Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

 • To wydarzenie minęło.

5 x Uważniej

8 maja, 2019 @ 9:00 am - 11:30 am

600zł

Mindfulness to nie tylko zastygła pozycja medytacyjna, podczas której trenujemy obserwacje wewnętrzną. Rozwój uważności to poszerzenie tego typu postrzegania na całe życie: począwszy od siebie, poprzez najbliższe otoczenie, aż po zdrowie, pracę, relacje, innych ludzi. Żyjąc uważnie żyjemy w pełni. Tworzymy świadome relacje, realizujemy swoje potrzeby, używamy uważnej komunikacji.

Zapraszamy na kurs, który może być:

 • doskonałym początkiem dla tych, którzy interesują się mindfulness,
 • pomysłem na dalszy rozwój dla absolwentów kursów MBSR itp.

Kurs 5 x Uważniej bazuje na komponentach Mindfulness Based Stress Reduction, jednak poszerza pewne wątki, na które nie ma przestrzeni w formalnej wersji kursu. Zawiera praktyki formalne oraz dodatkowe ćwiczenia medytacyjne, które pozwalają na głębsze rozumienie i wdrożenie uważności w pięć obszarów życia.

A gdyby tak pięć razy uważniej być w swoim życiu?

Uważniej na siebie. Swoje potrzeby, czas, zatrzymanie i umiejętność doświadczania życia.

Uważniej na swoje zdrowie i ciało.

Uważniej na emocje. Swoje i innych.

Uważniej w relacjach i komunikacji z innymi.

Uważniej w pracy i w życiu.

 

Co zyskasz dzięki udziałowi w kursie?

 • świadomość siebie: swoich wzorców, nawyków
 • kierunek, w którym chcesz podążać
 • nowe strategie działania w różnych obszarach życia
 • umiejętność radzenia sobie ze swoimi emocjami i pracy z nieużytecznymi myślami

Co stracisz?

 • poczucie braku kontroli swojego życia
 • wymówki i automatyczne/nawykowe sposoby działania
 • brak odpowiedzialności za siebie
 • stres i poczucie napięcia w ciele
 • możliwość „przespania” swojego życia.

W ramach kursu:

 • pięć 2,5 godzinnych spotkań podczas których nauczysz się poszczególnych technik medytacyjnych i dostaniesz dawkę edukacji związanej z uważnością
 • materiały i nagrania on-line do własnego użytku
 • możliwość darmowego skorzystania z dodatkowego warsztatu – Mindful Day (jednodniowe wyciszenie medytacyjne).

 

Szczegóły Organizacyjne

Tematy spotkań:

8.05. Sztuka zwolnienia. Uważność na siebie.

15.05. Uważność na Zdrowie i Ciało

22.05. Uważność na Emocje i Myśli

29.05. Uważność na Komunikacje i Świadome Relacje

5.06. Uważność na swoje Życie i Pracę

 

Zapisy:

1) Daj nam znać zapisując się przez maila: klub@centrumholi.pl
2) Dokonaj wpłaty potwierdzając swoją rezerwację
Inwestycja w siebie: 600 zł
Jeśli płatność jednorazowa to dla Ciebie problem, skontaktuj się z nami by ustalić inne możliwości: 508098116
Jest to opłata za całość kursu łącznie z materiałami oraz nagraniami medytacyjnymi do użytku własnego.
Wpłaty:
57 1050 1445 1000 0092 5342 8867
HOLI LIFE&BUSINESS MINDFUL SOLUTIONS
tytuł: 5 x U

 

Więcej o kursie, więcej o uważności…

W dzisiejszej rzeczywistości żyjemy w ciągłym biegu, zazwyczaj zapominając o sobie w gonitwie między pracą a domem i różnymi obowiązkami. Ten maraton wydaje nam się konieczny, aby być szczęśliwym, czy bezpiecznym. Czy tak jest faktycznie?
Kiedy tak biegniemy bardzo często czas mija nam jak na automatycznym pilocie. Jest poranek, a za chwilę jest już wieczór. Jest styczeń, a za chwilę jest już po wakacjach. W tym trybie zdobywania, osiągania – bardzo często gubimy gdzieś to co najważniejsze.

Życie toczy się tu i teraz. Jeśli w swojej głowie żyjesz ciągle w przeszłości, albo w przyszłości, to nigdy nie jesteś w tej jedynej chwili, która jest autentyczna. Bycie uważnym oznacza stworzenie w sobie przestrzeni do bycia w pełnej świadomości każdej bieżącej chwili, a także dokonywania świadomych wyborów dotyczących swojego działania czy postrzegania. To także bycie wolnym emocjonalnie. Bycie uważnym nie oznacza zamknięcia w pokoju bez dźwięków i siedzenia na poduszce medytacyjnej – wręcz przeciwnie. Doskonalenie się w uważności to umiejętność zachowania świadomości i jasności umysłu w biegu życia, z wszystkimi jego bodźcami napływającymi dokładnie w tej sam sposób. Z dużą różnicą, która jest wewnątrz nas.

Celem warsztatów jest pokazanie uważności od praktycznej strony, jako sztuki zwolnienia w życiu. Przedstawione zostaną ćwiczenia, które wdrożone do życia codziennego pozwolą rozwijać swoją uważność.

Nauczyciel:
Sylwia Rogala-Marciniak – Certyfikowany nauczyciel mindfulness (certyfikat MBSR Maindfulness Based Stress Reduction wydany przez Institute for Mindfulness-Based Approaches/Polski Instytut Mindfulness), opiekun merytoryczny i wykładowca kształcenia podyplomowego na Uniwersytecie Łódzkim, superwizor i mentor coach CoachingSteps™ przy Pracowni Rozwoju Kompetencji UŁ. W latach 2015 – 2017 pełniła funkcję dyrektorki Łódzkiego Oddziału Izby Coachingu oraz Festiwalu PROGRESSteron w Łodzi. Erickson International Coach, Certyfikowany trener biznesu szkoły Trenerów i Konsultantów Zarządzania MATRIK – metodologia oparta na międzynarodowych standardach NVQ International Trainers Certification in Training, Learning and Development – MATRIK & Pearson Edexcel International. Ukończyła także szkolenia „Art and Science od Minfulness” Erickson College International.  Współautorka bestsellera „Coaching. Zbiór narzędzi wspierania rozwoju” (Wolters Kluwer Polska – ABC, 2012r. ). Od 15 lat praktykuje jogę i medytację, jest nauczycielem jogi metodą BKS Iyengara o stopniu Introductory II. Treningi redukcji stresu, uważności i medytacji prowadzi od 2008 roku, a od 2015 roku w formie pełnych certyfikowanych kursów MBSR. Ma za sobą ponad 3 tyś godzin na sali warsztatowej w pracy z grupą i klientami indywidualnymi. Aktualnie rozwija się na kursie nauczycielskim MBCL (Mindfulness Based Compassionate Livig).
 

ZAPRASZAM SERDECZNIE! TO PODRÓŻ W GŁĄB SIEBIE, KTÓRA NIESIE WIELKIE DOŚWIADCZENIE.

 

„Zagubieniem nazywam chwilową utratę kontaktu ze sobą samym i z pełnią swoich możliwości. W zamian pogrążamy się w mechanicznym patrzeniu, mechanicznym myśleniu i mechanicznym działaniu. W takich chwilach zrywamy łączność z tym, co w nas najgłębsze i co stwarza być może najwspanialsze sposobności dla naszej inwencji, uczenia się i rozwoju. Jeśli nie jesteś my uważni, takie chwile braku jasności mogą przedłużać się i wypełnić nam większość życia.Choć praktyka uważności może być prosta, niekoniecznie musi być łatwa. Uważność wymaga wysiłku i dyscypliny, z tego prostego powodu, że siły przeciwstawiające się uważności, mianowicie nasza nawykowa nieświadomość i mechaniczność , działają z wielką uporczywością . Są tak mocne i tak dalece wymykają się naszej kontroli, ż e podtrzymanie prób ś wiadomego chwytania chwil i zachowanie uważności wymaga wewnętrznego zaangażowania i pewnego rodzaju pracy. Ale jest to praca przynoszą ca głębokie zadowolenie, ponieważ styka nas z wieloma aspektami życia, które nawykowo przeoczamy i tracimy.”

J.Kabat-Zinn „Gdziekolwiek jesteś, bądź”

Zobacz:

http://www.ted.com/talks/andy_puddicombe_all_it_takes_is_10_mindful_minutes?language=pl

JonKabat-Zinn – „The Healing Power of Mindfulness”

https://www.youtube.com/watch?v=_If4a-gHg_I

 

Szczegóły

Data:
8 maja, 2019
Godzina:
9:00 am - 11:30 am
Koszt:
600zł
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , , , ,

Organizator

Miejsce wydarzenia