 zł (zapisz się i wpłać całość do 15.08.) + 100 zł podręcznik*
 • 1390 zł (zapisz się i wpłać całość do 30.08.) + 100 zł podręcznik*
Płatność w ratach: 1490 zł przy wpłacie 300 zł zaliczki, reszta wpłaty wg ustalonego harmonogramu.
Chcesz być na kursie, ale opłata jest za duża? Zadzwoń do mnie, znajdziemy rozwiązanie.

*nowym elementem procesu jest komplementarny podręcznik kupowany u wydawcy; kwotę proszę doliczyć przy wpłacie do opłaty za kurs.

Co otrzymasz w tej kwocie?
 • 27 godzin dydaktycznych zajęć z nauczycielem na żywo
 • podręcznik z pełnym przeglądem sesji, transkrypcją medytacji i arkuszami pracy własnej
 • nagrania medytacji compassion do praktyki własnej (łącznie 28 medytacji)
 • liczne narzędzia i techniki służące samoregulacji
 • wsparcie doświadczonej nauczycielki z 20-letnią praktyką własną
 • możliwość jednej 30 min indywidualnej sesji uzupełniającej (online) w przypadku nieobecności na zajęciach
 • zaświadczenie o ukończeniu kursu zgodne z międzynarodowymi standardami (pod warunkiem ukończenia go w całości)
 • niesamowite doświadczenie, które przy Twoim zaangażowaniu przyniesie zmianę, której się nawet nie spodziewasz.

Zapisy:

Pierwszym krokiem jest wypełnienie ZGŁOSZENIA ONLINE
Następnie umówimy się na krótką rozmowę.
Ostatecznym potwierdzeniem rezerwacji jest wpłata.
Masz pytania? jestem dla Ciebie: 508098116 lub umów się:
UMÓW SIĘ ZE MNĄ NA KONSULTACJĘ.

Nie rezygnuj z życia, które jest tu i teraz.

Prowadzi

Sylwia RoMa (Rogala-Marciniak)

Certyfikowana nauczycielka mindfulness &compassion. Posiada uprawnienia do prowadzenia kursów:

• MBSR (certyfikat Mindfulness Based Stress Reduction wydany przez Institute for Mindfulness-Based Approaches/Polski Instytut Mindfulness)
• MBCL (certyfikat Mindfulness-Based Compassionate Living wydany przez Polski Instytut Mindfulness).
• MBLC YA (certyfikat gotowości do nauczania Mindfulness Based Living Course – Young Adults wydany przez Mindfulness Association Polska).
Superwizorka MBI:TAC (Mindfulness-Based Interventions: Teaching Assessment Criteria). Ericksonowski Coach, Trenerka biznesu i wykładowczyni akademicka na Uniwersytecie Łódzkim. Dyplomowana nauczycielka jogi w systemie hatha-yogi metodą BKS Iyengara o stopniu Introductory II. Absolwentka Erickson College programów „Art &Scienece of Coaching” oraz „The Art & Science of Mindfulness”. Pełniła rolę Dyrektora Studium Nauczycielskiego dla przyszłych nauczycieli MBSR oraz Prezesa Polskiego Instytutu Mindfulness. Współautorka bestsellera „Coaching. Zbiór narzędzi wspierania rozwoju” (Wolters Kluwer Polska – ABC, 2012r. ). Wcześniej pełniła tez rolę Dyrektorki Izby Coachingu w Łodzi, Kierownika Centrum Studiów Podyplomowych.
Od 2006 prowadzę szkolenia dla firm z zakresu efektywności osobistej i zarządzania stresem, a od 2013 certyfikowane kursy mindfulness. Praktyka medytacji i jogi jest obecna w moim życiu od ponad 20 lat, uczę tego, czego sama doświadczyłam i doświadczam na własnej drodze.

Szczegóły

Data:
10 września
Godzina:
7:00 pm - 9:30 pm
Koszt:
1190zł
Kategorie Wydarzenie:
,
Wydarzenie Tagi:
, , , ,

Miejsce wydarzenia

ONLINE

Organizator

MindfulnessLAB by Sylwia RoMa
Phone
508098116