Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

 • To wydarzenie minęło.

Kurs komunikacji w oparciu o uważność

14 maja @ 7:00 pm - 9:00 pm

699zł

Co to za kurs?

Kurs Komunikacji w oparciu o uważność to 6 modułowy proces rozwoju osobistej obecności w relacji zbudowany w oparciu o metodologię ericksonowskiego coachingu oraz ideologię mindfulness.

Zostań mistrzem w słowach, których używasz, i zobacz, jak mądra komunikacja może zmienić Twoje relacje zarówno w domu, jak i w pracy. Niezależnie od tego, w jakich relacjach potrzebujesz lepszej komunikacji, ten kurs da Ci niezbędne umiejętności, aby każde słowo było w pełni świadome, a Twoja postawa autentyczna i budująca chęć kontaktu.

Zapraszam Cię do świata, gdzie komunikacja staje się mostem, a nie barierą, a Ty uczysz się być obecny/a i autentyczny w każdej rozmowie.

Oto kluczowe aspekty komunikacji opartej na uważności:

Postawa:

 • Uważność – postawa pełnego zaangażowania podczas komunikacji, co umożliwia głębsze zrozumienie rozmówcy.
 • Obecność – bycie w pełni „tu i teraz” podczas rozmowy, co jest fundamentem skutecznej i głębokiej komunikacji.
 • Bezstronność i nieocenianie – zachowanie neutralności i unikanie osądzania, opiniowania, komentowania i krytykowania, co pozwala rozmówcom czuć się bezpiecznie wyrażając swoje myśli i uczucia.

Rodzaj Nastawienia:

 • Umysł początkującego – rodzaj podejścia do każdej interakcji z otwartością i gotowością do nauki, bez schematycznych założeń i walki o swoje.
 • Życzliwość i współczucie – przejawianie życzliwości i empatii w każdej interakcji, ciepło emocjonalne w relacji.
 • Refleksyjność – postawa sprzyjająca rozumieniu intencji rozmówcy i braniu pod uwagę różnych perspektyw.

Narzędzia Komunikacyjne:

 • Cisza – umiejętne korzystanie z ciszy jako narzędzia do refleksji i dawania przestrzeni na przemyślenia, co często prowadzi do bardziej znaczących wniosków i rozwiązań.
 • Autentyczne słuchanie – pełne zaangażowanie w słuchanie, zrozumienie nie tylko słów, ale także emocji i intencji rozmówcy.
 • Pogłębianie poprzez pytania – umiejętność zadawania pytań, które otwierają i zachęcają do refleksji i pozytywnego nastawienia do tematu rozmowy.

 

Trening Uważnej Komunikacji będzie szczególnie pomocny gdy chcemy rozwinąć w sobie powyższe jakości, by dążyć do tworzenia bardziej świadomych i empatycznych relacji międzyludzkich.

Na czym polega różnica między tym kursem, a innymi?

mindfulness based…

Techniki oparte na uważności ściśle związane są z budowaniem nowych postaw i nawyków działania w oparciu o neuroplastyczność mózgu.  Dzięki pracy poznawczo-behawioralnej oraz technikom medytacyjnym zaadoptowanym do mentalnego treningu uwagi w procesie kilkutygodniowej regularnej pracy z mózgu tworzone są nowe połączenia mające na celu reorganizację starych wzorców, adaptację do nowego sposobu myślenia, regulację układu nerwowego.

erickson based…

Narzędzia transformacji bazujące na dokonaniach amerykańskiego psychiatry – Miltona Ericksona i wiedzy o mechanizmach działania mózgu człowieka pozwalają na reprogramowanie starych systemów.  Orientacja na rezultaty i kreatywna praca prawej półkuli mózgu połączona z transformacyjnymi pytaniami tworzy narzędzia integrujące człowieka na wielu wymiarach: fizycznym, mentalnym, emocjonalnym, energetycznym i duchowym.

Ponad to jest on przygotowaną merytorycznie i zamkniętą formułą, której sesje pozwalają zanurzyć się coraz głębiej w własne umiejętności oraz postawę, a przygotowane praktyki i ćwiczenia będą prowadzić Cię krok po kroku do zbudowania satysfakcjonującego stylu bycia w relacjach międzyludzkich.

Dla kogo jest ten kurs?

Ten kurs jest idealny dla osób, które pragną poprawić jakość swojej komunikacji w relacjach międzyludzkich. Został specjalnie zaprojektowany, by pomóc Ci, jeśli zauważasz, że w Twoich interakcjach pojawiają się problemy komunikacyjne, reagujesz impulsywnie, a potem doświadczasz wyrzutów sumienia lub odczuwasz dyssatysfakcję w niektórych aspektach komunikacji: czujesz, że nie zawsze słuchasz w pełni lub nie jesteś słuchany/a.

Jeżeli w emocjonalnych momentach łatwo wpadasz w agresję, czy też tendencję do wycofywania się i emocjonalnego „zamrażania”, ten kurs oferuje narzędzia, które pomogą Ci zrozumieć i zarządzać swoimi reakcjami. Dzięki niemu nauczysz się, jak rozwijać bardziej świadome i przemyślane podejście do komunikacji, co z kolei może przyczynić się do głębszych i bardziej satysfakcjonujących relacji.

Przeznaczony jest dla osób, które chcą rozwinąć swoje umiejętności bycia w relacji z pełną uwagą, zgłębić tajniki  świadomej komunikacji. To proces, który pozwoli Ci nie tylko lepiej rozumieć innych, ale przede wszystkim zrozumieć siebie. Dzięki połączeniu metod ericksonowskiego coachingu i technik mindfulness, kurs ten oferuje nowe perspektywy i narzędzia niezbędne do budowania głębokich i autentycznych relacji.

Ten kurs będzie idealny, jeśli:

 • chcesz zrozumieć własne schematy komunikacyjne
 • chcesz lepiej rozumieć drugą stronę i nauczyć się jak tworzyć przestrzeń do uważnego dialogu
 • chcesz poznać i rozwijać głęboki dialog oparty na słuchaniu
 • chcesz wiedzieć jak utrzymać system nerwowy w balansie podczas rozmowy, by zachowac sposkój i opanowanie
 • pragniesz lepiej wyrażać swoje emocje
 • mimo dobrych intencji nie wiesz jak pogłębiać dialog
 • pragniesz rozwijać swoja inteligencję emocjonalną w zakresie empatii, życzliwości i wspólodczuwania
 • interesują Cię zagadnienia self-compassion i zwiększania samoświadomości
 • pragniesz większej akceptacji i zrozumienia
 • chcesz pozyskać narzędzia, które ułatwia Ci zbudowanie nowego sposobu bycia w kontaktach międzyludzkich.

Kurs będzie dobry też, jeśli po prostu chcesz wznieść swoje relacje na wyższy poziom.

Idealny dla wszystkich rodziców, którzy mają problemy komunikacyjne z dziećmi.

Może być też znakomitą okazja do zbudowania głębszej  więzi z partnerem/partnerką  i pozyskania technik do wspólnej pracy.

Będzie przydatny także, jeśli pracujesz z ludźmi i chcesz poznać przydatne narzędzia do rozwinięcia własnej obecności i uważności w relacji.

Skorzystasz z niego jeśli chcesz w sposób świadomy zbudować, rozwinąć lub udoskonalić swój sposób komunikacji o narzędzia uważności.

Jak będzie wyglądał kurs?

Czas trwania kursu to 6 tygodni

 • 6 spotkań / sesji warsztatowo-medytacyjnych po 2 h
 • Twoja codzienna praktyka uważnej obserwacji i komunikacji wykonywana w ciagu tygodnia między sesjami.

Co otrzymasz?

 • nagrania praktyk mindfulness wspierające Twój rozwój: Chwila dla Ciebie, Medytacja Intencji, Medytacja Przyzwolenia, Bezpieczna Przestrzeń, Wewnętrzny Pomocnik, Uspakajanie Umysłu, RAIN
 • dodatkowo medytacje compassion:  Medytacja Życzliwości, Medytacja Bezstronności, Metta, Body Compassion
 • materiały podsumowujące tematykę sesji, dzienniki i arkusze do pracy nad komunikacją w relacji
 • sesje z licencjonowanym nauczycielem
 • zaświadczenie ukończenia kursu.

Tematy kursu

Cały kurs uważnej komunikacji w sposób przemyślany i zaplanowany prowadzi Cię wgłąb własnego doświadczenia:
Sesja 1 – Naturalny system komunikacji.
W tym tygodniu osadzimy się w nurcie uważności. Dowiesz się w jaki sposób zbudowały się w Twoim życiu wzorce komunikacji oraz w jakim stylu komunikujesz się w zależności od tego jaka część Twojego umysłu jest aktywowana.  Zaczniesz obserwację swoich wzorców i schematów, które powodują trudności relacyjne i komunikacyjne. Porozmawiamy o głównych demonach relacji: postawie defensywnej i nadmiernej kontroli. Poznasz komponenty naturalnego systemu komunikacji: czujność, czułość i otwartość. Rozpoczniesz praktykę od samopoznania.
Komponenty sesji: uważność i samoświadomość.
Sesja 2 – Kompas na My
W tym tygodniu dowiesz się co znaczą zdrowe granice w relacji oraz jak postawa uważności w ciele może Cie wspierać w odpowiednim nastawieniu. Poszerzysz perspektywę „ja” o różne pozycje percepcyjne, rozwijając rozumienie drugiej osoby. Dowiesz się także jak ogromne znaczenie ma wewnętrzny dialog, zaczniesz rozpoznawać swojego wewnętrznego krytyka. W tym tygodniu Twoja praktyką będzie rozwijanie pozytywnej postawy względem siebie, która jest podstawą zdrowych związków z innymi.
Komponenty sesji: obecność i umysł początkującego.
Sesja 3 – Obecność w relacji. Najpierw posłuchaj.
W tym tygodniu rozwiniesz swoją zdolność obecności w relacji. Nauczysz się trzymać przestrzeń zamiast reagować. Będziesz trenować bezstronną obecność zamiast biernej agresji, unikania czy zamrażania się. Zrozumiesz czym jest zaangażowanie vs. poświęcenie i jak zmiana postrzegania przekłada się na zmianę jakości więzi jakie tworzysz. Będziesz praktykować trzymanie bezocennej przestrzeni w relacji z drugą osobą podczas treningu słuchania. Nauczysz się zadawać pytania pogłębiające dialog.
Komponenty sesji: bezstronność i nieocenianie, autentyczne słuchanie. 
Sesja 4 – Emocje w relacji. Przyjmowanie i dawanie.
W tym tygodniu zrozumiesz spektrum emocji i nauczysz się jak je obserwować, zrozumieć, wyrażać i przyjmować od drugiej osoby. Będziesz trenować wyrażanie tego, co trudne na różne sposoby i zrozumiesz jak to oddziaływuje na Ciebie. Dowiesz się jak rozróżniać sygnały w ciele, tak by podejmować dialog na zestrojonym układzie nerwowym. Rozpoznasz najlepsze strategie komunikacji poza swoimi wcześniejszymi schematami. Nauczysz się strategii „wiele dróg do celu”. Będziesz trenować uważne wyrażanie tego co myślisz i czujesz.
Komponenty sesji: refleksyjność i samoświadomość 
Sesja 5 – Bezwarunkowa życzliwość.
W tym tygodniu poznasz przyjaciół więzi międzyludzkich: wspólczucie, życzliwość, bezstronność i współradość. Dowiesz się jak ich rozwój wpływa na pozytywne zmiany w mózgu tworząc podwaliny szczęścia, spełnienia i satysfakcji.  Doświadczysz jak życzliwość zmienia Twoją energetykę. Poznasz krąg życzliwości. Poznasz lekkość, jaką daje prawdziwa akceptacja i odpuszczanie. Dowiesz się jak ją wprowadzać w swoją codzienność. Będziesz ćwiczyć świadome obdarowywanie i otrzymywanie.
Komponenty sesji: życzliwość, współodczuwanie i akceptacja
Sesja 6 – Rytuały więzi
W tym tygodniu na zakończenie naszego procesu poznasz poznasz sposoby na budowanie więzi. Uświadomisz sobie wokół jakich wartości i jakości chcesz budować relacje. Poznasz rytuały, które mogą towarzyszyć Ci każdego dnia tworząc nową jakość współbycia z innymi: wdzięczność, docenienie, połączenie. Nauczysz się świadomie wracać do tego, co dobre.
Komponenty sesji: wdzięczność i docenianie 

Jak się zapisać?

Start: 14.05. w godz. 19:00 – 21:00

Terminy: 14.05., 21.05., 28.05, 4.06., 18.06., 25.06.

Forma: online (otrzymasz link do zamkniętej grupy)

Rejestracja: FORMULARZ ZGŁOSZENIA 

Inwestycja: 888 zł

Promocje:

Wpłać do 30.04. 699 zł

Płatność w ratach: 3 x 300 zł

Warunkiem uczestniczenia w kursie jest Twoje autentyczne zaangażowanie i zobowiązanie do pracy nad sobą. Kurs zawiera liczne techniki transformacji i praktyki Mindfulness&Compassion do codziennej, samodzielnej pracy nad swoimi nawykami relacyjnymi.

 

Zainspiruj sie do udziału:

„Dlaczego krzyczymy w złości?”

Hinduski święty, który odwiedzał rzekę Ganges, biorąc kąpiel zobaczył na brzegu krzyczącą na siebie w złości rodzinę. Zwrócił się do swych uczniów, uśmiechnął i zapytał:

„Dlaczego ludzie w gniewie krzyczą na siebie?”

Uczniowie myśleli i jeden z nich powiedział: „Krzyczymy, bo tracimy spokój.”

„Ale dlaczego należy krzyczeć, gdy druga osoba jest tuż obok nas? Możesz również powiedzieć, co masz do powiedzenia w łagodny sposób. ” zapytał święty.

Uczniowie dali jakieś inne odpowiedzi, ale żadna nie zaspokoiła świętego.

Wreszcie święty wyjaśnił.

„Kiedy dwoje ludzi jest złych na siebie, ich serca oddalają się od siebie. Aby odległe od siebie serca mogły się usłyszeć, potrzebują krzyczeć. Im bardziej ludzie się złoszczą, tym dalej są ich serca i tym głośniej musza krzyczeć, aby pokonać tę wielką odległość.”

„A co się dzieje, gdy dwoje ludzi się kocha? Nie krzyczą na siebie, tylko mówią cicho, ponieważ ich serca są bardzo blisko. Odległość między nimi jest albo nieistniejąca lub bardzo mała… ”

Święty kontynuował: ” Co się dzieje, gdy kochamy się jeszcze bardziej? Oni nie mówią, tylko szeptają, bo ich serca są tak blisko siebie. Wreszcie, nawet nie muszą szeptać, tylko patrzą na siebie i to wszystko. Tak blisko są ludzie, którzy się kochają. ”

Spojrzał na swoich uczniów i powiedział:

„Więc, gdy się kłócisz nie pozwól, aby wasze serca oddalały się. Nie używaj słów, które zwiększą odległość, bo może przyjść dzień, gdy odległość będzie tak wielka, że serce nie będzie mogło znaleźć drogi, aby wrócić.”

Prowadzi

Sylwia RoMa (Rogala-Marciniak)

Certyfikowana nauczycielka mindfulness&compassion. Posiada uprawnienia do prowadzenia kursów:

• MBSR (certyfikat Mindfulness Based Stress Reduction wydany przez Institute for Mindfulness-Based Approaches/Polski Instytut Mindfulness)

• MBCL (certyfikat Mindfulness-Based Compassionate Living wydany przez Polski Instytut Mindfulness).

• MBLC YA (certyfikat gotowości do nauczania Mindfulness Based Living Course – Young Adults wydany przez Mindfulness Association Polska).

Superwizorka MBI:TAC (Mindfulness-Based Interventions: Teaching Assessment Criteria). Ericksonowski Coach, Trenerka biznesu i wykładowczyni akademicka na Uniwersytecie Łódzkim. Dyplomowana nauczycielka jogi w systemie hatha-yogi metodą BKS Iyengara o stopniu Introductory II. Absolwentka Erickson College programów „Art &Scienece of Coaching” oraz „The Art & Science of Mindfulness”. Pełniła rolę Dyrektora Studium Nauczycielskiego dla przyszłych nauczycieli MBSR oraz Prezesa Polskiego Instytutu Mindfulness. Współautorka bestsellera „Coaching. Zbiór narzędzi wspierania rozwoju” (Wolters Kluwer Polska – ABC, 2012r. ). Wcześniej pełniła też rolę Dyrektorki Izby Coachingu w Łodzi, Kierownika Centrum Studiów Podyplomowych oraz Festiwalu PROGRESSteron w Łodzi.

Od 2006 prowadzę szkolenia dla firm z zakresu efektywności osobistej i zarządzania stresem, a od 2013 certyfikowane kursy mindfulness. Praktyka medytacji i jogi jest obecna w moim życiu od ponad 20 lat, uczę tego, czego sama doświadczyłam i doświadczam na własnej drodze.

Szczegóły

Data:
14 maja
Godzina:
7:00 pm - 9:00 pm
Koszt:
699zł

Miejsce wydarzenia

ONLINE

Organizator

MindfulnessLAB by Sylwia RoMa
Phone
508098116