Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Malowanie medytacyjne SUMI-E

19 listopada, 2016 @ 5:30 pm - 7:30 pm

50zł

„SUMI-E” – japońskie malowanie medytacyjne

Warsztaty SUMI-E to ciekawa kombinacja połączenia sztuki, medytacji i terapii. Twoja psychika w sposób naturalny wybierze ten aspekt, który będzie jej potrzebny do dalszego rozwoju. Będziemy używać tylko dwóch kolorów (czarnego i czerwonego) i przekonamy się jak niewiele trzeba namalować, aby było to piękne i poruszające. Użyjemy oryginalnego tuszu pachnącego sosną i chińskiego pędzla zrobionego z naturalnego włosia łasiczki, owcy lub wiewiórki.

Na początku studiujemy różne rodzaje linii i pociągnięć pędzla, ucząc się nadawać im emocje i charakter. Następnie zaczynamy ich używać, aby wyrażać najprostsze kształty i zawrzeć w nich uczucie. A poznawszy podstawy, malujemy całe elementy natury czyli bambusy, orchidee, róże, kwiaty wiśni, trawy, motyle, drzewa, góry… a wszystko to tylko kilkoma pociągnięciami pędzla, które mają zachwycić prostotą, elegancją i lekkością.

Podczas malowania będziemy rozwijać uważność postawy, oddechu i nastawienia wewnętrznego, od których będą zależały efekty naszego tworzenia.

Oprócz ćwiczeń i techniki, na każdych warsztatach wykonamy kartę okolicznościową w stylu orientalnym lub mini-obrazek do oprawienia w ramkę…..czyli doskonałe prezenty na każdą okazję.

A wszystko to w atmosferze wcale nie takiej poważnej :)….będzie humor i zabawa na przemian z koncentracją i skupieniem czyli HOLI-stycznie.

W przerwie kawa, herbata i wrażenia….

Na zajęcia proszę przynieść zwykłą papierową teczkę A4, aby bezpiecznie przewieźć swoje prace do domu. Uczestnikom warsztatów zapewniamy papier, tusz i pędzle. 

Prowadzący:

Izabela Gałęzowska jest absolwentką wydziału anglistyki Uniwersytetu Łódzkiego. Pracę intelektualną przeplata z pracą artystyczną, co zapewnia jej życie w równowadze ku radości ciała i duszy. Ma również przygotowanie i doświadczenie choreograficzne – od dwudziestu lat zajmuje się tańcem. Wrażliwość artystyczna poprowadziła ją w stronę orientu i urzekła ją dawna japońska forma malowania, w której dominuje prostota i spokój. Naukę Sumi-e pobierała w Holandii i kontynuuje w kraju, samodzielnie zgłębiając jej tajniki i dzieląc się doświadczeniami na warsztatach. Jak twierdzi, do tego rodzaju malowania potrzebna jest jedyni bezwarunkowa OBECNOŚĆ, a talent sam Cię wtedy odnajdzie.

ORGANIZACJA:

  • na warsztaty obowiązuje rezerwacja miejsca; jeśli jesteś zainteresowany/a napisz na maila klub@centrumholi.pl
  • koszt warsztatów: pojedyncze warsztaty 50 zł
  • w cenie warsztatu zapewniamy materiały do pracy oraz przerwę kawową
  • ograniczona ilość miejsc na warsztaty: decyduje kolejność zgłoszeń
  • opłata na numer konta podany mailowo po rezerwacji
  • miejsce: HOLI Centrum Uważności, ul. Dowborczyków 17

Zapraszamy na warsztaty!

Informacje telefoniczne: 575 44 23 26

Szczegóły

Data:
19 listopada, 2016
Godzina:
5:30 pm - 7:30 pm
Koszt:
50zł
Kategorie Wydarzenie:
,
Wydarzenie Tagi:
, , , ,

Organizator

Miejsce wydarzenia