Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

 • To wydarzenie minęło.

Mindful Coach & Mindfulness Based Coaching – warsztaty dla praktyków

26 sierpnia, 2017 @ 10:00 am - 5:30 pm

290zł

Czy masz cierpliwość czekać

aż twój muł opadnie i woda stanie się klarowna?

Czy potrafisz trwać nieporuszony

aż właściwe działanie zrodzi się samo z siebie?

LAO-TZU: Jao-te-Ching

Dlaczego Mindfulness w coachingu?

Każdy kto zetknął się z coachingiem  wie, że bycie dobrym coachem związane jest z posiadaniem pewnych umiejętności – a jedną z kluczowych jest autentyczne, głębokie słuchanie. To słuchanie jest punktem wyjścia do dalszych poczynań w rozmowie z klientem, a mianowicie zadania wspaniałych, mocnych i trafiających w sedno pytań.

Początkujący coachowie doświadczają zazwyczaj stanu, w którym klient mówi, a coach wertuje w umyśle te 100 najlepszych pytań, które ma zapisane w różnych miejscach swoich notatek. I nawet jeśli któreś z nich mogłoby pasować, nie zdąży dojść do tego, gdyż w momencie gdy jego uwaga spoczywa na wertowaniu kart pamięci klient jest już zupełnie gdzie indziej, a owo super-pytanie przestało pasować.

No właśnie. Godziny szkoleń i jeszcze więcej pracy własnej trzeba poświęcić, by zrozumieć (pojąć naprawdę) właściwy kierunek. A jest dość prosty: słuchasz – nie mówisz. Słuchasz – nie myślisz. Bo słuchasz. Patrzysz, obserwujesz, doświadczasz świata rozmówcy w całości i w każdej części. Nie myślisz. Po prostu jesteś. I wtedy, gdzieś z głębi Twojej intuicji, z poziomu serca, brzucha, z prawdy, wypływa ono – niesamowicie trafne, czyste w formie i trafiające w sedno pytanie. Warte górę złota, czyniące prawdziwą różnicę…

Znasz to? Tym lepiej. Wiesz zatem, co jest potrzebne, by być w tej czystej przestrzeni umysłu.

Mindfulness oznacza bycie „w pełni umysłu”, czyli w pełnej świadomości swoich myśli, doznań i przeżyć. To doświadczenie pozwala na głeboki wgląd w swój umysł i doświadczenie prawdy o sobie. Jon Kabat-Zinn (twórca metody) nazywa uważność jako świadomość wyłaniającą się w wyniku kierowania uwagi na bieżącą chwilę, w sposób celowy i nieosądzający.

W coaching jest to nie tylko przydatna umiejętność, ale też , wraz z obecnością, tworzą duet kluczowych kompetencji profesjonalnego coacha. Jak podaje ICF: „Obecność coachingowa – zdolność bycia w pełni świadomym oraz tworzenia spontanicznej relacji z klientem, stosowanie stylu, który jest zarówno otwarty, elastyczny, jak również daje poczucie pewności.”

Uważność pozwala na zbudowanie autentycznej i partnerskiej relacji. Daje możliwość bycia obecnym podczas sesji coachingowej w sposób pełny i dający głęboki wgląd w proces klienta. Pozwala na słuchanie „wielkim uchem”, a także na zadawanie pytań sięgających do sedna. Wreszcie, dając możliwość wglądu również w siebie – rodzi samoświadomość i pozwala na wydobycie odwagi – do odzwierciedlania, do dociekania, do eksperymentowania  w kontakcie z klientem.

Uważność pozwala na wyjście poza szablon. Na bycie przy kliencie w dokładnie taki sposób, jaki jest mu potrzebny w tej jedynej autentycznej chwili. Na porzucenie wszelkich swoich „muszę teraz…”, „wypadałoby żeby…” na rzecz po prostu bycia obecnym, po prostu zauważania.

Celem warsztatu jest zapoznanie uczestników z możliwościami wykorzystana mindfulness w pracy z klientem coachingowym.

Podczas warsztatu dowiesz się:

 • kim jest uważny coach w rozumieniu mindfulness
 • w jaki sposób rozwijać uważność – u siebie, u klienta
 • na czym polega praktyka mindfulness i w jaki sposób można ją wykorzystać w swojej pracy coachingowej

Ponad to spotkasz się również z własną uważnością podczas ćwiczeń medytacyjnych. Otrzymasz certyfikat potwierdzający udział w warsztacie wydany przez Pracownię Rozwoju Kompetencji przy UŁ.

 

W PROGRAMIE SZKOLENIA

MODUŁ I :: MINDFULNESS ::
 1. Czym jest uważność?
 2. Podstawowe komponenty mindfulness: odłączenie automatycznego pilota, nieocenne postrzeganie, zarządzanie swoimi emocjami i porządkowanie myśli, świadomość siebie, empatia
 3. Postawa „umysłu początkującego”. Postrzeganie siebie i świata
 4. Trening uważności
MODUŁ II :: MINDFUL COACH ::
 1. Uważny Coach jako Wewnętrzna Postawa
 2. Techniki rozwijające uważność osobistą
 3. Umiejętność uważnego słuchania wg. mindfulness
 4. Rozwijanie zaufania i akceptacji
 5. Uważność na siebie.
MODUŁ III :: MINDFULNESS BASED COACHING ::
 1. Słowa – energia tego, co mówi klient.
 2. Ciało – elementy pracy z ciałem w coachingu.
 3. Energia –  słuchanie na trzecim poziomie i odzwierciedlanie odczuć.
 4. Intuicja – współodczuwanie klienta, podążanie za swoją intuicją w coachingu.

 

 

DLA KOGO?

Na warsztat zapraszamy wszystkich Coachów – zarówno rozpoczynających swoja działalność jak i praktykujących od jakiegoś czasu, pragnących pogłębić obszar obecności w kontakcie z klientem. Z Warsztatu skorzystać mogą także psychologowie, terapeuci, doradcy, pedagodzy i wszyscy pracujący w obszarze wspierania rozwoju.

 

„Praktyka uważności oznacza, że w każdej chwili jesteśmy całkowicie obecni. Nie będzie żadnego „przedstawienia”. Jest tylko ta chwila. Nie próbujemy niczego polepszyć ani gdzieś dotrzeć. Nie dążymy nawet do szczególnych wglądów i wizji. Nie zmuszamy się również do porzucenia osądów, do osiągnięcia spokoju albo relaksu. W żadnym razie nie pobudzamy  samoświadomości ani nie skupiamy się na własnych troskach. Zamiast tego jedynie zachęcamy siebie do w pełni świadomego spotkania z obecną chwilą, by najlepiej, jak potrafimy, zrealizować stan ciszy, uważności i spokoju, właśnie tutaj i właśnie teraz.”

J.Kabat-Zinn „Gdziekolwiek jesteś, bądź”

Zapraszam 😉

 

ORGANIZACJA

Termin: Łódź, 26.08. 10:00 – 17:30.

Inwestycja: 390 zł

Zniżki:

 • wczesna wpłata: 290 zł do dnia 31.07., 350 zł do dnia 15.08.
 • absolwenci studiów coachingowych na Ek-Soc UŁ: 290 zł (wpłata do 15.08.)
 • dwie osoby: 520 zł (wpłata do 15.08.).

Zapisy: klub@centrumholi.pl

Potwierdzeniem rezerwacji jest wpłata na konto: 31 1050 1461 1000 0091 1144 8958

PROWADZI:

Sylwia Rogala-Marciniak

Erickson International Coach, certyfikowany nauczyciel mindfulness (certyfikat MBSR Maindfulness Based Stress Reduction wydany przez Institute for Mindfulness-Based Approaches/Polski Instytut Mindfulness, http://www.polski-instytut-mindfulness.pl/nauczyciele/lista-nauczycieli/sylwia-rogala-marciniak), opiekun merytoryczny i wykładowca kształcenia podyplomowego na Uniwersytecie Łódzkim, superwizor i mentor coach CoachingSteps™ przy Pracowni Rozwoju Kompetencji UŁ. Dyrektor Łódzkiego Oddziału Izby Coachingu oraz Festiwalu PROGRESSteron w Łodzi. Certyfikowany trener biznesu szkoły Trenerów i Konsultantów Zarządzania MATRIK – metodologia oparta na międzynarodowych standardach NVQ International Trainers Certification in Training, Learning and Development – MATRIK & Pearson Edexcel International. Współautorka bestsellera „Coaching. Zbiór narzędzi wspierania rozwoju” (Wolters Kluwer Polska – ABC, 2012r. ). Od 15 lat praktykuje jogę i medytację, tworzy i rozwija HOLI Centrum Uważności w Łodzi. Treningi redukcji stresu, uważności i medytacji prowadzi od 2008 roku, od dwóch lat w formie pełnych certyfikowanych kursów MBSR. Ma za sobą ponad 3 tyś godzin na sali szkoleniowej i 600 h indywidualnej pracy na sesjach coachingowych. Swoje umiejętności zawodowe doskonaliła uczestnicząc m.in. w programach CoachWise Coaching Essentials™, Transforming Communication™, Family Coaching -Erickson College International, The Art & Science of Mindfulness.

Szczegóły

Data:
26 sierpnia, 2017
Godzina:
10:00 am - 5:30 pm
Koszt:
290zł
Kategorie Wydarzenie:
, ,
Wydarzenie Tagi:
, , , , ,

Organizator

Miejsce wydarzenia