Zobacz Grafik zajęć
Zobacz Terminarz wydarzeń

KURS UWAŻNEGO ODŻYWIANIA

MINDFUL EATING

:: ODCHUDZANIE, WITALNOŚĆ, ZDROWIE  ::

Próbowałaś/eś już wielu diet i nawet chwilowo udawało się schudnąć, ale potem kilogramy wracały? Może nie masz problemu z wagą, ale za to pojawiają się różne dolegliwości żołądkowo-jelitowe, z którymi nie dajesz sobie rady? Może chcesz, by twoja rodzina zmieniła nawyki żywieniowe? A może zajadasz stres? Czy też tracisz motywację i silną wolę w kwestii odchudzania?

Jeśli czujesz, że odżywianie jest tematem, z którym nie radzisz sobie w życiu tak jakbyś chciał/a, to zapraszam Cię na 6-tygodniową podróż zmian. To będą nie tylko zmiany w lodówce, ale przede wszystkim w Twoich nawykach i sposobie myślenia o jedzeniu.

Podczas tego kursu:

 

Uważne jedzenie (mindful eating) to jedna z koncepcji mindfulness. Nie jest to kolejna dieta – to zmiana podejścia na bardziej świadome. To trening pracy z umysłem poprzez techniki medytacyjne, ćwiczenia z kursu i własne refleksje.  Oznacza zbudowanie umiejętności bycia świadomym każdej chwili, zanurzanie się w obserwację własnego ciała, umysłu i emocji.

Poprzez naukę uważnego jedzenia uczestnicy rozwijają umiejętność doświadczania w pełni spożywanego pokarmu, co daje odczucie sytości i jednocześnie pomaga radzić sobie z kompulsywnym czy niezdrowym objadaniem się.

Uważność myśli pomaga panować nad emocjami, które często są początkiem do łamania swoich postanowień w kontekście zmiany pro-zdrowotnych nawyków. Uważne jedzenie wyrabia zdolność do wsłuchiwania się we własny organizm i reagowania jedynie na potrzeby z ciała, a nie umysłu.

Jeśli więc:

To znaczy, że być może warto przyglądnąć się uważniej swoim nawykom żywieniowym.

 

DLACZEGO MINDFULNESS?

Istnieje wiele badań naukowych, które potwierdzają, że mindfulness wpływa bardzo pozytywnie na nasz umysł. Systematyczna praktyka pozwala nam na pełniejsze przeżywanie naszego życia, pełniejsze doświadczanie otaczającego nas świata. Stajemy się bardziej świadomi tego co robimy i doświadczamy. Potrafimy czerpać większą przyjemność z jedzenia, z otaczających nas zapachów, z przebywania wśród ludzi czy z najprostszego obcowania ze światem. Badania potwierdzają też, że mindfulness redukuje poziom stresu, pomaga zwalczyć depresję, czy też zmniejszyć znacznie ryzyko pojawienia się stanu depresyjnego. Pomaga także w walce z różnego rodzaju lękami czy fobiami, przywraca równowagę w naszym życiu i pozwala nam czuć się bardziej szczęśliwym.

W kwestiach związanych z odżywianiem włączenie uważności pomaga zwalczyć kompulsywne jedzenie, pozbyć się zbędnych kilogramów i utrzymać nową wagę bez efektu jo-jo.  Dzięki treningowi umysłu uświadamia własne nawyki i pomaga zredukować myśli związane z obsesyjnym jedzeniem.

Już po kilku tygodniach regularnej praktyki zachodzą zmiany w mózgu, zaś wiele osób zaczyna wtedy zauważać pozytywne zmiany w swoim życiu. W czasie ćwiczeń medytacyjnych i fizycznych praktykujący wyzbywają się automatyzmu reakcji i ocen, uczą się akceptacji swojego ciała i  odnowienia z nim kontaktu,  kształcą w uświadamianiu sobie swoich nawyków i przekonań, które rządzą ich życiem.

 

JAK BĘDZIE WYGLĄDAŁ KURS?

Czas trwania kursu to 6 tygodni, w trakcie których odbędzie się:

SZCZEGÓŁY ORGANIZACYJNE:

Koszt: 690 zł  brutto (opłata za całość kursu łącznie z materiałami oraz nagraniami do praktyki).

Istnieje możliwość rozłożenia opłaty na raty lub uzyskania zniżki z ważnych przyczyn – uzgodnienia indywidualne.

Zapisy: Pierwszy krok to wypełnienie formularza zgłoszenia. Potem czeka nas rozmowa (osobista, on-line lub telefoniczna) dotycząca ogólnych zasad uczestnictwa w kursie. Ostatecznym potwierdzeniem jest wpłata.