Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

 • To wydarzenie minęło.

Mindfulness-Based Compassionate Living – nowy kurs!

18 lutego, 2020 @ 7:00 pm - 9:30 pm

850zł
W naszej ofercie nowy program! Zapraszamy do pogłębiania swojej praktyki mindfulness. Ten kurs będzie dla Was dużym zaskoczeniem!
 
Wewnętrzne krajobrazy. Ośrodek pożądania, lęku i ukojenia. Eksploracja cierpienia i szczęścia. To tylko niektóre z zagadnień z nowej praktyki #compassion

Co to za kurs i dla kogo?

MBCL (Mindfulness-Based Compassionate Living) to ośmiotygodniowy program pogłębionej praktyki, opracowany przez Fritza Kostera i Erika van den Brinka, dla absolwentów kursów MBSR, MBCT i ich odpowiedników. Przeznaczony jest dla osób, które chcą kontynuować samopoznanie i praktykę medytacyjną przy wsparciu nauczyciela i grupy, których doświadczyli podczas kursu uważności oraz pracować głębiej nad postawą życzliwości wobec siebie i innych.
 
Podczas kursu uczymy się, jak w zdrowy sposób radzić sobie z bólem, stresem i cierpieniem – niezależnie od tego, czy przejawiają się one w sferze fizycznej, psychicznej czy relacyjnej. Trening współczucia okazuje się szczególnie pomocny przy nasileniu samokrytycyzmu, który prowadzi do wielu problemów psychologicznych (jak niepokój, depresja czy paranoja). Nie da się prawdziwie rozwijać współczucia wobec innych, nie rozwijając go wobec samego siebie. Ponadto uczy w jaki sposób przejść z ośrodka cierpienia generowanego poprzez nasze pożądania czy tez lęki, do ośrodka ukojenia, które generuje spełnienie i szczęście.
 
To przygoda, jakiej się nie spodziewacie. Zupełnie nowe praktyki, nowe podejście, nowy wgląd w siebie. Mindfulnessowy przystanek, którego nie sposób pominąć!
 
Wzmacnianie samowspółczucia wpływa na:
 • dobrostan psychologiczny i poczucie spełnienia w życiu;
 • wzrost inteligencji emocjonalnej;
 • zdrowsze sposoby radzenia sobie z przeciwnościami;
 • kultywowanie zdrowszego stylu życia;
 • wzmocnienie więzi społecznych, empatii, altruizmu, umiejętności wybaczania etc.
 
Program MBCL:
 • jest przeznaczony dla absolwentów kursów MBSR/MBCT/Breathworks itp.;
 • w swojej strukturze jest wzorowany na kursie MBSR;
 • składa się z ośmiu 2,5-godzinnych sesji oraz jednego całodziennego warsztatu (Dnia Uważności);
 • jest oparty na naukowym rozumieniu współczucia i jego roli w budowaniu dobrostanu psychicznego (Gilbert, Germer, Neff, Brach, Hanson);
 • został przebadany w grupach pacjentów klinicznych i poza klinicznych
 • wykorzystuje świeckie techniki medytacyjne;
 • pozwala doświadczać życzliwości, bezpieczeństwa i poczucia więzi z sobą samym i z innymi;
 • przez wzmacnianie życzliwego stosunku do siebie ułatwia powiązanie praktyki uważności z własnym życiem.

Organizacyjnie

Terminy kursu:
Zaczynamy 18.02.2020. Zajęcia będą odbywać się we wtorki w godz. 19:00-21:30.
Terminy spotkań:
18.02., 25.02., 3.03., 10.03., 17.03., 24.03., 31.03., 7.04., 14.04.
 

Inwestycja

Cena kursu 1090 zł
Promocje:
850 zł przy wpłacie całości do 30.01.
950 zł przy wpłacie całości w okresie 1-9.02.
1090 zł przy wpłacie w ostatnim tygodniu przed kursem i/lub rozłożeniu płatności na raty.

KONTO ING
57 1050 1445 1000 0092 5342 8867
Holi Life&Business Mindful Solutions

Zapisy:

Pierwszym krokiem jest wypełnienie formularza (zgloszenie_MBCL)
Wypełnione zgłoszenie prześlij proszę na mojego maila: sylwia@centrumholi.pl
Ostatecznym potwierdzeniem rezerwacji jest wpłata.
 
 

Prowadzi

Sylwia Rogala-Marciniak
Certyfikowany nauczyciel mindfulness MBSR/MBCL (certyfikat Maindfulness Based Stress Reduction wydany przez Institute for Mindfulness-Based Approaches/Polski Instytut Mindfulness; certyfikat Mindfulness-Based Compassionate Living wydany przez Polski Instytut Mindfulness). Dyplomowany nauczyciel jogi w systemie hatha-yogi metodą BKS Iyengara o stopniu Introductory II. Erickson International Coach, Opiekun merytoryczny i Wykładowca kształcenia podyplomowego na Uniwersytecie Łódzkim, Superwizor i Mentor Coach CoachingSteps™ przy Pracowni Rozwoju Kompetencji UŁ. W latach 2015 – 2017 pełniła funkcję dyrektorki Łódzkiego Oddziału Izby Coachingu oraz Festiwalu PROGRESSteron w Łodzi. Twórca HOLI Body&Mind Center, ośrodka zajmującego się medytacją mindfulness. Certyfikowany trener biznesu szkoły Trenerów i Konsultantów Zarządzania MATRIK   – metodologia oparta na międzynarodowych standardach NVQ International Trainers Certification in Training, Learning and Development – MATRIK & Pearson Edexcel International. Współautorka bestsellera „Coaching. Zbiór narzędzi wspierania rozwoju” (Wolters Kluwer Polska – ABC, 2012r. ). Ma za sobą ponad 3 tyś godzin na sali szkoleniowej i 600 h sesji indywidualnych. Treningi redukcji stresu, uważności i medytacji prowadzi od 2008 roku, a od 2015 roku w formie pełnych certyfikowanych kursów MBSR. Zafascynowana kulturą dalekiego wschodu, często podróżuje w tamte kierunki świata. Jogę i medytację praktykuje od 16 lat, odnajdując w niej wciąż coś nowego na  kolejnych etapach swojego życia.

Szczegóły

Data:
18 lutego, 2020
Godzina:
7:00 pm - 9:30 pm
Koszt:
850zł

Miejsce wydarzenia