Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Krakowski Krąg Kobiet – Mindful Circle

15 września, 2023 @ 7:00 pm - 9:30 pm

Na czym polega magia Kręgu Kobiet?

Od dawna zastanawiam się nad tą energią, jaka powstaje gdy my, Kobiety, spotykamy się. W tej kobiecej atmosferze, w końcu bez potrzeby bycia „jakąś” można po prostu być sobą i odnajdywać swoje kobiece piękno.
 
Być może sama nie wiesz, czemu tęsknisz za tą energią, wspólnotą?
Może na co dzień przebywasz głownie w męskiej energii, jesteś w akcji i działaniu?
 
Jak mówi moja Nauczycielka „Kobieta została stworzona do przyjemności”
Tymczasem…
W biegu.
W stresie.
W rutynie.
W trudnych emocjach.
Bywamy daleko od siebie.
 
Ten Kobiecy Krąg jest przestrzenią do spotkania się w bezcenniej atmosferze… w chęci współżycia… bez presji.
Krąg to nie jest warsztat, ani wykład. To spotkanie KObiet, które chcą być sobą, rozmawiać, dzielić się, przeglądać w innych oczach. Poruszyć ciałem i poczuć oddech.
 
Kręgi Kobiet znane są od setek lat. W kręgach kobiety spotykały się, by przekazywać sobie swą mądrość, dawać wsparcie, tworzyć MOC.
Będziemy dawać sobie przestrzeń siostrzanego wsparcia, odkrywania, dzielenia się i obdarowywania swoimi talentami, mądrością i pięknem.
Poprzez taniec, ruch… historie i dzielenie się… medytacje i bycie w ciszy, oddech … tworzyć piękno w sobie i wokół siebie.
 
Będziemy rozmawiać o wszystkim. Nasze emocje, nasze potrzeby (te zaspokojone i te nie), nasze role i maski, nasze pragnienia, kobiecość i seksualność.. aż pozwolimy sobie na obudzenie się tej, która pragnie biegać z Wilkami w poczuciu mocy.
Wierzymy, że tworząc taką przestrzeń i taką społecznośc możemy o wiele więcej – razem, w połączeniu ze sobą.
Tematy, jak też przebieg spotykań zależą więc od nas wszystkich. Chcemy dać przestrzeń temu, co się będzie pojawiać.
Dzięki wzajemnemu wsparciu poczujemy się akceptowane, wysłuchane, zadbane i dokarmione na różnych poziomach. W Kręgu pomagamy sobie zobaczyć nasze wewnętrzne światło, ale także spotkać z tym co trudne i poza codzienną „maską”.
Krąg, to przestrzeń, w której budzi się Twoja wewnętrzna Mądrość.
To także miejsce, w którym otwiera się wyższa świadomość kobiecej wspólnoty, bycia w połączeniu z innymi kobietami oraz tą, która jest źródłem naszej naturalnej mocy – Matki Ziemi.
 

Formuła i zasady

Nasz krąg nazywamy kręgiem półotwartym, czyli takim, do którego mogą dołączać nowe kobiety w dowolnym momencie.
Zasadą jest także pełna dobrowolność i podążanie za czuciem potrzeby z serca, bez przymusu, tam i wtedy, gdy czujesz, że to Twoje miejsce i czas lub gdy właśnie chcesz coś dać.
Wszystkie jesteśmy równe, widzimy się, słyszymy, przyjmujemy takimi jakie jesteśmy, bez oceniania, z akceptacją różnorodności.
 
Moim zadaniem jako zwołującej krąg nie jest bycie liderką – otwieram krąg, trzymam przestrzeń, zapraszam intencje, a w trakcie przypominam o obowiązujących zasadach.
Ale to my wszystkie tworzymy to wydarzenie, dając siebie. W mocy i niemocy.
 
Podstawową zasadą, której uczymy się i jednocześnie przestrzegamy w całym cyklu jest bycie w kręgu bez maski. Zdejmując zbroję i wyzbywając się chęci zrobienia na drugiej kobiecie dobrego wrażenia otwieramy się na dzielenie się sobą, zamiast udawać uczymy się wyrażać swoje potrzeby i prosić inne kobiety o wsparcie.
Nasze spotkania pozostają przestrzenią, w której możemy być ze swoim bólem, niepewnością, czy radością zawsze licząc na pełną dyskrecję innych kobiet.
 
Wszystko co w kręgu się dzieje, w kręgu zostaje.
 

Organizacja Wydarzenia 

 
Jak się zapisać?
 
Zapisz się przez formularz: https://forms.gle/UywNP14W8wh9YcoH6 
(formularz nie przesyła żadnego potwierdzenia)
 
Ja odpiszę i prześlę przypomnienie o spotkaniu 48h przed. Wtedy też możesz potwierdzi lub zrezygnować.
 
Wymiana energetyczna:
50 zł / spotkanie, na miejscu.
 

Co będziemy robić?

Dzielić się Kręgu: będzie czas na rozmowy o sobie, o emocjach, o tym co nas cieszy i boli, czemu tu jesteśmy.
 
Pogłębiać swój rozwój: każde spotkanie ma swój temat; często przychodzi on z pola pracy podczas kręgu wymiany; czasem będzie nadany wcześniej – dowiesz się wtedy w mału potwierdzającym jak się przygotować
 
Pracować z ciałem: elementem każdego spotkania będzie zawsze nasze piękne kobiece ciało. Czasem wprowadzimy je w ruch podczas tańca, czasem wyciszymy podczas sesji oddechowej.
 
Twoja rola: po prostu być. Sobą. A jeśli chcesz, możesz też zawsze poprowadzić coś od siebie.
 
Jak się przygotować:
**możesz ubrać kobiecy  strój – najlepiej by była to sukienka, długa spódnica; nie jest to konieczne, po prostu chcemy inicjować kobiecość na różne sposoby; możesz też zabrać chustę, czy ubrać kolczyki na specjalne okazje. Czasem dostanie informacje, by zabrać coś na przebranie, jeśli planowana będzie praca z ciałem.
** miło, jeśli każda z nas przyniesie jakąś przekąskę, jak owoce, orzechy, kawałek ciasta itp. Napoje będą przygotowane na miejscu.
 
Kto prowadzi Krąg?

Sylwia RoMa

Jestem nauczycielką medytacji, jogi, ericksonowskim coachem, trenerką i wykładowczynią. Joga i medytacja są moją ścieżką życiową już od 20 lat. Nieustannie odnajduje w nich nowe aspekty siebie, są źrodłem wszelkich transformacji. Nazwałabym siebie „Nauczycielem na drodze”, gdyż sama uczę się i zmieniam nieustannie… doświadczając prawdy, że to droga jest celem. Uczę życia pełnią, piękna, wglądu we własną prawdę, drogi serca. Ciało jest Świątynią, w której mieszka Świadomość. Ciało jest też naszym Pojazdem. Świadomość Przewodnikiem. A Umysł pasażerem na tylnim siedzeniu.
 
Moje BIO: Certyfikowana Nauczycielka kursów MBSR, MBCL, MBLC YA (dla dorosłych i młodzieży). Trenerka biznesu i wykładowczyni akademicka na Uniwersytecie Łódzkim. Była Prezeska Polskiego Instytutu Mindfulness i Dyrektorka Studium Nauczycielskiego Mindfulness Based Stress Reduction PL. Wcześniej pełniła tez rolę Dyrektorki Izby Coachingu w Łodzi. Autorka bestsellera coachingowego „Coaching zbiór narzędzi” Wolters Kluwer Polsk. Pomaga osobom w kryzysie, zmianie, wypaleniu, przeciążeniu mentalnym i emocjonalnym. Uczy w jaki sposób opanować umysł i przywrócić spokój. Pokazuje jak zatrzymać błędne koło chronicznego stresu i jak zarządzać własną gospodarką energetyczną. Pokazuje jak w biznesie puszczać napięcie i radzić sobie w kryzysowych sytuacjach. Wspiera w podnoszeniu samoświadomości i odzyskaniu kontaktu z ciałem. Prowadzi autorskie procesy indywidualne uczące budować osobistą odpornośc psychiczną, warsztaty uczące redukcji stresu dla firm oraz licencjonowane kursy mindfulness.
 

Szczegóły

Data:
15 września, 2023
Godzina:
7:00 pm - 9:30 pm
Kategorie Wydarzenie:
,
Wydarzenie Tagi:
, , , ,

Organizator

MindfulnessLAB by Sylwia RoMa
Phone
508098116

Miejsce wydarzenia

Gdyńska – Studio Żywioły
Gdyńska 19/21
Kraków, małopolskie
+ Google Map