Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

DKC KIELCE: MIĘDZY MINDFULNESS A COACHINGIEM

3 grudnia, 2015 @ 6:00 pm - 9:00 pm

Celem warsztatu jest zapoznanie uczestników z możliwościami wykorzystana mindfulness w pracy z klientem coachingowym.

W praktyce coachingowej uważność jest jedną z kluczowych kompetencji profesjonalnego coacha. Uważność pozwala na zbudowanie autentycznej i partnerskiej relacji. Daje możliwość bycia obecnym podczas sesji coachingowej w sposób pełny i dający głęboki wgląd w proces klienta. Pozwala na słuchanie „wielkim uchem”, a także na zadawanie pytań sięgających do sedna. Wreszcie, dając możliwość wglądu również w siebie – rodzi samoświadomość i pozwala na wydobycie odwagi – do odzwierciedlania, do dociekania, do eksperymentowania w kontakcie z klientem.

Uważność pozwala na wyjście poza szablon. Na bycie przy kliencie w dokładnie taki sposób, jaki jest mu potrzebny w tej jedynej autentycznej chwili. Na porzucenie wszelkich swoich „muszę teraz…”, „wypadałoby żeby…” na rzecz po prostu bycia obecnym, po prostu zauważania.

Jeśli chcesz poznać koncepcję mindfulness, albo ją znasz i chcesz dowiedzieć się w jaki sposób można ją przełożyć na swoją pracę z klientem – to właśnie będzie tematem tego spotkania.

Podczas warsztatu dowiesz się kim jest uważny coach i w jaki sposób rozwijać uważność w swojej praktyce. Poznasz praktykę uważności, którą będziesz mógł wykorzystać podczas sesji coachingowej. Spotkasz się też z własną uważnością podczas ćwiczeń medytacyjnych.

Warsztaty inspirowane są koncepcją uważności (Mindfulness) J. Kabat-Zinna.

 

Organizacja:

1) WARSZTATY 3 H  REALIZOWANE SĄ W RAMACH SPOTKAŃ DYSKUSYJNYCH KLUBÓW COACHINGU IZBY COACHINGU 

terminy spotkań:

  • 3.12.2015r. Kielce
  • 11.02.2016r. Katowice
  • 12.02.2016r. Wrocław

Prowadzi: Sylwia Rogala-Marciniak

Certyfikowany trener biznesu, Erickson International Coach. Absolwentka Akademii Ekonomicznej w Krakowie, Szkoły Trenerów SKiTZ Matrik oraz akredytowanego przy ICF programu „Art and Science of Coaching” Erickson College International . Jako Opiekun Merytoryczny Podyplomowego Studium Coachingu i Mentoringu Organizacyjnego oraz Life-Coachingu na UŁ jest odpowiedzialna za zawartość merytoryczną i jakość programu oraz dobór kadry trenerskiej. Jako Superwizor i Mentor Coach CoachingSteps™ prowadzi również programy szkoleniowe, sesje superwizowane i sesje mentor coachingu oraz pracuje nad nowymi produktami na potrzeby coachów, liderów i organizacji. Jest Dyrektorem Łódzkiego Oddziału Izby Coachingu. Tworzy i rozwija pracownię uważności Centrum HOLI (www.centrumholi.pl) . Swoje umiejętności zawodowe doskonaliła uczestnicząc m.in. w programach CoachWise Coaching Essentials™, Transforming Communication™, Family Coaching  -Erickson College International. Aktualnie rozwija się na kursie trenerskim MBSR (Maindfulness Based Stress Reduction) organizowanym przez Institute for Mindfulness-Based Approaches. Publikuje w czasopismach specjalistycznych, jest także współautorem publikacji „Coaching. Zbiór narzędzi wspierania rozwoju” (Wolters Kluwer 2012).

Szczegóły

Data:
3 grudnia, 2015
Godzina:
6:00 pm - 9:00 pm
Kategorie Wydarzenie:
,
Wydarzenie Tagi:
, , , , , , , ,

Organizator

Miejsce wydarzenia

2_14