Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

5 X UWAŻNIEJ

26 listopada, 2015 @ 6:00 pm - 14 stycznia, 2016 @ 8:30 pm

PLN50

5 x Uważniej – cykl pięciu warsztatów uczących podstaw praktyki mindfulness w obszarach:

26.11.2015r.  Sztuka zwolnienia
10.12.2015r.  Uważność Ciała
17.12.2014r.  Uważność Myśli i Emocji
07.01.2015r.  Uważność Zdrowia i Jedzenia
14.01.2016r.  Uważność Relacji i Komunikacji 

5 x Uważniej to cykl warsztatów, dzięki którym dowiesz się jak wdrożyć i rozwinąć uważność w różnych aspektach swojego życia.

W dzisiejszej rzeczywistości żyjemy w ciągłym biegu, zazwyczaj zapominając o sobie w gonitwie między pracą a domem i różnymi obowiązkami. Ten maraton wydaje nam się konieczny, aby być szczęśliwym, czy bezpiecznym. Czy tak jest faktycznie?

Kiedy tak biegniemy bardzo często czas mija nam jak na automatycznym pilocie. Jest poranek, a za chwilę jest już wieczór. Jest styczeń, a za chwilę jest już po wakacjach. W tym trybie zdobywania, osiągania – bardzo często gubimy gdzieś to co najważniejsze.

Życie toczy się tu i teraz. Jeśli w swojej głowie żyjesz ciągle w przeszłości, albo w przyszłości, to nigdy nie jesteś w tej jedynej chwili, która jest autentyczna. Bycie uważnym oznacza stworzenie w sobie przestrzeni do bycia w pełnej świadomości każdej bieżącej chwili, a także dokonywania świadomych wyborów dotyczących swojego działania czy postrzegania. To także bycie wolnym emocjonalnie. Bycie uważnym nie oznacza zamknięcia w pokoju bez dźwięków i siedzenia na poduszce medytacyjnej – wręcz przeciwnie. Doskonalenie się w uważności to umiejętność zachowania świadomości i jasności umysłu w biegu życia, z wszystkimi jego bodźcami napływającymi dokładnie w tej sam sposób. Z dużą różnicą, która jest wewnątrz nas.

Celem warsztatów jest pokazanie uważności od praktycznej strony, jako sztuki zwolnienia w życiu. Przedstawione zostaną ćwiczenia, które wdrożone do życia codziennego pozwolą rozwiać swoją uważność.

Organizacja:

  • rezerwacją miejsca jest wpłata na numer konta podany w mailu po rejestracji
  • koszt cyklu warsztatów to 200 zł, koszt pojedynczych warsztatów 50 zł
  • zapisy na pojedyncze warsztaty przyjmowane są na maila: sylwia@centrumholi.pl

 

 

„Zagubieniem nazywam chwilową utratę kontaktu ze sobą samym i z pełnią swoich możliwości. W zamian pogrążamy się w mechanicznym patrzeniu, mechanicznym myśleniu i mechanicznym działaniu. W takich chwilach zrywamy łączność z tym, co w nas najgłębsze i co stwarza być może najwspanialsze sposobności dla naszej inwencji, uczenia się i rozwoju. Jeśli nie jesteś my uważni, takie chwile braku jasności mogą przedłużać się i wypełnić nam większość życia.Choć praktyka uważności może być prosta, niekoniecznie musi być łatwa. Uważność wymaga wysiłku i dyscypliny, z tego prostego powodu, że siły przeciwstawiające się uważności, mianowicie nasza nawykowa nieświadomość i mechaniczność , działają z wielką uporczywością . Są tak mocne i tak dalece wymykają się naszej kontroli, ż e podtrzymanie prób ś wiadomego chwytania chwil i zachowanie uważności wymaga wewnętrznego zaangażowania i pewnego rodzaju pracy. Ale jest to praca przynoszą ca głębokie zadowolenie, ponieważ styka nas z wieloma aspektami życia, które nawykowo przeoczamy i tracimy.”

J.Kabat-Zinn „Gdziekolwiek jesteś, bądź”

Szczegóły

Początek:
26 listopada, 2015 @ 6:00 pm
Koniec:
14 stycznia, 2016 @ 8:30 pm
Koszt:
PLN50
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , , ,

Organizator

Miejsce wydarzenia