fbpx

Opinie

Decydując się na udział w kursie nie posiadałem wcześniej doświadczeń ani wiedzy w obszarze Mindfulness. Była to swego rodzaju próba doświadczenia czegoś, co mogłoby pomóc mi w codziennych zmaganiach z tempem życia i redukcją stresu. Ponieważ moje główne działania zawodowe związane są ze sprzedażą i ciągłą presją na wynik, niejednokrotnie doświadczam sytuacji stresowych, które oddziałują na moje życie zawodowe, prywatne a niejednokrotnie także na moich bliskich.

Kurs okazał się miejscem pełnym niespodzianek i inspirujących doświadczeń. Można powiedzieć, że dotknąłem u siebie istoty rodzenia się i powstawania napięć oraz całego łańcucha wywołującego niekorzystne reakcje. Reakcje, które wcześniej były dla mnie trudne do opanowania i powodowały niepożądane stany emocjonalne.

Dzięki praktycznym ćwiczeniom z zajęć na zajęcia stawałem się coraz bardziej świadomym „właścicielem” stanu swoich myśli. Zdecydowanie zwiększyłem kontrolę nad wyborem sposobu reagowania a co najważniejsze zyskałem umiejętność wyciszenia i oddalenia się od negatywnych emocji oraz nabrania dystansu do biegnących zdarzeń.

Mimo, że stres nadal pojawia się w moim życiu potrafię go już oswajać i minimalizować. Wiem, kiedy powstanie, jakie przyniesie skutki i jak nad nim zapanować. Zauważam też, że dzięki tej wiedzy jest go w moim życiu mniej a co najważniejsze znam źródła jego bytu.

Niezwykle istotnym elementem kursu było obudzenie wewnętrznej uważności. Uważności na siebie, na innych, na świat i zjawiska, które nas otaczają. Zaczynam dostrzegać to, co w codziennym i szybkim życiu umyka bądź jest przeze mnie odkładane na później.

Ogromne słowa uznania dla Sylwii za profesjonalne przeprowadzenie spotkań oraz co dla mnie niezwykle istotne nacisk na praktyczne ćwiczenia. Dziękuję za możliwość doświadczenia czegoś niezwykłego i jednocześnie bardzo skutecznego. Polecam i zachęcam, aby sprawdzić to doświadczenia na sobie.

~Tomek Wojtasiak

Dla mnie kurs MBSR jest jednym z najciekawszych i najważniejszych kursów w których miałam okazję uczestniczyć. Nie tylko wpływa na redukcję stresu ale też poprawia koncentrację, jasność umysłu i świadomość własnego ciała. Dzięki kursowi MBSR nie mam już problemów ze snem a techniki których nauczyłam się na kursie, pomagają mi szybko i skutecznie przywrócić balans w sytuacjach stresowych. Serdecznie polecam wszystkim, którzy potrzebują zredukować stres w codziennym życiu oraz chcą zadbać zarówno o swoje ciało jak i umysł.

~Emilia

Kurs Mindfulness w Centrum Holi przerósł wszelkie moje oczekiwania. W ciągu tych ośmiu tygodni zrozumiałem, że „uważność” w codziennych sprawach znacząco podnosi wartość naszego życia. Dzięki Mindfulness nauczyłem się skutecznie radzić sobie ze stresem i wyciszać negatywne emocje. To naprawdę dużo. Serdecznie wszystkim polecam.Kurs Mindfulness w Centrum Holi przerósł wszelkie moje oczekiwania. W ciągu tych ośmiu tygodni zrozumiałem, że „uważność” w codziennych sprawach znacząco podnosi wartość naszego życia. Dzięki Mindfulness nauczyłem się skutecznie radzić sobie ze stresem i wyciszać negatywne emocje. To naprawdę dużo. Serdecznie wszystkim polecam.

~Przemysław Czekała – life coach

Mindfullness uświadomiło mi, że na czym polegał mój „słomiany ogień” – zapał, który szybko się kończył. Robiąc cokolwiek nie robiłam to dla samej przyjemności robienia tego, tylko dla osiągnięcia jakiś wyników, efektów i bardzo szybko chciałam zdobyć wyznaczony cel co najczęściej kończyło się frustracją i rezygnacją. Myślę, że to jest największą dla mnie wartością wyciągniętą z kursu Mindfullness na dzień dzisiejszy. Na inne cierpliwie czekam, nie wyznaczając terminów kiedy przyjdą.

Pisząc to teraz zdałam sobie sprawę, że to jest chyba ta uważność, o której mówiłaś a ja jej cały czas szukałam. 🙂

~Gosia

Kurs Mindfullness był dla mnie unikalną okazją aby zauważyć co w życiu jest ważne. Dał mi świadomość bycia bardziej obecną w każdym momencie życia. Po kursie jestem bardziej skierowana na bieżącą chwilę:-)

Dzięki doskonale przygotowanych materiałom, płytom, atmosferze prowadzącej oraz całej grupy był to dla mnie czas relaksu, skierowania na siebie oraz poznania wspaniałych technik redukcji stresu.

Zdecydowanie jestem bardziej uważna w każdym aspekcie życia.

Polecam szczególnie ze względu na „ciepło”, spokój oraz pełny profesjonalizm prowadzącej Sylwii.

Pozdrawiam ciepło 🙂

~Asia

Udział w kursie Mindfulness był najlepszą decyzją jaką mogłam podjąć na tym etapie życia. To była (zresztą wciąż trwa) niesamowita podróż, w czasie której poprzez cotygodniowe spotkania oraz medytację odkryłam na nowo siebie, nie tylko swoje wnętrze ale również i zapomniane ciało o którym przypominam sobie regularnie każdego dnia, w które się wsłuchuję po raz pierwszy w życiu. Nauczyłam się również z wielką uważnością zauważać świat dookoła mnie, z jego kształtami, kolorami, zapachami, dźwiękami…Nigdy wcześniej nie zwracałam na to uwagi, byłam – nie będąc w pełni… Poprzez uważność, zbliżyłam się do swoich emocji, często trudnych, ale zbliżyłam się w zupełnie nowy jakościowo sposób. Zauważam je- ale nie daję się wciągnąć w ich wir, obserwuję – ale nie oceniam, czuję- ale nie cierpię. Poziom mojego stresu został zredukowany w sposób niewyobrażalny! To nie jest tak że stres zniknął, zmieniła się po prostu moja postawa wobec niego, ja już z nim nie walczę, ja go akceptuję, przyglądam się mu z ciekawością, obserwuję jak ciało na niego reaguje. Zmiana ta pozwoliła mi znacznie skrócić czas odczuwania trudnych emocji, co poprawia jakość mojego życia i częstotliwość odczuwania szczęścia. Kolejna rzecz której się nauczyłam to wdzięczność, która jest nierozerwanie związana z uważnością. Kiedy jesteś tu i teraz tak naprawdę, zauważasz ile piękna jest wokół, ile szczęścia i ile miłości przynosi życie. Życie zaczyna Cię po prostu cieszyć, cokolwiek się w nim dzieje:)

Prowadząca kurs Sylwia poprowadziła mnie w tej podróży w niesamowite, nieodkryte dotąd rejony, towarzyszyła mi z pełną cierpliwością, mądrością, wiedzą i spokojem. Dzięki niej, nie chcę tej podróży kończyć i mam nadzieję ze na mojej drodze spotykać będę coraz więcej nowych osób, które podobnie jak ja chcą żyć uważnie, w pełnej harmonii i szczęściu.

Dziękuję!

~Iza Jóźwiak (Life Coach)

Celem, z jakim rozpoczęłam kurs uważności była poprawa jakości życia, w tym jakości życia dnia codziennego. Do uczestnictwa w kursie, oprócz kluczowej dla mnie umiejętności redukcji stresu, przekonały mnie jego naukowe założenia i ramy, jak również zaufanie do osoby prowadzącej, Sylwii. Nie spodziewałam się, że zajęcia będą aż tak praktyczne, różnorodne i absorbujące, a już na pewno nie spodziewałam się aż tak pomyślnych rezultatów!

W mojej ocenie, kurs Mindfulness jest dla wszystkich, ale paradoksalnie, nie dla każdego. Jest on powszechnie dostępny, ale korzyść odniosą osoby, które dojrzały do zmiany w sobie. Myślę, że osoby pragnące na skróty odnieść sukces lub znaleźć szczęście mogą się rozminąć z ideą kursu. Jest to bowiem raczej kurs dla osób z otwartą głową i sercem, dużą dozą samoświadomości oraz zdolnością do refleksji i autorefleksji.

Dzięki bogatemu programowi ćwiczeń, refleksji i obserwacji, a także dzięki uważnemu i starannemu prowadzeniu nas przez Sylwię, poznałam złożoną – bardzo efektywną – sztukę odnajdywania i obserwacji w świadomy sposób źródeł i fizjologii stresu w moim życiu. Dzięki przekazanym nam ćwiczeniom i technikom uzyskałam możliwość twórczej pracy z ciałem oraz stresogennymi myślami. Praktykowane techniki za każdym razem przynosiły niezmiennie zdumiewające odkrycia, a co za tym idzie bezcenne dla mojej kondycji efekty. Dzięki pozostawieniu uczestnikom przestrzeni na analizę własnych doświadczeń kurs Uważności był zwartą i kompletną całością.

Bardzo się cieszę, że miałam możliwość uczestniczenia w tym właśnie kursie. Wszystkie moje oczekiwania zostały spełnione , a dodatkowo posiadłam też wiedzę i umiejętności, do których mogę się stale odwoływać, czerpać inspirację na co dzień, a również radość z nowych wyzwań, które przynosi życie, jak i tych które sama przed sobą stawiam.

~I.

Uczestnicząc w kursie MBSR w Centrum Holi odkryłam i wciąż odkrywam nowe możliwości w kontakcie z samą sobą i ze światem. Zaczęłam łatwiej wychwytywać w swojej świadomości emocje i myśli, przez co stałam się bardziej zrównoważona i nie reaguje już tak często z poziomu „automatycznego pilota”. Zauważyłam też, że bardziej świadomie wykorzystuję czas i doceniam każdą chwilę. Regularna praktyka i rozwój życzliwości dla samej siebie sprawił, że łatwiej przychodzi mi znalezienie czasu na odpoczynek. Przestałam walczyć z tym, co trudne, bez względu na to, czy to symptomy bólu, czy przykre emocje – przekonałam się, że akceptacja ma uzdrawiający wpływ na życie.

~Monika

Subscribe to our newsletter