Zobacz Grafik zajęć
Zobacz Terminarz wydarzeń
COACHING DLA MAM MINDFULNESS COACHING COACHING KARIERY COACHING ZWIĄZKÓW COACHING RODZICIELSKI COACHING GAME

Coaching

:: rozwój osobisty :: sesje indywidualne :: życie pełnią ::

Coaching to jedna z form wsparcia rozwoju osobistego, która koncentruje się na rozwiązaniu , promując rozwój nowych strategii myślenia i działania. Jego efektywność tkwi w wykorzystaniu potencjału ukrytego w człowieku.

Coaching bazuje na założeniu, że każdy człowiek zdolny jest do wprowadzenia zmian w swoje życie oraz do realizacji swoich marzeń przez podnoszenie własnych standardów i wyznaczanie odpowiednich zadań, przy podejmowaniu jednocześnie pełnej odpowiedzialności za swoje decyzje.

CZYM NIE JEST COACHING? CZYM RÓŻNI SIĘ OD INNYCH PROFESJI?

Coaching nie jest terapią, gdyż coach zajmuje się sytuacją aktualną i przyszłością, a nie przeszłością klienta, leczeniem bólu, dysfunkcji jak klasyczna terapia.
Nie jest konsultingiem ani doradztwem, coach sensu stricte nie daje rad i nie musi być ekspertem w branży klienta, gdyż to konsultant diagnozuje problem, zaleca rozwiązania i czasem wprowadza rozwiązania.
Nie równa się mentoringowi, gdyż mentor dzieli się wcześniej wypracowanymi narzędziami na bazie własnych doświadczeń, czego nie robi coach. W coachingu narzędzia powstają przy udziale klienta w trakcie sesji coachingowej.
Nie jest treningiem, który zakładałby z góry ustalony program szkolenia. W trakcie coachingu coach podąża za klientem bez wcześniejszego scenariusza, gdyż plan powstaje wspólnie z klientem.

Coaching jest partnerską relacją, której formuła jest zawsze dostosowana indywidualnie do potrzeb klienta.
Klient prowadzony przez coacha sam generuje rozwiązania i podejmuje decyzje używając swoich wewnętrznych zasobów, z których do tej pory nie korzystał. Dzięki temu staje się tym, kim chciałby być w życiu i to w sposób efektywny.

Oto filmik, który w prosty i ciekawy sposób pokazuje w jaki sposób pracuje coach z klientem:

Moja oferta dla Ciebie w bocznym menu.

——————————————————————————————-

JAK BĘDZIE WYGLĄDAŁA NASZA WSPÓŁPRACA?

1) Pierwszy krok to kontakt ze mną. Wystarczy napisać maila, a ja prześlę Ci Ankiete Pre-Coachingową, którą pozwoli mi uzyskać wstępne informacje na temat Twoich planów i oczekiwań związanych z coachingiem. Prześlę Ci także informacje organizacyjne – dotyczące miejsca, czasu i kosztów sesji coachingowych.

2) Umówimy się na pierwsze spotkanie. To darmowe spotkanie, podczas którego poznamy się, sprawdzimy naszą komunikację i dopasowanie osobowościowe – gdyż te są bardzo ważne dla efektywnej realizacji Twoich celów. Będziesz mieć czas na zadanie wszystkich nurtujących Cię pytań na temat całego procesu, ja opowiem Ci o moim sposobie działania z klientem. Otrzymasz też pierwsze doświadczenie coachingowe ode mnie w prezencie – z lotu ptaka popatrzysz na swoje życie i określisz obszary, które będziesz chcieć rozwijać. Pod koniec spotkania podpiszemy Kontrakt, który będzie określał cele i ramy naszej relacji coachingowej.

3) Następnie będziemy spotykać się regularnie (na żywo lub na skype) by pracować nad Twoimi celami, dążeniami i motywacją. Nasze spotkania będą trwać około 1-1,5 godziny, każde z nich dotyczyc będzie zagadnienia, które sam/a wybierzesz.

Podczas sesji coachingowej:

CZY STAĆ CIĘ NA TO?

Oczywiście, że tak! O cenie porozmawiamy osobiście, jednak już teraz mogę gwarantować Ci, że koszt sesji nie będzie przeszkodą w Twoim rozwoju. Jeśli się z czymś zmierzysz, to będą raczej twoje Gremliny – przekonania, lęki i strachy wewnętrzne, które nie pozwalają Ci iść do przodu, sprytnie szeptając „na pewno mnie na to nie stać”. Znasz to? Więc nie czekaj, razem oswoimy każdą Twoją myśl.

CZY WARTO?

A czy chcesz swoje życie przeżyć, czy chcesz życ odczuwając każdy dzień pełnią szczęscia?

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le po­myślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, od­kry­waj. (cyt. Mark Twain)

Nikt nie przeżyje Twojeg życia za Ciebie, ja też nie. Ale mogę Ci gwarantować, że czas ze mną pozwoli Ci na wewnętrzną transformację, na głęboką refleksję nad sobą która doprowazi do takich zmian, których gdzieś głęboko pragniesz, w zgodzie ze sobą i swoimi wartościami, w holistycznej równowadze.