Zobacz Grafik zajęć
Zobacz Terminarz wydarzeń

MINDFUL MOMENT – WARSZTATY UWAŻNOŚCI

Mindfulness to doświadczenie pozwalające na głębokie zrozumienie i doświadczanie życia. Tematy warsztatów „Mindfulness Moment” są poświęcone uważności na subtelne jakości życia, których zrozumienie pozwala doświadczać jego pełni.

Warsztaty skierowane są dla  wszystkich osób zainteresowanych tematyką uważności w codziennym życiu – zarówno dla osób już praktykujących, jak i tych, którzy chcieliby poznać mindfulness.  Podczas spotkań przestawimy swoją uwagę z dążenia na bycie,  będzie czas na wspólną praktykę medytacyjną w nurcie mindfulness, do poznania ćwiczeń uważności, a także wymiany doświadczeń z bycia i nie bycia uważnym w swoim życiu.

DLACZEGO MINDFULNESS?

Istnieje wiele badań naukowych, które potwierdzają, że mindfulness wpływa bardzo pozytywnie na nasz umysł. Systematyczna praktyka pozwala nam na pełniejsze przeżywanie naszego życia, pełniejsze doświadczanie otaczającego nas świata. Stajemy się bardziej świadomi tego co robimy i doświadczamy. Potrafimy czerpać większą przyjemność z jedzenia, z otaczających nas zapachów, z przebywania wśród ludzi czy z najprostszego obcowania ze światem. Badania potwierdzają też, że mindfulness redukuje poziom stresu, pomaga zwalczyć depresję, czy też zmniejszyć znacznie ryzyko pojawienia się stanu depresyjnego. Pomaga także w walce z różnego rodzaju lękami czy fobiami, przywraca równowagę w naszym życiu i pozwala nam czuć się bardziej szczęśliwym.

Już po 7-8 tygodniach regularnej praktyki zachodzą zmiany w mózgu, zaś wiele osób zaczyna wtedy zauważać pozytywne zmiany w swoim życiu. W czasie ćwiczeń medytacyjnych i fizycznych praktykujący wyzbywają się automatyzmu reakcji i ocen, uczą się akceptacji, uwalniania od uprzedzeń i schematów, kształcą przychylność i życzliwość wobec siebie i świata, ćwiczą cierpliwość, poszerzają swoje horyzonty poprzez otwieranie umysłu na nowe informacje i doświadczenia.

 

TEMATY WARSZTATÓW:

Wdzięczność

Nieosądzająca uwaga – poskromienie wewnętrznego krytyka

Lęk na drodze do marzeń – oswajanie Gremlinów

Przebudzenie – odłączenie automatycznego pilota

Ku pełni – korzystanie z energii życiowej