Zobacz Grafik zajęć
Zobacz Terminarz wydarzeń

KURS REDUKCJI STRESU METODĄ MINDFULNESS ::MBSR::

STRES

Coraz mniej go zauważamy, bo jest na stałe. Stres powodują trudności w pracy, relacjach, komunikacji. Stres to goniące terminy, kłopoty finansowe czy przeciążenie obowiązkami. Stres to rozpoczęcie nowego etapu w życiu – ślub czy narodziny dziecka. Stres to awans, wyzwanie albo perfekcjonizm czy nadmierna troska.

Żyjemy w świecie pełnym stresu, a co za tym idzie potrzebujemy teraz w wyjątkowy sposób umiejętności rozładowywania emocji i regeneracji emocjonalnej.

KURS REDUKCJI STRESU MBSR

Kurs MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction) jest to 8-tygodniowy kurs uważności, uczący świadomości siebie w obszarze zarządzania swoim stresem i wzrostu satysfakcji z własnego życia. Kurs odbywa się na zasadzie cotygodniowych 2,5h warsztatów, podczas których uczestnicy uczą się i doświadczają obszarów uważności w życiu: treningu uwagi i skupienia umysłu, uświadamiania sobie własnych emocji, radzenia sobie ze stresem i myślami, świadomego oddziaływania na komunikację z ludźmi, budowania jasnych i korzystnych relacji.

KORZYŚCI:

  • spokój i opanowanie, możliwość wyboru swoich reakcji emocjonalnych
  • zwiększenie koncentracji i możliwości intelektualnych
  • zredukowanie  wewnętrznego napięcia emocjonalnego
  • zwiększenie świadomości i pewności siebie
  • stworzenie wewnętrznej gotowości do zmian
  • stworzenie umiejętności akceptacji ludzi i świata bez konieczności kontrolowania ich
  • zwiększenie umiejętności regeneracji
  • umiejętność cieszenia się życiem i odnajdywania radości w swojej codzienności
  • umiejętność radzenia sobie z trudnymi emocjami
  • pozytywny stosunek do siebie, ludzi, świata.

Podczas treningu uważności nauczysz się w jaki sposób pracować ze swoim umysłem w obszarze myśli i nawyków działania. Nauczysz się uważności w codziennych czynnościach, co zwiększy możliwość skoncentrowanego działania. Poczujesz, że Twoje życie należy do Ciebie, stoisz za sterem i umiejętnie reagujesz na powiewy wiatru.

Zwolnisz. Odnajdziesz nową jakość w komunikacji z innymi, a także w zwykłych codziennych czynnościach.

Poznasz swoje ciało, odkryjesz jego potrzeby, dowiesz się czym jest regeneracja i odnowa.

DLA KOGO?

Dla wszystkich biegnących, żyjących w pośpiechu, żartujących na temat swojego „zapominalstwa”. Dla tych, którzy czują zmęczenie, wypalenie zawodowe albo energetyczne i rozładowane baterie. Dla tych, którzy żyją w impasie i chcieliby się przyjrzeć trudnością w pójściu dalej w swoim życiu.

Dla właścicieli firm, osób zarządzających w firmach, którzy pragną obniżyć wewnętrzne ciśnienie. Dla pracowników, którzy zmęczeni są pogonią za osiągnięciami czy terminami.

Dla psychologów, coachów, terapeutów i wszystkich tych, którzy na co dzień zajmują się pracą z ludźmi i chcieliby wdrożyć uważność do swojej praktyki zawodowej.

Dla młodych rodziców, którzy spotkali się z doświadczeniem nowego życia i chcieliby zrozumieć siebie w nowej roli. Dla pozostałych rodziców, którzy mają wrażenie, że „nie wiedzą kiedy dzieci tak urosły”.

Dla kobiet w ciąży, dla których właśnie przyszedł czas na wyciszenie i poszukanie kontaktu ze sobą, poszukanie odpowiedzi na pytania jakie powstają na tym etapie.

Dla studentów, którzy czują, że stres jest tematem już obecnym w ich życiu i chcieliby nauczyć się z nim radzić zanim przyjdą jego konsekwencje.

Dla tych, którzy chcieliby w końcu przestać się frustrować, płakać czy złościć, nauczyć podejmować decyzje lub brać odpowiedzialność za swoje życie. By żyć jego pełnią.

DLACZEGO TEN KURS?

 

Pełny 8-tygodniowy kurs MBSR prowadzony jest przez certyfikowanego w tej metodzie nauczyciela wg takich samych standardów i ujednoliconego programu na całym świecie. Dlatego tak ważne jest, by trafić do nauczyciela pracującego zgodnie z tą naukowo opracowaną metodą.

Elementem obligatoryjnym w kursie jest gotowość do podjęcia samodzielnej praktyki pomiędzy spotkaniami w grupie.

JAK BĘDZIE WYGLĄDAŁ KURS?

Czas trwania kursu to 8 tygodni, w trakcie których odbędzie się:

 

SZCZEGÓŁY ORGANIZACYJNE

 

Najbliższy termin – dostępne w TERMINARZU na stronie.

Koszt: 935 zł brutto (opłata za całość kursu łącznie z materiałami oraz kompletem płyt cd). W przypadku posiadania karnetu HOLI zniżka wartości karnetu z danego miesiąca; w przypadku uczestnictwa w warsztatach „Wprowadzenie do treningu uważności” zniżka wysokości ceny warsztatów.

Zapisy: Pierwszy krok to wypełnienie formularza zgłoszenia. Ostatecznym potwierdzeniem jest wpłata.

Opcje płatności:

1) 200 zł zaliczki przy zapisie na kurs, pozostała cześć do dnia przed kursem – w tym przypadku otrzymujesz 10% zniżki na kurs, czyli pozostała płatność to 642 zł

2) 100 zaliczki przy zapisie na kurs, reszta płatności w dwóch częściach po 417 zł wg harmonogramu podanego na początku kursu.

ZGŁOSZENIE MBSR

ZAPRASZAM SERDECZNIE! TO PODRÓŻ W GŁĄB SIEBIE, KTÓRA NIESIE WIELKIE DOŚWIADCZENIE.