Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

HOLI Days! Święto HOLI w Centrum HOLI. Drzwi Otwarte

13 marca, 2017 @ 6:30 pm - 14 marca, 2017 @ 5:00 pm

Holi (dewanagari होली trl. holī, bengali হোলি ) – hinduistyczne święto radości i wiosny, obchodzone przeważnie w dniu pełni księżyca w miesiącu phalguna (luty–marzec). Nazywane jest również Festiwalem Kolorów i kojarzone z kolorowymi proszkami do obrzucania przyjaciół. To święto obchodzi się przede wszystkim w Indiach, Nepalu i innych regionach świata z populacji Hindusów lub osób pochodzenia indyjskiego. Festiwal, w ostatnich czasach, rozprzestrzenił się w częściach Europy i Ameryki Północnej jako święto miłości i kolorów wiosny.

Święto rozpoczyna się przy ognisku Holika, gdzie ludzie zbierają się żeby śpiewać i tańczyć. Następnego dnia rano odbywa się karnawał kolorów, uczestnicy odgrywają pościg polegający na wzajemnym obrzucaniu się i wylewaniu na siebie kolorowych farb z wodą, podobnie jak podczas polskiego śmigusa-dyngusa. Ludzie odwiedzają przyjaciół, rodzinę i wrogów, żeby podzielić się radością oraz przysmakami tego święta. Festiwal jest uroczystym dniem, podczas którego ludzie wybaczają sobie błędy z przeszłości i zapominają innym wyrządzone krzywdy.

źródło: Wikipedia

W tym roku święto HOLI przypada na 13/14 marca, a ponieważ to właśnie wydarzenie było inspiracją nazwy naszego centrum – również świętujemy w te dni!

Ogłaszamy je dniami otwartym, drzwiami otwartymi – zapraszamy serdecznie wszystkich będących z nami i tych, którzy chcieliby nas poznać 🙂

W te dni praktykujemy zupełnie bezpłatnie ❤️????

Zapraszamy na zajęcia w ramach HOLI Days:

  • poniedziałek 18:30 – 19:45 HATHA-YOGA
  • poniedziałek 20:00 – 21:00 BODY BALANCE
  • wtorek 9:00 – 10:15 KURS WSTĘPNY JOGI (wejście otwarte z okazji HOLI Days!)
  • wtorek 16:00 – 16:55 MEDYTACJA SERCA METTA

Na wszystkie zajęcia obowiązują zapisy: klub@centrumholi.pl

Szczegóły

Początek:
13 marca, 2017 @ 6:30 pm
Koniec:
14 marca, 2017 @ 5:00 pm
Kategorie Wydarzenie:
, ,
Wydarzenie Tagi:
, , , , , , , , ,

Organizator

Miejsce wydarzenia